به گزارش
خبرگزاری بینالمللی قرآن(ایکنا)، با پایان یافتن جشنواره قرآن و عترت دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم و مشخص شدن برگزیدگان بخشهای شفاهی و کتبی این مسابقات در نیمههای اردیبهشتماه، برگزیدگان برخی دیگر از بخشهای مختلف این جشنواره در روزهای اخیر اعلام شده است.
بر اساس این گزارش نفرات برگزیده بخشهای ادبی ـ هنری چهاردهمین المپیاد قرآن و عترت دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم اعلام شده است. این بخشها در رشتههای خوشنویسی، نماهنگ، نقاشی، عکس، تذهیب، فیلم کوتاه، معرق و منبت، طراحی پوستر، پویانمایی، تصویرگری آیات و قصص قرآنی، شعر، داستاننویسی، نمایشنامهنویسی، فیلمنامهنویسی برگزار شد که پس از داوری آثار، نفرات برتر در این بخش نیز مشخص شدند.
همچنین در بخش شفاهی نیز رشتههای اذان، دعا و مناجاتخوانی و آئین سخنوری نیز به صورت ارسال آثار برگزار شد که نفرات برتر در این رشتهها نیز مشخص شدهاند. اسامی نفرات برتر در بخش پژوهشی نیز پس از داوری آثار ارسالی به دبیرخانه المپیاد، متعاقباً اعلام خواهد شد.
نفرات برگزیده رشتههای مختلف به این شرح است؛
رشته شعر :فاطمه ابراهیمی رتبه اول از دانشکده علوم قرآنی آمل
محمد معروفی رتبه دوم از دانشکده علوم قرآنی خمین
حمید پور قیومی رتبه سوم از دانشکده علوم قرآنی آمل
رشته داستاننویسی :زهرا مختاری رتبه اول از دانشکده علوم قرآنی اصفهان
احسان باباپور رتبه دوم از دانشکده علوم قرآنی ملایر
زهرا سپهری رتبه سوم از دانشکده علوم قرآنی گراش
رشته نمایشنامهنویسی:سارا فعلهگری رتبه دوم از دانشکده علوم قرآنی خرمآباد
سید ابراهیم رضوی و علی عزتی ار دانشکده علوم قرآنی بجنورد مشترکاٌ رتبه شایسته تقدیر
رشته خوشنویسی:سجاد حبیبی رتبه اول از دانشکده علوم قرآنی قم
علی عزتی رتبه دوم از دانشکده علوم قرآنی بجنورد
رشته عکاسی:راحله محرابی رتبه سوم از دانشکده علوم قرآنی گراش
رشته اذان:علی خانی رتبه اول از دانشکده علوم قرآنی ایلام(در بخش دانشجویان)
حسین نصر رتبه دوم از دانشکده علوم قرآنی اصفهان(در بخش دانشجویان)
مسعود رسولی رتبه سوم از دانشکده علوم قرآنی قم(در بخش دانشجویان)
روحالله اکبری رتبه اول از دانشکده علوم قرآنی خوی(در بخش کارکنان)
محمود ابرنجین رتبه دوم از سازمان مرکزی دانشگاه(در بخش کارکنان)
محمدهادی تسلیمیان رتبه سوم از دانشکده علوم قرآنی بندرعباس(در بخش کارکنان)
رشته آئین سخنوری:وحید شالی رتبه اول از دانشکده علوم قرآنی کرمانشاه(در بخش آقایان)
دانیال مهرانراد رتبه دوم از دانشکده علوم قرآنی شیراز(در بخش آقایان)
علی رجبیمقدم رتبه سوم از دانشکده علوم قرآنی میبد(دربخش برادران)
فاطمه حاتمی رتبه اول از دانشکده علوم قرآنی کرمانشاه(در بخش بانوان)
الناز قاسمی رتبه دوم از دانشکده علوم قرآنی دامغان(در بخش بانوان)
فائزه زارعین از دانشکده علوم قرآنی آمل و زهرا رضاییمقدم از دانشکده علوم قرآنی مشهد مشترکاً رتبه سوم(در بخش بانوان)
رشته دعا و مناجاتخوانی:مسعود رسولی رتبه اول از دانشکده علوم قرآنی قم(در بخش آقایان)
حسین ترکان رتبه دوم از دانشکده علوم قرآنی میبد(در بخش آقایان)
محمدرضا رسولی از دانشکده علوم قرآنی بجنورد و سید علی صفدری از دانشکده علوم قرآنی تهران مشترکاً رتبه سوم(در بخش آقایان)
عاطفه سلیمانی رتبه اول از دانشکده علوم قرآنی ملایر(در بخش بانوان)
زهراسیادت رتبه دوم از دانشکده علوم قرآنی شیراز(در بخش بانوان)
فرشته راستی رتبه سوم از دانشکده علوم قرآنی مشهد(در بخش بانوان)