عکس - خبری
افتتاحیه پنجمین دوره جایزه مصطفی در اصفهان‎

افتتاحیه پنجمین دوره جایزه مصطفی در اصفهان‎

آیین افتتاحیه پنجمین دوره جایزه مصطفی شامگاه هفتم مهرماه با حضور رئیس جمهور و مسئولان استان اصفهان در سالن اجلاس مرکز همایش‎های امام خامنه‌ای برگزار شد.
گلباران مزار شهدا در دارالرحمه شیراز

گلباران مزار شهدا در دارالرحمه شیراز

همزمان با هفته دفاع مقدس، عصر پنجشنبه ۶ مهرماه مراسم گلباران مزار شهدا با حضور مردم ولایتمدار فارس در دارالرحمه شیراز برگزار شد.
مصاحبه با دکتر ایرج فاضل

مصاحبه با دکتر ایرج فاضل

دکتر ایرج فاضل زاده اردیبهشت 1318 اصفهان، فوق تخصص جراحی عروق، رئیس جامعه جراحان ایران و رئیس سابق سازمان نظام پزشکی ایران، استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، وزیر اسبق فرهنگ و آموزش عالی، وزیر اسبق بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی است. او که طی دوران دفاع مقدس برای نجات مجروحان جنگی در جبهه‌ها به خدمت پزشکی می‌پرداخت همزمان با هفته دفاع مقدس به پرسش‌های ایکنا درباره مسئولیت پزشکان در آن دوران پاسخ داد.
جلسه 50 ساله آموزش قرآن استاد موسوی‌بلده

جلسه 50 ساله آموزش قرآن استاد موسوی‌بلده

نیم قرن از تشکیل جلسه آموزش قرائت و تجوید تخصصی سیدمحسن موسوی‌بلده، پیشکسوت قرآنی، می‌گذرد؛ جلسه‌ای که پیش از این در محل مؤسساتی همچون دارتحفیظ القرآن الکریم و احسن الحدیث برپا می‌شد و زین پس به خواست استاد و به منظور احیای جلسات قرآن در مساجد، جمعه‌ها ساعت 8‌ صبح به میزبانی مسجد فخرآباد واقع در محله دروازه شمیران تهران برگزار می‌شود.
بهشتیان روی زمین

بهشتیان روی زمین

ای شهیدان کجایید تا به ما بفهمانید خدا به همه کسی لیاقت شهادت نمی‌دهد. خداوند بندگانش را گلچین می‌کند و بهترین‌ها را به عرش می‌برد تا آنان دیگر در میان گنهکاران این دنیای خاکی تنفس نکنند و به جایی که در خور شأنشان است، هجرت نمایند. با ما همراه باشید با روایت تصویری از مادر شهید حسن حاج غفاری.
تصاویر ماندگار در گلستان شهدای اصفهان‎

تصاویر ماندگار در گلستان شهدای اصفهان‎

همه ما تصاویر خاطره‌انگیز شهدا را بر سر مزارشان دیده‌ایم. اغلب این تصاویر مربوط به رزمندگانی است که در جبهه‌ها به شهادت رسیده‌اند؛ اما در میان این قاب‌ها تصاویری از زنان و کودکانی دیده می‌شود که قربانی جنایت‌های رژیم بعثی شدند و در بمباران شهرها و بازارها، جام شهادت را نوشیدند. مجموعه پیش‌رو شامل تصاویری از مزار زنان و کودکانی است که در بمباران بازار چهارسوق اصفهان به شهادت رسیدند و در گلستان شهدای این شهر آرمیده‌اند.
قاب‌های ماندگار

قاب‌های ماندگار

همه ما تصویری خاطره‌انگیز و دلنشین از قاب‌های غالبا آلومینیومی قدیمی مزار شهدا داریم که در طول سال‌های گذشته برخی از این قاب‌ها با طرح‌های مختلفی همچون بازسازی، یکسان‌سازی و ... دچار تغییراتی شده و یا حذف شده‌اند. اما در گلزار شهدای شیخان این قاب‌ها دستخوش تغییرات قرار نگرفت تا یادمانی باشد از رشادت‌های مردانی که در 8 سال دفاع مقدس جانشان را فدای این مردم و آب و خاک کردند.
مراسم رونمایی از کتاب دانش در مصاف

مراسم رونمایی از کتاب دانش در مصاف

مراسم رونمایی از کتاب «دانش در مصاف؛ تاریخ شفاهی حضور جهاد دانشگاهی در دوران دفاع مقدس»؛ صبح امروز با حضور حسن مسلمی‌نائینی، رئیس جهاددانشگاهی؛ نبی سهرابی؛ جانشین رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس؛ علیرضا کلانترمهرجردی، معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی و تنی چند از مدیران جهادگر بخش‌های مختلف که در سال‌های حماسه هشت سال دفاع مقدس سابقه فعالیت در این سازمان را داشتند در دفتر مرکزی جهاد دانشگاهی برگزار شد.
آئین افتتاح مرکز طب پیشگیری و ارتقای سلامت جهاددانشگاهی

آئین افتتاح مرکز طب پیشگیری و ارتقای سلامت جهاددانشگاهی

آئین افتتاح مرکز طب پیشگیری و ارتقای سلامت سازمان جهاددانشگاهی علوم پزشکی تهران امروز، پنجم مهرماه با حضور مسلمی‌نائینی، رئیس جهاددانشگاهی، مسعود حبیبی، رئیس جهاددانشگاهی علوم پزشکی تهران و آی کاوا کاراتوشی، سفیر ژاپن در پژوهشکده فناوری‌های زخم و ترمیم بافت یارا برگزار شد.
همایش تخصصی جایگاه علم و فناوری حوزه سـلامت در دفاع مقـدس

همایش تخصصی جایگاه علم و فناوری حوزه سـلامت در دفاع مقـدس

اولین همایش تخصصی جایگاه علم و فناوری حوزه سـلامت در دفاع مقـدس، امروز چهارشنبه پنجم مهرماه در دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد.