کد خبر: 4221487
تاریخ انتشار : ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۵:۴۵
درس‌نامه‌های نهج‌البلاغه/ ۹

اهمیت مشارکت در انتخابات از نگاه نهج‌البلاغه + فیلم

معاون تهذیب مدرسه علمیه امامیه شهرکرد با استناد به آموزه‌های نورانی در فرازهایی از نامه ۶۲ نهج‌البلاغه به چرایی و اهمیت حضور پرشور مردم در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری پرداخت.

روح الله جمشیدی، مدرس حوزه

حجت‌الاسلام والمسلمین روح‌الله جمشیدی، معاون تهذیب مدرسه علمیه امامیه شهرکرد در گفت‌وگو با ایکنا از چهارمحال‌وبختیاری با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری هشتم تیرماه و با یادآوری اینکه نهج‌البلاغه امیرالمؤمنین علی(ع) متعلق به همه عصرها بوده و برای امروز و فردای ما نیز سخن دارد، اظهار کرد: این‌ روزها در آستانه یک اتفاق بزرگ در عرصه سیاسی ایران یعنی انتخابات مهم و بسیار اثرگذار ریاست جمهوری اسلامی قرار داریم و اگر بخواهیم از امام علی(ع) با توجه به شرایط فعلی داخل و خارج کشور توصیه‌ای در خصوص انتخابات دریافت کنیم، حضرت در فرازهای پایانی نامه ۶۲ نکات مهمی را مطرح می‌کنند.

حضرت در این نامه خطاب به همه ما فرمودند: «رَحِمَكُمُ اللَّهُ إِلَى قِتَالِ عَدُوِّكُمْ وَ لَا تَثَّاقَلُوا إِلَى الْأَرْضِ فَتُقِرُّوا بِالْخَسْفِ وَ تَبُوءُوا بِالذُّلِّ وَ يَكُونَ نَصِيبُكُمُ الْأَخَسَّ وَ إِنَّ أَخَا الْحَرْبِ الْأَرِقُ وَ مَنْ نَامَ لَمْ يُنَمْ عَنْهُ وَ السَّلَامُ» یعنی خدايتان بيامرزد در خانه‌ها درنگ مكنيد كه به ستم گرفتار خواهيد شد و به خوارى خواهيد افتاد و نصيبتان اندک خواهد شد. مردان سلحشور همواره بيدارند كه هر كه خود به خواب رود، دشمنش به خواب نرفته است.

موفقیت ملت ما در این انتخابات سرنوشت‌ساز مستلزم حضور پرشور و تأثیرگذار مردم است؛ امام علی(ع) نیز در نامه ۶۲ تأکید دارند در جایی که سرنوشت ملت اسلامی به همت مردم پیوند دارد، در خانه‌ها نمانید بلکه در صحنه حضور پیدا کنید.

برگزاری انتخابات با حضور کمرنگ مردم باعث سوءاستفاده دشمنان خواهد شد و امنیت کشور دچار خدشه می‌شود، بنابراین توصیه همه دلسوزان این است که همه آحاد رأی‌دهنگان با همتی والا، حضوری پرشور و پربرکت پای صندوق‌های رأی داشته باشند. 

این حضور پرشور و عظیم مردم به فضل الهی آرزوهای عظیم زیادی را برای تعالی و پیشرفت مملکت اسلامی محقق، دوستان را خوشحال و سرافراز و دشمنان را مأیوس خواهد کرد.

انتهای پیام
captcha