کد خبر: 4078090
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۱

تأمين آب شرب شهرکرد با راه‌اندازی ۴ سامانه جایگزین چشمه کوهرنگ

وزیر نیرو با تأکید بر اینکه دو سامانه تأمین آب شرب در شهرکرد وارد مدار شده است، توضیح داد: دو سامانه دیگر جایگزین چشمه کوهرنگ نیز طی ساعات و روزهای آینده وارد مدار می‌شود و با این اقدامات کسری آب شرب در شهرکرد جبران خواهد شد.

علی اکبر محرابیان، وزیر نیرو

به گزارش ایکنا از چهارمحال‌وبختیاری، علی‌اکبر محرابیان، وزیر نیرو، امروز ۲۳ مردادماه در جریان سفر به چهارمحال و بختیاری در جمع خبرنگاران با اشاره به وقوع سیلاب در بسیاری از استان‌های کشور، اظهار کرد: سیلاب در ۲۰ استان کشور برای شبکه آب‌رسانی و برق‌رسانی مشکلاتی را ایجاد کرد و در نقاط مختلف شاهد بروز کدورت در منابع تأمین آب شُرب به‌ویژه در این استان بودیم.

وزیر نیرو افزود: آب چشمه کوهرنگ بر اثر وقوع سیلاب به شدت کدر شد و کدورت آن از حد استاندارد عبور کرد و متأسفانه طی بازدیدی که از محل چشمه صورت گرفت، کدورت آن هم‌چنان ادامه دارد، کدورت نسبت به روزهای گذشته کاهش داشت، اما امروز قدری کدورت بالا رفته است.

وی با بیان اینکه به‌علت بالا بودن کدروت آب چشمه کوهرنگ به‌دنبال جایگزین کردن منابع آب جایگزین برای تأمین آب شرب ۵۰ درصد شهرکرد هستیم، تأكيد کرد: حجم آب بالا و جایگزین کردن سامانه‌های اضطراری زمانبر است، امکانات وزارت نیرو بسیج شده است تا بتوانیم چهار سامانه برای جایگزین کردن منبع آب چشمه کوهرنگ در استان اجرا کنیم.

محرابیان با تأکید بر اینکه دو سامانه تأمین آب شرب در شهرکرد وارد مدار شده است، توضیح داد: دو سامانه دیگر جایگزین چشمه کوهرنگ نیز طی ساعات و روزهای آینده وارد مدار می‌شود و با این اقدامات کسری آب شرب در شهرکرد جبران خواهد شد.

وزیر نیرو با بیان اینکه برخی نقاط شهر شهرکرد با کمبود جدی آب شرب مواجه هستند، گفت: در ساختمان‌های مسکونی فقط طبقات اول به آب شرب دسترسی دارند، شرایط رضایت‌بخش نیست و تمام دستورات لازم صادر و اعتبارات نقدی برای حل مشکل پرداخت شد، پیش‌بینی می‌شود طی یکی دو روز آینده به شرایط خوبی برسيم.

وی ضمن قدردانی از صبوری مردم چهارمحال و بختیاری، تأکید کرد: درخواست داریم شهروندان در مصرف آب صرفه‌جویی کنند تا ظرفیت مخازن افزایش پیدا کند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha