کد خبر: 4067116
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۳

درخشش دانشگاه آزاد چهارمحال‌وبختیاری در جشنواره قرآنی

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد چهارمحال‌وبختیاری گفت: بیست‌و‌ششمین دوره جشنواره قرآن و عترت(ع) دانشگاه‌ آزاد اسلامی کشور با درخشش نمایندگان استان در سه بخش اساتید، دانشجویان و کارکنان همراه بود.

رضا قاسمی نژاد، مسئول نهاد رهبری در دانشگاه آزاد چهارمحال و بختیاری

حجت‌الاسلام والمسلمین رضا قاسمی‌نژاد، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد چهارمحال‌وبختیاری در گفت‌وگو با ایکنا با اعلام این خبر که بیست‌و‌ششمین دوره جشنواره قرآن و عترت(ع) دانشگاه‌ آزاد اسلامی کشور با درخشش نمایندگان استان حدود یک‌ماه قبل پایان یافت، اظهار کرد: در این جشنواره ۹ دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی استان به عناوین اول تا سوم کشوری در سه بخش اساتید، دانشجویان و کارکنان دست یافتند.

وی با معرفی برگزیدگان کشوری از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان، تصریح کرد: در بخش اساتید، «بهزاد زمانی دهکردی» در رشته آشنایی با مفاهیم نهج‌البلاغه و «مریم امیدی‌بهزادی» در رشته قرائت قرآن کریم به روش ترتیل از دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد رتبه دوم کشوری و «مریم خلیلی» در رشته آشنایی با مفاهیم نهج‌البلاغه و «مجتبی برجیان‌بروجنی» در رشته آشنایی با ترجمه و تفسیر قرآن کریم به ترتیب از واحدهای شهرکرد و بروجن رتبه سوم کشوری را به خود اختصاص دادند.

قاسمی‌نژاد افزود: در بخش کارکنان، در رشته حفظ ۱۰ جزء قرآن کریم «بهرام عالی‌پور» توانست رتبه نخست کشوری در بیست‌و‌ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت را کسب کند. «پروین جمشیدی‌جعفرآبادی» نیز در بیست‌و‌ششمین دوره جشنواره هنر، ادبیات و پژوهش دینی قرآن و عترت بخش کارکنان، رتبه دوم کشوری را به خود اختصاص داد.

این مدرس حوزه و دانشگاه در استان تصریح کرد: در بخش دانشجویان، «محمدصادق حیدری» رتبه دوم کشور در رشته قرائت ترتیل، «زهره رحیمی» رتبه دوم کشور در رشته آشنایی با سیره معصومین(ع) و «تورج خسروی» رتبه سوم کشور در رشته آشنایی با احادیث اهل‌بیت(ع) را به دست آوردند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد استان تأکید کرد: این جشنواره ویژه اعضای هیئت‌علمی و دانشجویان دانشگاه‌های آزاد اسلامی سراسر استان و به‌طور همزمان با سراسر کشور با مشارکت بیش از یک‌هزار از دانشجویان و اعضای هیئت‌ علمی استان در ۱۱ رشته قرآن و عترت(ع) برگزار شد.

قاسمی‌نژاد با ابراز خرسندی از استقبال بی‌نظیر دانشگاهیان دانشگاه‌های آزاد اسلامی از این دوره از جشنواره قرآن و عترت(ع)، گفت: این رویداد قرآنی یک نقطه عطف در نگاه دانشگاه آزاد اسلامی به مباحث قرآن و عترت(ع) است و حضور یک‌هزار دانشگاهی از مجموع ۱۰ هزار نفر در این رویداد نه‌تنها در استان بلکه در سطح کشور بی‌نظیر است.

وی بیان کرد: استقبال خوب دانشگاهیان از جشنواره و ایجاد فضای قرآنی و معنوی در دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان گویای آن است که تلاش و پیگیری و برنامه‌ریزی مسئولان دانشگاه‌ها در جهت جذب دانشجویان به سمت مباحث قرآنی قطعاً نتیجه‌بخش خواهد بود. در همین راستا و برای ترغیب دانشگاهیان برای حضور پررنگ در جشنواره امسال یک کارشناس قرآنی در هر واحد دانشگاهی مسئول پیگیری شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha