کد خبر: 4019360
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۶
با حضور یک‌هزار دانشگاهی استان؛

برگزاری جشنواره قرآنی دانشگاهیان دانشگاه آزاد چهارمحال‌وبختیاری

بیست و ششمین دوره جشنواره قرآن و عترت(ع) با حضور یک‌هزار نفر از دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های آزاد اسلامی چهارمحال‌وبختیاری با برگزاری بخش کتبی جشنواره در همه واحدها و مراکز آموزشی استان به‌صورت مجازی آغاز شد.

جشنواره قرآن و عترت علیهم السلام

حجت‌الاسلام والمسلمین رضا قاسمی‌نژاد، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد استان با اعلام این خبر که بیست و ششمین دوره جشنواره قرآن و عترت(ع) در بخش کتبی به‌طور هم‌زمان در همه واحدها و مراکز آموزشی استان به‌صورت مجازی برگزار شد، اظهار کرد: این جشنواره ویژه اعضای هیئت‌علمی و دانشجویان دانشگاه‌های آزاد اسلامی سراسر استان و به‌طور همزمان با سراسر کشور با مشارکت بیش از یک‌هزار از دانشجویان و اعضای هیئت‌علمی استان در ۱۱ رشته قرآن و عترت(ع) برگزار شد.

وی افزود: شرکت‌کنندگان این مسابقات در رشته‌های آشنایی با تفسیر قرآن کریم، آشنایی با مفاهیم نهج‌البلاغه، سیره معصومین(ع)، احکام، حفظ موضوعی قرآن کریم، آشنایی با احادیث اهل‌بیت(ع)، آشنایی با مفاهیم صحیفه سجادیه، پرسمان معارفی و سبک زندگی به‌صورت آزمون مجازی کتبی با هم رقابت کردند.

قاسمی‌نژاد با ذکر اینکه جشنواره قرآن و عترت(ع) در سه بخش کتبی، شفاهی و هنری-ادبی و پژوهشی برگزار می‌شود، تصریح کرد: بخش شفاهی شامل رشته‌های آوایی نظیر قرائت تحقیق و ترتیل، اذان، حفظ قرآن و بخش شفاهی و هنری-ادبی و پژوهشی مشتمل بر ۲۰ رشته نظیر شعر، داستان، پویانمایی، کانال‌های مجازی، تدوین کتاب و پایان‌نامه و غیره است.

مدرس حوزه و دانشگاه در استان تصریح کرد: بخش شفاهی این دوره از جشنواره قرآن و عترت(ع) در دی‌ماه برگزار خواهد شد؛ همچنین دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های آزاد اسلامی در حال حاضر آثار خود را در بخش‌های گوناگون بخش هنری-ادبی و پژوهشی بارگذاری می‌کنند.

وی بیان کرد: ثبت‌نام این دوره از مسابقات ۱۰ مهرماه در واحدهای دانشگاهی توسط کانون‌های قرآن و عترت دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی و با همکاری دیگر بخش‌های دانشگاه و واحد الکترونیکی به‌صورت مجازی انجام شده بود.

قاسمی‌نژاد افزود: نتایج اولیه و امتیاز داوطلبان پس از اتمام آزمون‌ها و بررسی اولیه به آنان اعلام شد و هر کدام از داوطلبان پس از اتمام آزمون می‌توانستند نتایج اولیه آزمون خود را ببینند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان تصریح کرد: بر اساس آیین‌نامه مسابقات قرآن و عترت(ع) و به‌منظور تشویق و ترغیب دانشجویان، تعداد ۳ تا ۵ نفر از دانشجویان برگزیده در هر رشته آزمون علاوه بر کسب امتیازهای عمومی، هدایایی دریافت خواهند کرد.

قاسمی‌نژاد با ابراز خرسندی از استقبال بی‌نظیر دانشگاهیان دانشگاه‌های آزاد اسلامی از این دوره از جشنواره قرآن و عترت(ع)، گفت: این رویداد قرآنی یک نقطه عطف در نگاه دانشگاه آزاد اسلامی به مباحث قرآن و عترت(ع) است و حضور یک‌هزار دانشگاهی از مجموع ۱۰ هزار نفر در این رویداد نه‌تنها در استان بلکه در سطح کشور بی‌نظیر است.

وی بیان کرد: استقبال خوب دانشگاهیان از جشنواره و ایجاد فضای قرآنی و معنوی در دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان گویای آن است که تلاش و پیگیری و برنامه‌ریزی مسئولان دانشگاه‌ها در جهت جذب دانشجویان به سمت مباحث قرآنی قطعاً نتیجه‌بخش خواهد بود. در همین راستا و برای ترغیب دانشگاهیان جهت حضور در پررنگ در جشنواره امسال یک کارشناس قرآنی در هر واحد دانشگاهی مسئول پیگیری شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha