کد خبر: 4226075
تاریخ انتشار : ۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۳:۵۴
در چهارمحال‌وبختیاری؛

حضور پرشور کارکنان انتظامی در محافل سوگواری حسینی + عکس

معاون تبلیغات و روابط عمومی عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی چهارمحال‌وبختیاری گفت: در ایام سوگواری شهادت امام حسین(ع) و ۷۲ تن از یاران باوفای ایشان، محافل عزاداری در ستاد‌های انتظامی استان و شهرستان‌های تابعه با حضور پرشور کارکنان برگزار می‌شود.

عزاداری دهه محرم

سرهنگ سعید صفری، معاون تبلیغات و روابط عمومی عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی چهارمحال‌وبختیاری در گفت‌وگو با ایکنا با تسلیت ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و با اشاره به اینکه محافل و مجالس سوگواری حسنی در ستادهای انتظامی استان و شهرستان‌های چهارمحال و بختیاری همزمان با دهه اول محرم در حال برگزاری است، اظهار کرد: با شروع محرم و ایام سوگواری شهادت امام حسین(ع) و 72 تن از یاران باوفای ایشان، محافل عزاداری در ستادهای انتظامی استان و شهرستان‌های تابعه با حضور پرشور کارکنان آغاز شده است و تا پایان دهه ادامه دارد.

وی با ذکر اینکه این محافل معنوی با حضور تمامی کارکنان مرکز استان و شهرستان‌ها برپا می‌شود، ادامه داد: در این مجالس برنامه‌های سخنرانی، مداحی و قرائت قرآن و زیارت عاشورا پیش‌بینی شده است؛ از سخنرانان، مداحان و قاریان مطرح استانی برای حضور در این برنامه‌ها دعوت می‌شود.

صفری بیان کرد: در حال حاضر برای حرکت دسته‌های عزاداری نیروی انتظامی برنامه‌ای پیش‌بینی نشده اما در برخی مناسبت‌ها از جمله رحلت پیامبر(ص)، حرکت دسته‌جات عزاداری را داریم.

معاون تبلیغات و روابط عمومی عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی استان در خصوص ضرورت برپایی محافل و برنامه‌های دینی و مذهبی، افزود: ماهیت کار نیروی انتظامی باتوجه به حضور مستمر در متن زندگی مردم و تلاش شبانه‌روزی برای برقراری نظم و امنیت در جامعه کاملاً مشخص است.

صفری ادامه داد: برپایی این دست برنامه‌های معنوی در مناسبت‌های مختلف باعث تقویت بیش از پیش روحیه ایثار و شهادت‌طلبی در کارکنان نیروی انتظامی می‌شود. ضمن اینکه برنامه‌های تبیینی باعث ارتقای سطح معرفت و بصیرت‌افزایی دینی در نیروها خواهد شد.

وی در پایان گفت: برپایی برنامه‌های دینی و فرهنگی در بدنه نیروی انتظامی همچنین گویای این مطلب است که این مجموعه علاوه بر ساحت‌های امنیتی و انتظامی، مباحث اعتقادی و دینی را نیز با جدیت در دستور کار دارد.

انتهای پیام
captcha