کد خبر: 4221307
تاریخ انتشار : ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۲۴

رئیس‌جمهور منتخب ادامه‌دهنده راه شهید رئیسی باشد

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال‌وبختیاری با تصریح اینکه رئیس‌جمهور منتخب حتماً باید ادامه‌دهنده راه شهید رئیسی باشد، گفت: باید کسی را انتخاب کنیم که صلاحیت لازم را دارا بوده و مجهز به صلابت توأم با تدبیر باشد تا بتواند مسائل داخلی و ارتباطات خارجی را به درستی پیش ببرد، پشت میزنشین و تهران‌نشین یا اداری نباشد بلکه به معنی واقعی کلمه مردمی، فعال و میدانی باشد.

نشست تبیینی انتخابات

به گزارش ایکنا از چهارمحال‌وبختیاری، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام، نماینده ولی‌فقیه در استان روز گذشته ۲۳ خردادماه در نشست تبیینی با موضوع انتخابات در جمع طلاب و روحانیون استان با اشاره به اینکه نه فقط روحانیت بلکه همه اقشار برای جهاد تبیین نیازمند دستی پُر هستند، اظهار کرد: روحانیت در عرصه تبیین پیشگام است و لذا در این برهه بیش از همه نیاز دارد که دانسته‌های خود را از جمله از طریق برپایی این دست جلسات، ارتقا دهد.

وی با گرامیداشت خدمات سه ساله شهدای خدمت به‌ویژه سیدالشهدای خدمت آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی، ادامه داد: اتفاقاً یکی از رسالت‌های ما روحانیون این است که نگذاریم دستاوردهای سه ساله شهید رئیسی و یارانش مخدوش یا فراموش شود زیرا دستاوردهای دولت در این مدت کوتاه، سرمشق تاریخ انقلاب است. همانطور که ما به ریاست جمهوریِ کمتر از سه‌ماهه شهید رجایی می‌بالیم و آن‌را سرمشق مدیران قرار می‌دهیم، امروز بهترین سرمشق را داریم و انصافاً دوران خدمت شهید رئیسی درس‌های فراوان داشته است که نباید بگذاریم فراموش شود.

نکونام با بیان اینکه خدمات شهید جمهور چه در زمان حیات و چه بعد از شهادت آن‌گونه که شایسته بود بیان نشده است، توضیح داد: ما وظیفه داریم در این خصوص اطلاعات خود را بالا ببریم و برای مردم بیان کنیم که این شهید عزیز چه خدمات زیرساختی و ماندگاری هم در عرصه داخلی و هم دیپلماسی خارجی به یادگار گذاشت.

امام‌جمعه شهرکرد با تصریح اینکه رئیس‌جمهور منتخب حتماً باید ادامه‌دهنده راه شهید رئیسی باشد، گفت: باید کسی را انتخاب کنیم که صلاحیت لازم را دارا بوده و مجهز به صلابت توأم با تدبیر باشد تا بتواند مسائل داخلی و ارتباطات خارجی را به درستی پیش ببرد، پشت میزنشین و تهران‌نشین یا اداری نباشد بلکه به معنی واقعی کلمه مردمی، فعال و میدانی باشد.

نکونام تأکید کرد: شهید رئیسی در مواضع خودش صلابت داشت و هیچ‌گاه کوتاه نیامد اما در عین حال، متواضع، مردم‌دار و باحوصله بود و امور را به درستی پیش برد.

اسحاق سعیدی، مدیر حوزه علمیه چهارمحال و بختیاری

وظایف حوزویان از نگاه مقام معظم رهبری 

در ادامه، حجت‌الاسلام والمسلمین اسحاق سعیدی، مدیر حوزه علمیه چهارمحال‌وبختیاری ضمن تبیین برخی دستاوردهای مهم حوزه علمیه استان در بخش‌های آموزشی، پژوهشی، عمرانی، زیرساختی و ... و با اشاره به اینکه آموزش و تهذیب جامعه هدف مهم‌ترین مسئله این نهاد دینی است، اظهار کرد: این مهم جز با تلاش و جهاد اساتید در کف مدارس علمیه محقق نمی‌شود؛ قبل از هر چیزی ما موظف به امیدآفرینی در بین طلاب هستیم زیرا گاهی فضای ناامیدی مشاهده می‌شود که چه بسا باعث سلب انگیزه‌ها خواهد شد.

وی با ذکر اینکه اساتید حوزه وظایفی فراتر از تدریس و مطالعه و پژوهش دارند، ادامه داد: مقام معظم رهبری قائلند که یکی از وظایف حوزویان، تبیین و تشریح ارکان نظام جمهوری اسلامی، اقتصاد، سیاست، روابط جمعی و فردی و اخلاق و فرهنگ و نیز جایگاه علم است. ایشان همچنین فرمودند که امروز طلبه و روحانی و استاد حوزه باید نیازهای نظام و مردم را بشناسد و بداند. 

سعیدی با اشاره به تلاش شبانه‌روزی دشمن برای منحرف و منصرف کردن ذهن جوان ایرانی از مبانی دین، بیان کرد: دشمن همواره در حال شبهه‌پراکنی به‌ویژه در فضای مجازی است؛ مقام معظم رهبری فرمودند امروز کسی که کار با رایانه را می‌داند و می‌تواند با گوشی کار کند، کار یک رسانه را می‌تواند انجام دهد و حوزویان باید رسانه باشند یعنی روحانیت بر فضای مجازی تسلط یابد تا بتواند در برابر لشگر عظیم دشمن ایستادگی کند.

مدیر حوزه علمیه چهارمحال‌وبختیاری بیان کرد: رهبر معظم انقلاب تأکید دارند که دانایان دین و اهل علم و بصیرت باید ورود کنند و برای مردم بصیرت‌افزایی داشته باشند. حوزویان نباید بگذارند شبهه‌ای ایجاد شود و در جامعه بدون پاسخ بماند و نهادینه گردد، بلکه شبهات و درگیری‌های ذهنی جوانان باید رصد شوند و پاسخ محکم آن‌ سریع و پیش از آنکه فراگیر شوند، ارائه گردد.

سعیدی آشنایی با جریان‌های فکری عالم را از دیگر مطالبات مقام معظم رهبری از حوزویان عنوان کرد و افزود: روحانیون و طلاب اگر با این جریان‌ها آشنا نباشند نتیجه این خواهد شد که سیاستگذاری و تصمیم‌گیری در بخش‌های آموزشی یا تهذیب و پژوهش و ... نتیجه مطلوب را نخواهد داشت و نمی‌تواند در برابر ضربه‌های دشمنان دین و نظام اسلامی پاسخگو باشد.

وی در پایان با اشاره به انتخابات پیش‌رو، گفت: روحانیت صاحب تریبون، اهل فکر و بیان بوده و در بین جوانان متنفذ است لذا می‌تواند تأثیرگذاری بالایی در این عرصه داشته باشد.

انتهای پیام
captcha