هنرمندان چهارمحال‌وبختیاری ۱۲۰ اثر هنری در سوگ شهدای خدمت خلق کردند
کد خبر: 4220523
تاریخ انتشار : ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۱۸

هنرمندان چهارمحال‌وبختیاری ۱۲۰ اثر هنری در سوگ شهدای خدمت خلق کردند

مسئول سازمان بسیج هنرمندان چهارمحال و بختیاری با اشاره به برگزاری سوگواره مجازی «شهید جمهور» در راستای تولید محتوای فاخر برای پاسداشت مقام شهدای خدمت، گفت: شاعران و هنرمندان استان با تولید ۱۲۰ اثر ادبی و هنری در این سوگواره شرکت کردند.

سوگواره شهید خدمت

به گزارش ایکنا از چهارمحال‌وبختیاری و به نقل از روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری، محسن کریمی، مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان روز گذشته ۱۹ خردادماه در آیین پایانی سوگواره مجازی «شهید جمهور» که هم‌زمان با محفل شعر «در سوگ آفتاب» در شهرکرد برگزار شد، اظهار کرد: با اعلام فراخوان این سوگواره، 69 نفر آثار خود را به دبیرخانه این رویداد ارسال و شاعران و هنرمندان استان با تولید 120 اثر ادبی و هنری در این سوگواره شرکت کردند.

وی با بیان اینکه این آثار در قالب شعر، داستانک، پادکست و عکس نوشته تولید شده است، افزود: قرار است از این آثار در مناسبت‌های مختلف استفاده شود و به عنوان محتوای مجازی در اختیار عموم قرار گیرد.

کریمی یادآور شد: جمعی از اهالی فرهنگ و هنر چهارمحال و بختیاری نیز با حضور در محفل شعر در سوگ آفتاب با قرائت اشعار و سروده‌های خود، یاد و نام شهید آیت‌الله رئیسی و همراهان وی را که در سقوط بالگرد و در مسیر خدمت به درجه رفیع شهادت نائل آمدند، گرامی داشتند.

مسئول بسیج هنرمندان چهارمحال و بختیاری گفت: این برنامه با همکاری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و با هدف تولید محتوای مناسب، ایجاد فضای ویژه برای ابراز همدردی اهالی فرهنگ و هنر و نقش‌آفرینی آنان در تبیین ارزش‌های انقلاب و شهدا به ویژه شهدای خدمت و رئیس‌جمهور شهید برگزار شد.

انتهای پیام
captcha