«زیر سایه خورشید» از مظاهر قدرت نرم ایران اسلامی است
کد خبر: 4215687
تاریخ انتشار : ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۲۸

«زیر سایه خورشید» از مظاهر قدرت نرم ایران اسلامی است

مسئول کاروان زیر سایه خورشید چهارمحال و بختیاری گفت: با نگاه گفتمانی به کاروان زیر سایه خورشید، باید بگویم که حرکت این کاروان در جای‌جای کشور حرکتی از جنس پیاده‌روی اربعین حسینی و یا جشن مردمی غدیر است و یکی از مظاهر جدی حضور مردم در عرصه‌ دینداری و از مصادیق قدرت نرم جمهوری اسلامی محسوب می‌شود.

کاروان زیر سایه خورشید

به گزارش ایکنا از چهارمحال‌وبختیاری، مهدی شاد، مسئول کاروان «زیر سایه خورشید» چهارمحال و بختیاری امروز ۲۵ اردیبهشت‌ماه در بدو آغاز برنامه‌های کاروان در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه امسال کاروان زیر سایه خورشید این استان با پنج خادم حرم مطهر رضوی میهمان مردم است، اظهار کرد: برنامه‌های این کاروان و جشن‌های مردمی دهه کرامت از امروز با حضور خدام علی بن موسی‌الرضا(ع) در جای‌جای استان آغاز می‌شود.

وی با ذکر اینکه این کاروان میهمان تمامی شهرستان‌ها خواهد بود، ادامه داد: حداقل ۶۳ رویداد برنامه‌ریزی شده که البته این تعداد افزایش خواهد یافت و محور برنامه‌ها، ارتباط با مردم، حضور در جشن‌های محوری دهه کرامت، حضور در دانشگاه‌ها، مدارس، بیمارستان‌ها، زندان‌ها، سرکشی از خانواده‌های شهدا و جانبازان سرافراز، جشن‌های تکلیف دانش‌آموزان، جشن‌های عقد و ... در شهرها و روستاها، مناطق عشایری و صعب‌العبور خواهد بود.

شاد بیان کرد: حجم عظیمی از اقلام متبرک به همت تولیت آستان قدس رضوی و شبکه جوانان رضوی به استان وارد شده است که در این برنامه‌ها تقدیم مردم استان خواهد شد. 

این خادم رضوی با تأکید بر اهمیت پوشش رسانه‌ای برنامه‌های زیر سایه خورشید در استان، اضافه کرد: کاروان زیر سایه خورشید علاوه بر آنکه یک نقطه اتصال میان مردم و امام(ع) بوده و یک اتفاق قلبی و معرفتی است، توانسته فضایی را ایجاد کند تا کسانی که کمتر امکان حضور در صحن و سرای حضرت امام رضا(ع) را دارند، فضای معنوی حرم رضوی برایشان تداعی گردد.

شاد افزود: با نگاه گفتمانی به کاروان زیر سایه خورشید، باید بگویم که حرکت کاروان در جای‌جای کشور، حرکتی از جنس پیاده‌روی اربعین حسینی و یا جشن مردمی غدیر است و یکی از مظاهر جدی حضور مردم در عرصه‌ دینداری و از مصادیق قدرت نرم جمهوری اسلامی محسوب می‌شود؛ اینکه مردم منتظر کاروان می‌ایستند و استقبال می‌کنند مؤید این مطلب است.

مسئول کاروان زیر سایه خورشید چهارمحال و بختیاری ادامه داد: انتظار ما از اهالی رسانه این است که مصادیق ارتباط عمیق لایه‌های مختلف مردم با امام رضا(ع) را مورد توجه قرار دهند و با کار رسانه‌ای آن‌را به جامعه نشان دهند و به تصویر بکشند.

شاد گفت: اهالی رسانه در کنار گزارش و ارائه روایت آشکار از برنامه‌های زیر سایه خورشید، این فرصت را هم دارند که در جریان حرکت کاروان در جای‌جای استان، سوژه‌یابی کنند زیرا این کاروان مملو از سوژه‌های خبری امام رضایی است.

مسئول کاروان زیر سایه خورشید چهارمحال و بختیاری در پایان گفت: امسال بنا داریم به مبحث مذاکره و رایزنی برای رضایت گرفتن برای اعدامی‌ها ورود کنیم که در این راستا با حضور خادم حرم مطهر رضوی به‌عنوان نماینده گروه‌های سازش طرح «ضامن آهو» این اقدام را در دستور کار قرار دادیم و هماهنگی‌های لازم طی تفاهم‌نامه آستان قدس رضوی با دستگاه قضایی انجام شده است.

انتهای پیام
captcha