کد خبر: 3910519
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۱
نوبخت:
معاون رئیس‌جمهور با بیان اینکه محقق نشدن وعده‌ها موجب گلایه‌مندی ‌مردم ‌می‌شود، گفت: اگر در انجام وعده‌ها مشکلی پیش آید آن را به مردم گزارش می‌دهیم.

به گزارش ایکنا از چهارمحال‌وبختیاری، محمدباقر نوبخت، معاون رئیس جمهور و رئیس برنامه و بودجه، امروز، ۲۴ تیرماه در جلسه مشترک شورای برنامه‌ریزی و ستاد اقتصاد مقاومتی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه سفرهای استانی با هدف شنیدن مطالبات مردمی و برنامه‌ریزی برای حل مشکلات انجام می‌شود، ‌اظهار کرد: مسئولان بلندپایه استانی خواسته‌های مردم را بیان کردند، بنده نیز در کمتر از یک‌سال گذشته ۲ بار به این استان سفر کردم. سال گذشته برای ۱۷ طرح و پروژه ۱۲۰۰ میلیارد اعتبار تخصیص داده شد که از این میزان ۱۱۰۰ میلیارد پرداخت شد.

وی با بیان اینکه محقق نشدن وعده‌ها موجب گلایه‌مندی ‌مردم ‌می‌شود، تصریح کرد: اگر در انجام وعده‌ها مشکلی به وجود آید آن را به مردم گزارش می‌دهیم.

نوبخت با بیان اینکه معمولاً برای هر استان ۲ هزار واحد مسکونی ویژه محرومان در نظر گرفته شد، تصریح کرد: اما سهمیه چهارمحال و بختیاری حدود ۲ هزار و 440 واحد با توجه به ظرفیت‌ها و برکت خون شهیدان در نظر گرفته شد. عدالت مبنای اقدامات و تصمیمات در کشور است، هرجایی در سال‌های گذشته رسیدگی کمتر بوده است، کمبودها با رسیدگی بیش‌تر جبران می‌شود.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری تمام خدمتگزاران جمهوری اسلامی را به تحقق شعار سال موظف کرده است، تأکید کرد: سازمان برنامه و بودجه برای تحقق این شعار در استان‌ها برنامه‌ریزی کرده است و در چهارمحال و بختیاری ۴۶ پروژه با اعتبار ۲ هزار و ۲۴۶ میلیارد از منابع دولتی و غیردولتی اجرا می‌شود. با اجرای این پروژه‌ها حدود ۱۲ هزار و ۳۴۴ شغل ایجاد می‌شود.

نوبخت با اشاره به اینکه دشمنان جمهوری اسلامی تمام توان خود را برای ضربه زدن به کشور به‌کار گرفتند، بیان کرد: به پشتوانه وعده‌های الهی توانستیم در ۴۰ سال گذشته از موانع عبور کنیم و دشمن را به ذلت بکشانیم و رو به جلو حرکت کنیم.

وی اظهار کرد: 1000 میلیارد تومان از مطالبات کارانه پرستاران پرداخت شد و سایر مطالبات نیز پرداخت می‌شود، همچنین در سال گذشته ۵۰ درصد به حقوق پرستاران اضافه شد و از فروردین‌ماه افزایش ۱۵ درصدی حقوق این قشر را نیز اعمال کردیم.

نوبخت در پایان تصریح کرد: اعتباری برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و پرداخت مطالبات گندمکاران نیز در نظر گرفته شده است، همچنین تأمین مسکن محرومان با پشتیبانی کمیته‌ امداد و بنیاد مسکن و حمایت مالی سازمان برنامه و بودجه از اولویت‌ها است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: