کد خبر: 3886228
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۵
در پی شیوع کرونا، قرآنیان فعال در مؤسسات قرآنی و خانه‌های قرآن چهارمحال‌وبختیاری به پویش «به توان ما» سازمان تبلیغات اسلامی پیوستند.

به گزارش ایکنا از چهارمحال‌وبختیاری، در پی شیوع ویروس کرونا در کشور، سازمان تبلیغات اسلامی از عموم مردم ایران برای پیوستن به پویش «به توان ما» دعوت کرد تا هزینه‌های برنامه‌های مذهبی از قبیل اعتکاف‌، نمازهای جماعت، جشن‌های اهل‌بیت(ع)، کلاس‌های آموزش قرآن و عترت و ... که به دلیل شیوع کرونا تعطیل شدند، صرف تهیه بسته‌های بهداشتی و پیشگیری از شیوع هر چه بیشتر ویروس در مناطق محروم شود.

در همین راستا، مؤسسات و تشکل‌های قرآنی وابسته به تبلیغات اسلامی چهارمحال‌وبختیاری استقبال خوبی از این اقدام داشته و مراکز متعدد قرآنی در شهرها و روستاهای استان به پویش «به توان ما» پیوسته‌اند که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌شود.

پیوستن مؤسسات و خانه‌های قرآن چهارمحال‌وبختیاری به پویش «به توان ما»

در شهرستان بروجن، به دلیل فعالیت مستمر کارخانه موکت ظریف مصور این شهر، نباز به ماسک کمتر به چشم می‌خورد. با اینحال دو خانه قرآن ام‌ابیها(س) و حضرت ابوالفضل(ع) روستای امام قیس بروجن با راه‌اندازی کارگاه دوخت ماسک، به نیاز مردم این روستا پاسخ می‌دهند.

خانه قرآن امام رضا(ع) بلداجی نیز به ضدعفونی و گندزدایی مستمر معابر و اماکن عمومی می‌پردازد.

مؤسسه قرآنی نورالثقلین شهر بروجن به امر تهیه پارچه و الگوی تهیه ماسک مشغولند که آن‌ها را در اختیار خانواده‌ها قرار می‌دهند تا در منزل ماسک مورد نیاز خود را تأمین کنند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد منصوری، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان کیار در گفت‌وگوی کوتاهی با خبرنگار ایکنا، از فعالیت ۷ کارگاه تولید ماسک در روستاها ‌و شهرهای مختلف شهرستان خبر داد و گفت: این کارگاه‌ها با همکاری هیئات، کانون‌های مذهبی، مردمی و جهادی و تشکل‌های قرآنی روزانه ۴ إلی ۵ هزار ماسک تولید می‌کنند.

پیوستن مؤسسات و خانه‌های قرآن چهارمحال‌وبختیاری به پویش «به توان ما»

وی تصریح کرد: مواد اولیه برای تولید ۱۱ هزار ماسک توسط خیران در اختیار این گروه‌ها قرار گرفته است و تجهیزاتی نظیر چرخ خیاطی توسط خود گروه‌ها تأمین شده است.

در شهرستان فارسان و شهر فارسان، مؤسسات قرآنی تبیان و ندای ملکوت و خانه‌های قرآن اسرا و با مشارکت و محوریت مؤسسه قرآنی نورالثقلین این شهر اقدام به ایجاد کارگاه تولید ماسک در بیت‌الزهرای فارسان کرده‌اند.

همچنین مؤسسه قرآنی راسخون کُران و خانه قرآن نورالهدی جونقان با راه‌اندازی موکب سلامت در زمینه پیشگیری از شیوع بیشتر کرونا مشغول فعالیت هستند.

پیوستن مؤسسات و خانه‌های قرآن چهارمحال‌وبختیاری به پویش «به توان ما»

در کوهرنگ خانه‌های قرآنی با هماهنگی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان، در امر ضدعفونی معابر و اماکن مذهبی فعال هستند، ضمن اینکه خانه قرآن الزهرای روستای دهنو با همکاری بسیج خواهران این شهر به تولید ماسک می‌پردازند.

مؤسسه زینبیه لردگان در شهر لردگان و چند روستای اطراف با ایجاد کارگاه و دوخت ماسک به پویش «به توان ما» پیوسته است.

قرآنیان خانه قرآن تسنیم لردگان به ضد عفونی مساجد روستای سندگان و معابر عمومی این روستا می‌پردازند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: