کد خبر: 3828645
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۶
گروه معارف ــ مدیر مؤسسه طلیعه ظهور گفت: بیانیه گام دوم را می‌توان بیانیه استقامت و پایداری بر آرمان‌های انقلاب دانست که این آرمان‌ها همان آرمان‌های قرآن است که در مسیر بندگی باید بر آن پایداری داشته باشیم.

بیانیه گام دوم انقلاب؛ منشور استقامت و پایداری/ سخنرانی‌ها بصیرت افزا باشندبه گزارش ایکنا از چهارمحال و بختیاری، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدباقر حیدری کاشانی، مدیر مؤسسه طلیعه ظهور شب گذشته، ۲۹ تیرماه در بیست‌وششمین دوره طرح تقویت مبانی اعتقادی و شبهه‌زدایی دینی که با موضوع بیانیه گام دوم انقلاب در مهدیه مصلی شهرکرد برپا شد در رابطه با مقاومت و ایستادگی انقلابی در راه بندگی خداوند، قرآن و عترت، بیان کرد: استقامت در این راه یک موضوع کلی در منابع دینی است که هر کس اهل صبوری باشد به سعادت ابدی و هر کس که عجول باشد، صید شیطان می‌شود.

مدیر مؤسسه طلیعه ظهور با بیان اینکه بیانیه گام دوم انقلاب منشور استقامت و پایداری بر آرمان‌های بلند انقلاب در فصل جدیدی از جمهوری اسلامی ایران در دهه پنجم حیاط انقلاب اسلامی است، گفت: این بیانیه را می‌توان بیانیه استقامت و پایداری بر آرمان‌های انقلاب دانست که این آرمان‌ها همان آرمان‌های قرآن است که در مسیر بندگی باید بر آن پایداری داشته باشیم.

‌حیدری با اشاره به اینکه شیطان همیشه انسان را به عجله دعوت می‌کند، اظهار کرد: ذکر شیطان(یاعجول یاکفور) است که ‌مقابل ذکر خدا و ائمه اطهار(ع) قرار دارد اما ذکر قرآن(یاصبور و یاشکوه) است، پنج آیه در قرآن کریم به مؤمنان دستور شکرگزاری می‌دهد و قرآن با همه عظمت و بزرگی‌اش تنها یک گروه را که به مقام صباریت رسیده باشند هدایت می‌کند یعنی کسانی که بسیار صبور و شکرگزار باشند.

وی ادامه داد: لذا برای به دست آوردن حاجتی در ابتدا باید صبور و زمانی که نعمت را به دست آوردیم باید شکور باشیم اما شیطان عجله و طغیان را در گوش مردمان عالم می‌خواند.

۷۰ آیه در قرآن بر صبر ‌تأکید می‌کند
‌حیدری با بیان اینکه ۷۰ آیه در قرآن بر صبر و پایداری تأکید می‌کند، تصریح کرد: کسانی که شخصیت خود را با صبر می‌سازند در راه استقامت دین هر سختی را می‌پذیرند لذا بار بندگی خود را سریع‌تر می‌بندند.

وی به فضیلت خواندن سوره مبارکه جن در منزل به منظور دفع سحر انسیان و جنیان اشاره کرد و گفت: سحر حق است و به کار بردن سوره و آیات برای باطل کردن سحر نیز حق است لذا آیات ۱۶ و ۱۷ سوره مبارکه جن راه‌گشایی برای جامعه است.

مدیر مؤسسه طلیعه ظهور به آیات ۱۶ سوره جن اشاره کرد و گفت: خداوند در این آیه می‌فرماید:«وَأَنْ لَوِ اسْتَقَامُوا عَلَى الطَّرِيقَةِ لَأَسْقَيْنَاهُمْ مَاءً غَدَقًا» یعنی(اگر در جامعه‌ای مردم در راه خدا و قرآن استقامت کنند با آب گوارایی سیر می‌شوند) گویا تمام عطش و نیازهای مادی و معنوی که برای سعادت دنیا و آخرت لازم است را در مقابل استقامتشان از خداوند هدیه می‌گیرند همچون حضرت سلیمان که خداوند بخاطر استقامتش هر آنچه لازم داشت به او عطا کرد اما حضرت بعد از دریافت نعمات شکر را رها نکرد و بر راهش استقامت کرد و گفت: «هذا من فضل ربی»

کارشناس مباحث فرهنگ مهدوی در ادامه به آیه 17 سوره جن اشاره و بیان کرد: خداوند در این آیه می‌فرماید: «لِنَفْتِنَهُمْ فِیهِ وَ مَنْ یُعْرِضْ عَنْ ذِکْرِ رَبِّهِ یَسْلُکْهُ عَذاباً صَعَداً » یعنی اگر جامعه‌ای به نعمت رسید اما بعد از رسیدن به نعمت به دنبال دنیا و دل خود رفت سختی‌های تصاعدی در انتظار آن‌ها خواهد بود.

‌حیدری به سرنوشت قوم موسی(ع) که به عزت بعد از ذلت رسیدند اشاره کرد و افزود: حکومت پیامبر ۲۳ سال پا برجا بود، مردم تا جایی با ایشان همراه شدند، اما استقامت ایمانی برای ادامه مسیر نداشتند و با جانشین رسول خدا همراه نشدند در واقع وسوسه‌های شیطانی بر آن‌ها اثرگذاشت و سبب شد تا علی(ع) تنها بماند و حال اگر امروز امت اسلامی دچار داعش شده‌ است به دلیل همین عدم استقامت است زیرا که داعشی‌ها دنباله رو مکتب یزید هستند که زنان و دختران اهل بیت(ع) را آزار و اذیت می‌کردند.

بالاترین و بافضیلت‌ترین ذکر، قرآن و اهل بیت(ع) هستند
وی با اشاره به اینکه بالاترین و بافضیلت‌ترین ذکر، قرآن و اهل بیت(ع) هستند که اگر از آن‌ها جدا شویم عذاب تصاعدی نصیبمان خواهد شد، ادامه داد: سیاست‌گذاران ضعیف، بی‌ایمان و بی‌استقامت، ضعف‌ها را در جامعه افزایش می‌دهند و امام قوی و دانای جامعه فضیلت‌ها را افزایش می‌دهد.

این کارشناس مهدویت گفت: گاهی برخی سخنرانی‌ها تنها محبت‌‌افزا و معنوی هستند اما بصیرت‌افزا نیستند و این در صورتی است که عصر و زمان سخنرانی‌ها‌ی محبتی و معنوی گذشته است و جلسات سخنرانی‌ باید به‌روز باشد.

مدیر مؤسسه طلیعه ظهور تصریح کرد: حضرت امام خمینی‌(ره) در جایی می‌فرمایند: (هر مسئولی که در جمهوری اسلامی ایران مسئولیتی را قبول ‌کند اما دغدغه مهدویت و ایجاد جامعه مهدوی را نداشته باشد هرچند نیز اهل خدمت باشد خائن است.) اما برخی از مسئولان بی‌استقامت می‌خواهند این جمله را از بین ببرند و این درصورتی است در بیانیه گام دوم آرمان اصلی انقلاب طلوع ولایت عظمای حق است و در واقع هویت انقلاب زمینه‌سازی ظهور است.

وی با اشاره به اینکه در انتخابات باید دقت کنیم، اظهار کرد: متأسفانه برخی‌ها در این انقلاب مسئولیت گرفته‌اند که تنها به جیب خود و اطرافیانشان فکر می‌کنند و حتی الفبای دین را هم نمی‌دانند.

‌حیدری به بخشی از وصیت‌نامه شهید حججی اشاره کرد و گفت: اگر بخواهیم مصداق جامعه اسلامی را مثال بزنیم باید به وصیت‌نامه این شهید دقت کنیم.
وی بیان کرد: شهید حججی تا بی‌نهایت با اهل بیت(ع) بود و تأکید داشت که وجودمان 100 درصد وقف امام زمان‌(عج) باشد او حتی شهادتی را می‌خواست که مورد رضایت امام عصر باشد و در ادامه از انقلابیون خواست تا خود را برای جنگ با صهیونیسم آماده کنند، این عمل یعنی استقامت تا پایان راه و تا زمانی که اسرائیل از صحنه محو شود و امام زمان ظهور کند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: