کد خبر: 4225940
تاریخ انتشار : ۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۰۶:۴۱

راه‌یابی ۵۶ حافظ به مرحله شفاهی آزمون اعطای مدرک تخصصی حفظ

رئيس اداره امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی چهارمحال‌وبختیاری گفت: از مجموع ۸۴ حافظ شرکت‌کننده در چهارمحال‌وبختیاری، ۵۶ نفر شامل ۴۹ بانو و هفت آقا به مرحله شفاهی نوزدهمین دوره طرح «ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حفاظ قرآن کریم» راه یافتند.

آزمون اعطای مدرک تخصصی حفظ

حجت‌الاسلام والمسلمین ابوذر کارگر، رئيس اداره امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی چهارمحال‌وبختیاری در گفت‌وگو با ایکنا در خصوص نتایج مرحله کتبی نوزدهمین دوره طرح «ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حفاظ قرآن کریم» در استان، اظهار کرد: از مجموع ۸۴ حافظ شرکت‌کننده در این آزمون، ۵۶ نفر شامل ۴۹ بانو و هفت آقا به مرحله شفاهی راه یافتند.

وی ادامه داد: در حفظ ۱۰ جزء، ۱۵ بانو و ۲ آقا، در ۲۰ جزء، ۱۶ بانو و یک آقا و در حفظ کل قرآن کریم ۱۸ بانو و چهار آقا از چهارمحال‌وبختیاری به مرحله دوم این دوره از طرح اعطای مدرک تخصصی به حفاظ راه یافتند.

کارگر تصریح کرد: آزمون‌ مرحله دوم به‌صورت شفاهی در مرکز استان و با حضور ممتحنین مجاز و مورد تأیید سازمان دارالقرآن برگزار می‌شود که تاریخ دقیق آن متعاقباً به اطلاع حفاظ می‌رسد.

رئيس اداره امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی چهارمحال‌وبختیاری بیان کرد: در دوره قبلی آزمون اعطای مدرک حفظ در مجموع، ۷۷ نفر از حافظان استان در این آزمون شرکت کردند که پس از طی مراحل آزمون‌ها در نهایت، ۱۹ حافظ موفق به اخذ مدرک تخصصی حفظ قرآن کریم شدند که سه حافظ مدرک تخصصی سطح سه، ۲ نفر سطح چهار و ۹ نفر مدرک سطح پنج را دریافت کردند.

یادآور می‌شود، ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم هر سال در چهار مرحله از سوی سازمان دارالقرآن الکریم ویژه حفاظ ۱۰ جزء، ۲۰ جزء و کل قرآن کریم در سراسر کشور برگزار می‌شود.

انتهای پیام
captcha