کد خبر: 4225939
تاریخ انتشار : ۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۰۵:۴۵
در چهارمحال‌وبختیاری

اعلام تمهیدات رسانه‌ای اجرای سوگواره قرآنی «زندگی با آیه‌ها»

رئیس مرکز رسانه انقلاب اسلامی چهارمحال‌وبختیاری به تشریح اقدامات رسانه‌ای این مرکز در راستای اجرای عملیات ماه محرم و عملیاتی‌سازی طرح «زندگی با آیه‌ها» در دهه اول محرم پرداخت.

زندگی با آیه‌ ها

سجاد محمدی، رئیس مرکز رسانه انقلاب اسلامی چهارمحال‌وبختیاری در گفت‌وگو با ایکنا با تسلیت ایام عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در خصوص تمهیدات رسانه‌ای عملیات ماه محرم در این استان، اظهار کرد: هر ساله یک شعار محوری برای برنامه‌های این ماه اعلام می‌شود که امسال این عملیات با محوریت آیات قرآن ناظر بر موضوع مقاومت طراحی و شعار «آزادگان عالم در خیمه حسینند» انتخاب و اعلام شد.

وی ادامه داد: طرح‌های مختلف گرافیکی از این شعار به دستمان رسید که در اختیار هیئت‌های مذهبی قرار گرفت و فضاسازی محیطی به‌صورت به‌موقع و به شیوه مطلوب انجام شد.

محمدی تصریح کرد: با همکاری معاونت فرهنگی، اجتماعی ورزشی شهرداری شهرکرد، تابلونگاره‌های پازلی این شهر مزین و منقش به شعار محوری محرم شدند و تبلیغات خوبی در سطح مرکز استان انجام شده است. خوشبختانه با وجود قرار گرفتن در ایام انتخابات ریاست جمهوری و تبلیغات نامزدها، خللی در فضاسازی شهری برای ماه محرم ایجاد نشده و همه تمهیدات به‌ هنگام انجام شد. 

وی با ذکر اینکه همین فضاسازی‌های محرمی در شهرستان‌ها نیز با هماهنگی شهرداری‌ها به نتیجه رسید، افزود: این فضاسازی محیطی با محوریت شعار محرم امسال انجام شده و حال و هوای محرمی به مناطق مختلف استان بخشیده است.

رئیس مرکز رسانه انقلاب اسلامی تصریح کرد: پس از اجرای موفقیت‌آمیز طرح ملی و قرآنی «زندگی با آیه‌ها» در ماه مبارک رمضان، امتداد این طرح در ماه محرم عملیاتی‌سازی می‌شود که بر این اساس، ۱۰ آیه منتخب با محوریت گفتمان مقاومت از سوی سازمان دارالقرآن ابلاغ شده و در دهه مقاومت دستور کار ما قرار گرفته است. در همین راستا، محتوای خوبی در قالب‌های رسانه‌ای متنوع تولید شده و در اختیار ما قرار گرفته که به‌صورت روزانه منتشر می‌شود.

محمدی افزود: مرکز رسانه انقلاب اسلامی در راستای ترویج آیات مقاومت، اقدام به تولید بسته‌های صوتی ذیل عنوان «رادیو محرم» کرده است که به‌صورت گسترده در فضای رسانه‌ای و مجازی استان و در رادیو جهان‌بین پخش می‌شود. در این رادیو یک مسابقه عمومی نیز با محوریت آیات منتخب برای علاقه‌مندان در نظر گرفتیم که می‌توانند در آن شرکت کنند و از جوایز نقدی روزانه بهره‌مند شوند. افراد می‌توانند همه‌روزه پاسخ صحیح را به سامانه ۳۰۰۰۱۹۲۶ ارسال کنند.

وی بیان کرد: در راستای عملیاتی‌سازی برنامه‌های ماه محرم، هماهنگی با فعالان رسانه‌ای و کنش‌گران فضای مجازی استان انجام شده است که محتواهای تولید شده را بازنشر کنند. همچنین عکاسان استان به‌صورت روزانه گزارش‌های تصویری را از هیئت‌های شاخص تهیه می‌کنند که در سطح گسترده منتشر می‌شود.

محمدی در پایان گفت: تمام تلاش ما این است که فضای معنوی شور و شعور حسینی با اتکا به مضامین نورانی آیات مقاومت در سطح محافل و مجالس سوگواری اباعبدالله(ع) ایجاد شود تا سطر سطر زندگی ما رنگ و بوی قرآنی داشته باشد. تلاوت آیات منتخب در محافل و مجالس حسینی طی هماهنگی با قاریان هیئت‌های مذهبی در دستور کار قرار گرفته است.

انتهای پیام
captcha