کد خبر: 4225434
تاریخ انتشار : ۱۷ تير ۱۴۰۳ - ۱۲:۳۲

اعلام جزئیات ثبت‌نام زائران اربعین حسینی در چهارمحال‌وبختیاری

سرپرست حج و زیارت چهارمحال‌وبختیاری با اشاره به اینکه ثبت‌نام زائران اربعین حسینی در چهارمحال‌وبختیاری از امروز، ۱۷ تیرماه همزمان با سراسر کشور آغاز شده است، گفت: افراد برای ثبت‌نام، از طریق سامانه «سماح» به نشانی samah.haj.ir اقدام کنند.

زیارت اربعین

سعید محمدی فارسانی، سرپرست حج و زیارت چهارمحال‌وبختیاری در گفت‌وگو با ایکنا با اشاره به اینکه ثبت‌نام زائران اربعین حسینی در چهارمحال‌وبختیاری از ساعت ۱۰ صبح امروز، ۱۷ تیرماه هم‌زمان با سراسر کشور آغاز شده است، اظهار کرد: افراد برای ثبت‌نام باید از طریق سامانه «سماح» به نشانی samah.haj.ir اقدام کنند.

وی ادامه داد: متقاضیان سفر اربعین حسینی علاوه بر وارد کردن اطلاعات گذرنامه، برای نام‌نویسی قطعی باید مرز خروجی و زمان تشرف به عراق و نیز بازگشت به کشور را مشخص و هزینه بیمه را پرداخت کنند، همچنین گذرنامه زائران حداقل باید شش ماه مهلت داشته باشد.

محمدی فارسانی با بیان اینکه خدمات بیمه در سفر اربعین امسال با سه مبلغ پیش‌بینی شده و ارائه می‌شود، تصریح کرد: این بیمه‌ها با سطح خدمات مختلف با قیمت‌های ۸۰ هزار، ۹۰ هزار و ۱۰۰ هزار تومان در اختیار متقاضیان سفر اربعین قرار می‌گیرد.

سرپرست حج و زیارت استان تصریح کرد: کسانی که گذرنامه ندارند یا در صورتی که گذرنامه آن‌ها تا زمان تشرف، کم‌تر از ۶ ماه اعتبار دارد باید نسبت به اخذ گذرنامه و تعویض یا تمدید آن هر چه سریعتر اقدام کنند. همچنین برای دریافت ارز، متقاضیان باید در سامانه سماح ثبت‌نام کنند.

محمدی فارسانی تأکید کرد: توصیه می‌شود زائران به‌صورت گروهی ثبت‌نام کنند زیرا ثبت‌نام گروهی در اطلاع‌رسانی هم گروهی‌ها و امور گمشدگان و ... بسیار مؤثر خواهد بود. همچنین توصیه می‌شود زائران شماره تلفن همراه خود را دقیق درج کنند زیرا این امر در امور گمشدگان و ارتباط هم‌گروهی‌ها بسیار حائز اهمیت است. 

وی در پایان گفت: زائرانی که قصد دارند با وسیله نقلیه شخصی عزیمت کنند، حتماً در سامانه سماح اطلاعات مربوط را تکمیل کنند.

انتهای پیام
captcha