کنگره ملی شهدای مبارزه با مواد مخدر امسال برگزار می‌شود
کد خبر: 4221005
تاریخ انتشار : ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۴۱

کنگره ملی شهدای مبارزه با مواد مخدر امسال برگزار می‌شود

مسئول کارگروه علمی و عملیاتی نظام برنامه کنترل و کاهش اعتیاد شورای اجتماعی کشور با تصریح اینکه یادواره شهدای پلیس مبارزه با مواد مخدر برای اولین بار از چهارمحال و بختیاری آغاز شده و تا پایان تیرماه در ۱۵ استان دیگر نیز ادامه خواهد داشت، گفت: کنگره ملی شهدای والامقام عرصه مبارزه با مواد مخدر امسال و کنگره بین‌المللی آن نیز سال آینده برگزار خواهد شد.

شهدای مبارزه با مواد مخدر

به گزارش ایکنا از چهارمحال‌وبختیاری، ابولحسن صفرپور، مسئول کارگروه علمی و عملیاتی نظام برنامه کنترل و کاهش اعتیاد شورای اجتماعی کشور امروز ۲۲ خردادماه در نخستین یادواره شهدای پلیس مبارزه با مواد مخدر چهارمحال و بختیاری در شهرکرد با گرامیداشت یاد شهدای والامقام با اشاره به اینکه ایده برپایی یادواره «شهدای مدافع جان» با هدف پاسداشت شهدای پلیس مبارزه با مواد مخدر سال گذشته تقدیم رئیس‌جمهور شهید شد که با موافقت ایشان همراه بود، اظهار کرد: همچنین در خصوص ابعاد و چرایی انتخاب عنوان شهدای مدافع جان برای ایشان توضیحاتی ارائه شد از جمله استناد به فراز «وَمَنْ أَحْيَاهَا فَكَأَنَّمَا أَحْيَا النَّاسَ جَمِيعًا» از آیه ۳۲ از سوره مبارکه مائده بود که می‌فرماید هر کسی جان یک نفر را نجات دهد، گویی همه جان‌ها را حیات بخشیده است.

وی با ذکر اینکه غالب کسانی که درگیر اعتیاد می‌شوند به علت سوء مصرف مواد مخدر جان خود را از دست می‌دهند، ادامه داد: مبارزه شهدای عرصه مبارزه با مواد مخدر درواقع به‌طور مستقیم در راستای صیانت از از جان انسان‌هاست و از آنجا که ایران گلوگاه ترانزیتی مواد مخدر است، بنابراین این شهدا حافظان جان انسان‌های سراسر دنیا و نه فقط ایرانیان بوده‌اند.

صفرپور بیان کرد: در اینجا انتشار فرهنگ ایثار و شهادت ایرانیان به سراسر عالم موضوعیت دارد زیرا این سربازان و شهدا از جان همه بشریت با هر عقیده و مذهب و ملیتی حفاظت و پاسداری می‌کنند. ضمن اینکه سربازان دیگر کشورها هم در این مسیر تلاش می‌کنند و چه بسا جان خود را از دست می‌دهند.

وی با تصریح اینکه یادواره شهدای پلیس مبارزه با مواد مخدر برای اولین بار از چهارمحال و بختیاری آغاز شده و تا پایان تیرماه در ۱۵ استان دیگر نیز ادامه خواهد داشت، توضیح داد: کنگره ملی شهدای والامقام عرصه مبارزه با مواد مخدر امسال و کنگره بین‌المللی آن نیز سال آینده برگزار خواهد شد. 

صفرپور با بیان اینکه در کشور چهار هزار شهید و ۱۲ هزار جانباز مبارزه با مواد مخدر داریم، افزود: همه شهدای عرصه‌های مختلف نظیر شهدای مدافع سلامت، مدافع وطن، مدافع حرم و ... دارای عنوان هستند اما شهدای مبارزه با مواد مخدر که عمدتاً از نیروی انتظامی هستند، مظلوم واقع شده و حتی عنوان نداشتند. 

وی ادامه داد: حدود ۲ هزار و ۵۰۰ نفر از این شهدای والامقام در سیستان و بلوچستان به درجه رفیع شهادت نائل شدند و بازخوانی سرگذشت آنان گویای آن است که همگی آگاهانه در این مسیر قدم برداشتند و خوب می‌دانستند که چه خدمت مهمی را در دفاع از کشور و نظام اسلامی انجام می‌دهند.

صفرپور با اشاره به جانفشانی شهدای والامقام عرصه مبارزه با مواد مخدر، بیان کرد: شاید کمتر کسی از ماجرای روستای گورناک مطلع باشد، واقعه‌ای که طی آن بالغ بر ۴۰ مأمور مبارزه با مواد مخدر از سوی قاچاقچیان مواد مخدر به خاک و خون کشیده شدند و به درجه رفیع شهادت نائل گشتند. امروز اما هیچ گزارشی در رسانه‌ها یا هیچ کتاب یا فیلم یا مستندی از این واقعه تولید نشده و لذا این شهدای ارزشمند حقیقتاً مظلوم واقع شدند. 

انتهای پیام
captcha