دوره تربیت مربی «شهر من شهر قرآن» در شهرکرد برگزار می‌شود
کد خبر: 4220706
تاریخ انتشار : ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۴۲

دوره تربیت مربی «شهر من شهر قرآن» در شهرکرد برگزار می‌شود

مدیر خانه قرآن ثقلین هفشجان از برگزاری دوره‌های مقدماتی و تکمیلی تربیت مربی قرآن کریم کودکان ویژه بانوان قرآنی استان و مادران علاقه‌مند با تدریس مهدی فاضلی مهرآبادی خبر داد.

دوره تربیت مربی قرآن

مهناز طاهری، مدیر خانه قرآن ثقلین شهر هفشجان از توابع شهرستان شهرکرد در گفت‌وگو با ایکنا از چهارمحال‌وبختیاری با اشاره به ثبت‌نام از معلمان دبستان و پیش‌دبستانی، بانوان مربی قرآن و مادران علاقه‌مند برای شرکت در دوره‌های مقدماتی و تخصصی تربیت مربی قرآن کریم کودکان، اظهار کرد: این دوره‌های ۲ روزه با حضور مهدی فاضلی مهرآبادی، مدرس و مؤلف آموزش قرآن و نماز به کودکان و برگزیده در جشنواره شیوه‌های نوین آموزش قرآن کشور در محل حسینیه امامزادگان حلیمه و حکیمه خاتون(س) شهرکرد برگزار می‌شود.

وی با ذکر اینکه بانوان زیادی از سراسر استان برای ثبت‌نام در این دوره‌ها اعلام آمادگی کردند، اما امکان حضور در مرکز استان را نداشتند، ادامه داد: در حال حاضر امکان برگزاری این دوره‌ها با حضور استاد فاضلی در شهرستان‌ها فراهم نیست با اینحال بنده با تکیه بر بیش از ۲ دهه سابقه فعالیت قرآنی و با توجه به اینکه این دوره‌ها را پیش از این گذارنده و مدرک دریافت کرده‌ام، در شهرستان‌های لردگان و خانمیرزا این کلاس‌ها را برای بانوان علاقه‌مند دایر خواهم کرد. 

طاهری بیان کرد: دوره مقدماتی «شهر من، شهر نماز» هفته گذشته با تدریس مهدی فاضلی مهرآبادی برای حدود ۲۵ بانوی قرآنی برگزار شد و دوره تخصصی نیز تحت عنوان «شهر من، شهر قرآن» در روز‌های ۲۳ و ۲۴ خردادماه با تدریس این استاد برگزار می‌شود. 

این بانوی فعال قرآنی در خصوص اهمیت برپایی دوره‌های تربیت مربی قرآن مقدماتی و تکمیلی، گفت: این دوره‌های مهارتی برای خانواده‌ها و به‌ویژه بانوان که رسالت عظیم مادری را بر عهده دارند، بسیار موضوعیت دارد به‌ویژه اینکه مدرس این دوره سابقه درخشانی در این عرصه دارد. 

وی افزود: دوره مقدماتی پیش‌دبستانی با هدف آموزش قرآن آسان، نماز شیرین و تربیت بدون تنبیه شامل کارگاه‌های دعوت خوش‌ آغاز کودکان به نماز، حفظ موضوعی با اشاره رفتاری، حفظ قرآن با روش بازی و کارگاه الفبای یک دقیقه‌ای است. دوره تکمیلی نیز ویژه مربیان خلاق کودک و مادران شامل آموزش روخوانی آسان با شعر، قصه، اشاره و رنگ‌خوانی است.

بانوان علاقه‌مند برای شرکت در دوره‌های مقدماتی و تخصصی تربیت مربی قرآن کریم کودکان می‌توانند به محل خانه قرآن ثقلین هفشجان واقع در خیابان مفتح، کوچه ۱۳، مسجد مرتضی علی(ع) مراجعه کنند و یا با شماره ۰۹۹۱۱۳۸۵۷۰۸ تماس بگیرند.

انتهای پیام
captcha