قاریان محفل جزءخوانی مصلی شهرکرد تجلیل شدند
کد خبر: 4220664
تاریخ انتشار : ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۰:۴۲

قاریان محفل جزءخوانی مصلی شهرکرد تجلیل شدند

در نشستی به میزبانی صدا و سیمای چهارمحال و بختیاری، از مرتلان و قاریان محفل جزءخوانی قرآن کریم و عوامل برنامه رمضانی «شمیم بهشت» شبکه جهان‌بین تجلیل به عمل آمد.

تجلیل از فعالان قرآنی

به گزارش ایکنا از چهارمحال‌وبختیاری و به نقل از روابط عمومی صدا و سیمای استان، امروز، ۲۰ خردادماه در نشستی به میزبانی صداوسیمای چهارمحال و بختیاری، از مرتلان و قاریان محفل جزءخوانی قرآن کریم و عوامل برنامه رمضانی «شمیم بهشت» شبکه جهان‌بین تجلیل به عمل آمد.

سیدمحسن حسینی، مدیرکل صدا و سیمای چهارمحال و بختیاری در این نشست که با حضور فعالان قرآنی استان، تعدادی از معاونان و مدیران رسانه استانی و عوامل تهیه برنامه «شمیم بهشت» ویژه جزءخوانی قرآن کریم از مصلی امام خمینی(ره) شهرکرد در ماه مبارک رمضان حضور داشتند از تلاش‌های عوامل اجرای این برنامه معنوی در استان برای پخش از شبکه جهان‌بین به ویژه همکاری مجمع خیرین قرآن و عترت استان قدردانی و اظهار کرد: قرآن کریم به عنوان رسانه اعظم که مرجع کامل تبیینی، تشریحی، حق‌محور و الهی است؛ صدا و سیما در این عرصه رویکرد و نگرش جدیدی در پیش گرفته است تا معارف و حقایق قرآن در ابعاد مختلف زندگی و جامعه نهادینه شود.

حسینی با تأکید بر اینکه هر فردی باید در حد توان خود به قرآن کریم خدمت کند که لازمه آن خودشناسی و شناخت کلام وحی است، افزود: کار در حیطه قرآن کاری تخصصی است که اهل فن و کارشناسان باید در این زمینه کمک کنند و رسانه استانی هم از طرح‌ها و نظرات برنامه سازی و تولید محتوای قرآنی استقبال می‌کند.

در ادامه، حسین گنجی، رئیس دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه شهرکرد نیز در این نشست از عوامل و دست‌اندرکاران برنامه امسال جزء خوانی قرآن کریم در مصلی شهرکرد که با فضاسازی مناسب و بهره‌مندی از تلاوت قاریان ممتاز برای نشر و اشاعه قرآن در جامعه تلاش کردند، به ویژه صدا و سیمای استان که با پخش زنده این برنامه بستری فراهم کرد تا مخاطبان بسیاری در ماه میهمانی خدا، با نوای روح بخش کلام وحی همراه شوند، قدردانی کرد.

وی گفت: برای اشاعه و ترویج فرهنگ قرآنی در بین اقشار مختلف جامعه همه باید به عنوان سفیران و سربازان این عرصه از تمام توان و تخصص خود استفاده کنند.

عبدالله اسلامی، رئیس مجمع خیرین قرآن و عترت چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست بر تعامل همه دستگاه‌های اجرایی و نهاد‌ها برای خدمت به قرآن و نشر و نهادینه کردن فرهنگ قرآنی در زندگی فردی و اجتماعی تأکید کرد.

وی گفت: بزرگ‌ترین پاداش انس با قرآن و کار کردن در راه قرآن، همان توفیق خدمت به قرآن است.

اسلامی افزود: فعالیت در زمینه قرآن نباید فقط مختص به ماه رمضان باشد و در تمام سال با استفاده از ظرفیت‌های بالای حافظان، قاریان و فعالان قرآنی در استان می‌توان زمینه اجرای برنامه‌های پرمحتوای قرآنی را فراهم کرد.

رئیس مجمع خیرین قرآن و عترت استان همچنین از رسانه استانی برای برنامه‌سازی و تلاش برای تولید و ترویج برنامه‌های قرآنی تجلیل کرد.

انتهای پیام
captcha