کد خبر: 4220353
تاریخ انتشار : ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۴

مبارزه با مواد مخدر از مهم‌ترین خدمات شهید جمهور بود

نماینده ولی‌ فقیه در چهارمحال‌وبختیاری با اشاره به برگزاری نخستین یادواره ۲۷ شهید پلیس مبارزه با مواد مخدر استان، گفت: مبارزه با مواد مخدر به‌عنوان مقابله با آسیب‌های فردی و اجتماعی یکی از عرصه‌های خدمت به جامعه است و این عرصه یکی از مهم‌ترین مصادیق خدمات شهید جمهور و شهدای عرصه خدمت بود که نیازمند تبیین است.

محمدعلی نکونام نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری

به گزارش ایکنا از چهارمحال‌وبختیاری، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام، نماینده ولی‌ فقیه در استان امروز، ۱۹ خردادماه در جمع اعضای ستاد بزرگداشت اولین یادواره ۲۷ شهید پلیس مبارزه با مواد مخدر چهارمحال‌و‌بختیاری با عنوان «شهدای مدافع جان» که برای نخستین بار در کشور با گرامیداشت یاد رئیس‌جمهور شهید و شهدای خدمت ۲۲ خردادماه در شهرکرد برگزار می‌شود، اظهار کرد: امروز اول ماه ذی‌الحجه مصادف با سالروز ازدواج امیرالمؤمنین علی(ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) است که جا دارد همه جوانان و به‌ویژه زوج‌های جوان از این اسوه‌های آسمانی در طلیعه زندگی مشترک خود بهره‌مند شوند.

وی با ابراز خرسندی از برنامه‌ریزی برای تجلیل از شهدای مدافع جان در استان، ادامه داد: این یک کار بسیار ارزشمند برای تکریم شهدایی است که جان عزیز خود را فدا کردند تا به جامعه سلامت ببخشند و در برابر قاچاقچیان مواد مخدر که فقط پول و مادیات را به قیمت جان هزاران انسان هدف قرار می‌دهند، ایستادگی و مقاومت کردند تا جان و روح و نشاط به جامعه عطا کنند.

نکونام بیان کرد: امروز متأسفانه می‌بینیم که انواع مواد مخدر وارد جامعه می‌شود و به سهولت در دسترس قرار می‌گیرد و جوانان ما را دچار و گرفتار می‌کند که مبارزه با این رویه حتماً یک جهاد پرفضیلت در محضر حق‌تعالی محسوب می‌شود و کسانی که در این مسیر جان خود را از دست می‌دهند، شهید راه حق هستند.

امام‌ جمعه شهرکرد با تأکید بر اینکه نیروهای پلیس مبارزه با مواد مخدر در خط مقدم مقابله با این معضل بزرگ هستند، توضیح داد: شهادت تعداد زیادی از نیروهای خدوم در مسیر مبارزه با مواد مخدر مصداق تلاش و جهاد آنان در این مسیر است که جا دارد خداقوت بگوییم.

نکونام تصریح کرد: تکریم شهدای راه مبارزه با مواد مخدر از آنجا که برای اولین‌بار در کشور به ابتکار چهارمحال‌وبختیاری برگزار می‌شود، می‌تواند الگویی برای سایر استان‌ها نیز باشد بنابراین جا دارد برنامه‌ای قدرتمند و خوب برگزار شود و راه را برای دیگر مناطق کشور نشان دهد.

وی با تأکید بر اینکه تکریم شهدا راه را برای الگوبرداری از آنان و طی مسیر کمال و تعالی جامعه باز می‌کند، افزود: شهدا برای کمال جامعه تلاش کردند و لذت تداوم‌بخشی به راه آنان به معنی تداوم‌بخشی و سوق دادن جامعه به سمت تعالی و کمال است.

نکونام اظهار کرد: مبارزه با مواد مخدر به‌عنوان مقابله با آسیب‌های فردی و اجتماعی یکی از عرصه‌های خدمت به جامعه است و این عرصه یکی از مهم‌ترین مصادیق خدمات شهید جمهور و شهدای عرصه خدمت بود که جا دارد برای همه تبیین شود، بنابراین برپایی یادواره شهدای پلیس مبارزه با مواد مخدر درواقع در راستای خدمات شهدای خدمت قرار دارد و از مصادیق جهاد تبیین اقدامات شهدای عرصه خدمت است که امروز از ضرورت‌هاست.

انتهای پیام
captcha