از برکات ماه ذی‌الحجه غافل نشویم
کد خبر: 4220230
تاریخ انتشار : ۱۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۰۴
حجت‌الاسلام نکونام:

از برکات ماه ذی‌الحجه غافل نشویم

امام‌ جمعه شهرکرد با اشاره به آغاز ماه ذی‌الحجه گفت: ماه ذی‌الحجه از ماه‌های عبادی و بسیار مهم نزد پروردگار است که مؤمنان نباید از عبادت این ماه و برکات آن غافل شوند.

محمدعلی نکونام نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری

به گزارش ایکنا از چهارمحال‌وبختیاری، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام، نماینده ولی‌ فقیه در چهارمحال‌وبختیاری، امروز، ۱۸ خردادماه در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهرکرد اظهار کرد: در نظام جمهوری اسلامی مسئولیت‌هایی وجود دارد و هر کسی که می‌تواند و توانایی لازم را در خود می‌بیند باید مسئولیت را بپذیرد.

وی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری افزود: کسی که مسئولیتی را می‌پذیرد باید توانمند باشد و همه مسائل را بسنجد نه اینکه بدون توجه به مسئولیت‌ها جامعه را با مشکل مواجه کند.

امام جمعه شهرکرد با تسلیت شهادت امام جواد(ع) بیان کرد: در حدیثی نورانی از حضرت آمده است آن کسی که بدون اطمینان نسبت به جوانب کار پا در میدان بگذارد باید بداند که عاقبتی جز معصیت برای خود فراهم نکرده است، در حقیقت هر کسی که قرار است در جایگاهی قرار گیرد باید جوانب کار را بسنجد.

نکونام با اشاره به ضرورت توجه و مهم بودن مسئله موقعیت‌شناسی تصریح کرد: ایام انتخابات در پیش است و باید بدانیم دشمن چه طراحی‌ها و برنامه‌هایی برای ما دارد، کارهای گسترده‌ای انجام می‌دهد تا ذهن ما را از شهدای خدمت منحرف و نام نیکی که از آن‌ها برجای گذاشته شده و به الگو تبدیل شده‌اند مخدوش و جامعه را به سمت دیگری هدایت کنند.

وی ادامه داد: باید دشمن را بشناسیم و در انحرافات و تحریف‌هایی که ایجاد می‌کند قرار نگیریم، در حقیقت دشمن قصد دارد انتخابات را کمرنگ کند، اما ما باید انتخاباتی پرشکوه و پررنگ برگزار کنیم؛ شخصیتی همچون شهید آیت‌الله رئیسی را انتخاب کنیم تا بتواند این راه را ادامه دهد، این مسائل نیازمند بصیرت است و باید اختلافات کنار گذاشته شود.

نکونام گفت: لازم است همه دست به دست هم دهیم تا به سلامت از این مرحله عبور کنیم و سکان را به دست کسی بسپاریم که بتواند این راه خوب را دنبال کند.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال‌وبختیاری اضافه کرد: امروز جنایاتی که صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها انجام می‌دهند قطعاً دوام نخواهد داشت و به گفته پروردگار از بین خواهد رفت، کسانی که می‌مانند و پرچم حق، عدالت و دفاع از خود را برافراشته می‌کنند غزه، فلسطین و مقاومت است، وعده پروردگار بیان می‌کند که باطل از بین رفتنی است.

نکونام با اشاره به سالروز شهادت امام جواد(ع) افزود: این امام بزرگوار کسی است که در کودکی به امامت رسید و عجایبی از ایشان بروز کرد، البته همه انبیا و ائمه(ع) چنین ویژگی را داشتند که شناخت این ویژگی‌ها لازم و ضروری است. 

وی با اشاره به آغاز ماه ذی‌الحجه بیان کرد: ماه ذی‌الحجه از ماه‌های عبادی و بسیار مهم نزد پروردگار است که مؤمنان نباید از عبادت این ماه و برکات آن غافل شوند.

امام جمعه شهرکرد با اشاره به اول ذی‌الحجه سالروز ازدواج آسمانی حضرت علی(ع) و فاطمه زهرا(س) ادامه داد: این دو بزرگوار الگوهای بسیار ارزشمند برای جامعه هستند، از هر زاویه‌ای که نگاه شود می‌تواند الگویی برای جوانان باشد، دین‌مداری و امانت‌داری دو مسئله‌ای است که در ازدواج باید درنظر گرفته شود، اما این مسائل کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد.

نکونام بر آسان گرفتن ازدواج و فراهم کردن زمینه‌های ازدواج تأکید کرد و گفت: لازم است به این مسائل توجه شود تا جامعه به سلامت پیش رود و مشکلاتی که در زمینه جمعیت و آسیب‌های خانوادگی و ... وجود دارد، رفع شود.

انتهای پیام
captcha