طرح قرآنی «بشری» در چهارمحال‌وبختیاری برگزار می‌شود
کد خبر: 4219989
تاریخ انتشار : ۱۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۲۶
۳۱ خرداد تا ۲ تیرماه

طرح قرآنی «بشری» در چهارمحال‌وبختیاری برگزار می‌شود

«طرح بشری» با موضوع دوره نوین تربیت مربی تجوید قرآن کریم با رویکرد فراگیری قرآن به روش گفتاری و نوشتاری از سوی دفتر فعالیت‌های قرآنی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد چهارمحال‌وبختیاری و با همکاری مؤسسه قرآنی بنت‌الحسین(ع) شهرکرد برگزار می‌شود.

سیدحسین نژادحسینی، رئیس دفتر قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی

سیدحسین نژادحسینی، رئیس گروه قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال‌وبختیاری در گفت‌وگو با ایکنا با اشاره به اینکه «طرح بشری» در چهارمحال‌وبختیاری با موضوع دوره تربیت مربی طرح آموزش نوین قرآن کریم در شهرکرد برگزار می‌شود، اظهار کرد: فراخوان این طرح که با حمایت معاونت قرآن و عترت و مؤسسه قرآنی بنت‌الحسین(ع) برگزار می‌شود، آغاز شده است.

وی با ذکر اینکه پیش از این فراخوان طرح قرآنی بشری در استان انجام شده بود و 81 نفر نام‌نویسی کردند، ادامه داد: افرادی که پیش از این ثبت‌نام کردند و همچنین تمامی آقایان و بانوان قرآنی سراسر استان، برای دریافت اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام در این دوره تا 29 خردادماه فرصت دارند از طریق نشانی @hanin_133  در پیام‌رسان‌های ایتا و بله اقدام کنند.

نژادحسینی با تأکید بر اینکه دوره نوین تربیت مربی تجوید قرآن کریم ویژه بانوان و آقایان مربی قرآن همراه با اعطای مدرک معتبر از معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود، افزود: این دوره آموزشی 12 ساعته در روزهای 31 خردادماه و اول تیرماه سال جاری با تدریس استاد کشوری در مجتمع رفاهی شهرکرد برپاست.

وی افزود: آزمون دوره نیز در تاریخ دوم تیرماه برگزار خواهد شد و شرکت‌کنندگان پس از گذراندن ارزیابی و کارورزی، گواهی‌نامه را دریافت می‌کنند.

رئیس گروه قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال‌وبختیاری گفت: بهره‌گیری از اساتید کشوری، ارائه آموزش مبتنی بر روش شنیداری و گفتاری، آکادمیک ساختن آموزش قرآن، استاندارد کردن محتوا و مطالب آموزشی، جلوگیری از اتلاف زمان آموزشی، آموزش قابل درک برای همه‌ اقشار جامعه، پرورش افراد با سطح علمی و  آموزشی بالا برای فعالیت در امور قرآنی و ساده‌سازی آموزش قرائت از جمله اهداف این طرح اعلام شده است.

انتهای پیام
captcha