راه‌اندازی مرکز پرتودهی گاما در چهارمحال‌وبختیاری موجب امیدآفرینی شد
کد خبر: 4219922
تاریخ انتشار : ۱۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۲۷

راه‌اندازی مرکز پرتودهی گاما در چهارمحال‌وبختیاری موجب امیدآفرینی شد

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال‌وبختیاری امام جمعه شهرکرد در خصوص فعالیت مرکز پرتودهی گاما در چهارمحال و بختیاری گفت: راه‌اندازی این مرکز موجب امیدآفرینی شد و مقرر شده است سایر استان‌ها محصولات خود را برای پرتودهی به استان بیاورند، باید تلاش کنیم تا این مرکز تقویت و از تمام ظرفیت آن استفاده شود.

دیدار محمد اسلامی و حجت‌الاسلام نکونام

به گزارش ایکنا از چهارمحال‌وبختیاری، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام، نماینده ولی‌فقیه در استان امروز، ۱۵ خردادماه در دیدار با محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در شهرکرد اظهار کرد: نگاه عزت، حکمت و مصلحت در تمامی برنامه‌های دیپلماسی دولت سیزدهم مطرح بود.

نکونام افزود: نگاه مدبرانه‌ای بر سازمان انرژی اتمی ایران حاکم است و امورات با تدبیر به جلو می‌رود، دشمن با فناوری هسته‌ای ایران عناد دارد و نمی‌خواهد ایران به این فناوری دست پیدا کند، مردم کشور نیز به اهمیت این مسئله واقف هستند و شعار «انرژی هسته‌ای حق مسلم ماست» را سر می‌دهند.

وی در ادامه با بیان اینکه سازمان انرژی اتمی ایران با جدیت مسائل مرتبط با انرژی هسته‌ای را دنبال می‌کند، توضیح داد: کار کردن با آژانس انرژی هسته‌ای کار سختی است، زیرا به رژیم صهیونیستی و استکبار وابسته هستند و به هر شکل ممکن تلاش می‌کنند تا ایران را در این حوزه متوقف کنند که باید با تدبیر و عقلانیت به این حوزه ورود کرد.

نکونام تأکید کرد: در راه دست‌یابی به فناوری هسته‌ای، شهدایی تقدیم انقلاب اسلامی شده است و این نشان می‌دهد که دشمن نمی‌خواهد ایران به این فناوری دست پیدا کند اما نباید از حق مسلم خود غافل شویم.

امام جمعه شهرکرد در خصوص فعالیت مرکز پرتودهی گاما در چهارمحال و بختیاری گفت: راه‌اندازی این مرکز موجب امیدآفرینی شد و مقرر شده است سایر استان‌ها محصولات خود را برای پرتودهی به استان بیاورند، باید تلاش کنیم تا این مرکز تقویت و از تمام ظرفیت آن استفاده شود.

وی بیان کرد: می‌توان با استفاده از ظرفیت مرکز پرتودهی گاما، زمان نگهداری محصولات تولیدی در بخش کشاورزی را افزایش داد و از خسارت به این بخش جلوگیری کرد تا ثبات به بازار برگردد، صنایع تبدیلی نیز باید در کنار این مرکز فعال شوند، توسعه این مرکز در اولویت باشد و نگاه ویژه‌ای به آن صورت بگیرد.

انتهای پیام
captcha