کد خبر: 4218009
تاریخ انتشار : ۰۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۱۵

شهید جمهور در ساحت‌های نظری و عملی مدافع قرآن بود

رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی چهارمحال‌وبختیاری گفت: با در کنار هم گذاشتن بُرش‌های مختلف از رفتارهای عملیاتی رئیس‌جمهور شهید در حوزه فعالیت‌های قرآنی متوجه خواهیم شد که آیت‌الله رئیسی در کنار برخورداری از اندیشه زیست قرآنی که محور رفتارها و تصمیماتش قرار داشت، در ساحت عملی نیز نسبت به قرآن هم دغدغه داشت.

ابوذر کارگر، رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی استان

حجت‌الاسلام والمسلمین ابوذر کارگر، رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی چهارمحال‌وبختیاری در گفت‌وگو با ایکنا با اشاره به اینکه رئیس‌جمهور شهید ما هم در ساحت نظری و ایده‌پردازی و هم در ساحت عملی و فعالیت‌محور شاخص‌های منحصر بفردی داشت و یک الگو برای همه ما بود، اظهار کرد: سلوک و منش شهید آیت‌الله رئیسی قابل تمثیل برای افراد مختلفی است که در فضای مدیریتی، فعالیت‌های اداری و اجتماعی ناظر بر عموم مردم مشغول کار و فعالیت هستند.

وی با ذکر اینکه اندیشه این شهید والامقام در دفاع از ارزش‌ها و شعائر الهی قابل توجه است، ادامه داد: آیت‌الله رئیسی در مقام کسی بود که در حیطه اجرایی بیشترین مسئولیت اما در عین حال در دفاع از تفکر الهی و قرآنی جایگاه ویژه داشت. مشاهده می‌کنیم که ایشان از سال‌ها قبل و حتی پیش از حضور در آستان قدس رضوی، جلسات تفسیر هفتگی را در مشهد مقدس و تهران برپا می‌کرد و بعد از ورود به آستان قدس رضوی نیز این جلسات هفتگی فعال بود که بنده نیز توفیق حضور در این جلسات را داشتم.

کارگر بیان کرد: آیت‌الله شهید رئیسی در بهره‌گیری و نشر معارف قرآن و نیز انطباق این معارف با مسائل روز و استفاده از راهکارهای این کتاب آسمانی برای حل مسائل مختلف مبتلابه جامعه، از سال‌ها قبل اهتمام داشت و در این حوزه شناخته شده بود. با واکاوی ارتباط این شخصیت انقلابی با کلام وحیانی مشاهده می‌کنیم که اندیشه قرآنی، مسیریابی و راهکاریابی با تأسی به مبانی قرآنی در تفکر وی جاری و ساری است که در منظومه فکری امامین انقلاب نیز در قاطبه راهبردها و پیشبرد اهداف، بُرش قرآنی را به‌وضوح مشاهده می‌کنیم.

نگاه ویژه رئیس‌جمهور به فعالیت‌های قرآنی 

وی با تأکید بر اینکه قرآن در ساحت عملی شخصیت شهید آیت‌الله رئیسی نیز قابل ردیابی است، توضیح داد: با نگاهی به عملکرد ایشان متوجه خواهیم شد که در حیطه‌های عملیاتی همچون رسیدگی به مشکلات مردم، مبارزه با فساد، اهتمام به تحقق عدالت و نیز دفاع از جبهه مقاومت نیز به‌صورت ملموس پیگیر دستورات قرآنی است و به آیات وحیانی تأسی می‌کند.

رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان با یادآوری دفاع و حمایت شهید رئیسی از ساحت نورانی کلام وحی در شئون و عرصه‌های مختلف، بیان کرد: مواردی نقل می‌شود که در هر جا اعم از جلسات تحت ریاست ایشان اگر کم‌لطفی نسبت به قرآن می‌شد، پیگیر می‌شد و تذکر می‌داد؛ مصداق بارز حمایت رئیس‌جمهور شهید از قرآن را همه ما در سخنرانی بسیار نغز و عمیق ایشان در سازمان ملل مشاهده کردیم که قرآن را بالا گرفت و این کتاب آسمانی را یک حقیقت محض و انسان‌ساز برای تمام بشریت اعم از مسلمان و غیرمسلمان معرفی کرد.

کارگر افزود: این حمایت آیت‌الله رئیسی از ساحت مقدس قرآن در عرصه بین‌المللی با بیانی رسا و شیوا و نافذ، حقیقتاً یک دفاع جانانه و اثربخش در برابر توهین‌ها و جسارت‌ها به ساحت قرآن‌ در آن برهه زمانی بود. 

وی نگاه ویژه آیت‌الله رئیسی و بسترسازی فعالیت‌های قرآنی را مورد تأکید قرار داد و افزود: مصداق بارز این نگاه ویژه، حضور در شورای توسعه فرهنگ قرآنی بود که برای اولین بار در تاریخ انقلاب اسلامی با ریاست رئیس‌جمهور اتفاق افتاد. لذا افتخار ما قرآنیان بود که مقام عالی کشور در جایگاه رئیس شورای توسعه فرهنگ قرآنی می‌نشیند و برایش مهم است که شخصاً پیگیر موضوعات ترویج و توسعه فعالیت‌های قرآنی باشد و این یک فرصت مغتنم بود.

کارگر افزود: در این نشست شهید جمهور تأکید داشت که تمامی بسترهای لازم برای ترویج فعالیت‌های قرآنی باید مهیا و زمینه انس آحاد جامعه با مصحف شریف فراهم شود. همان‌جا ایشان وزرای مربوط را به خط کرد و دستور داد که حتماً پیگیر موضوعات و دستورات جلسه باشند و برای پیشبرد کارها تسهیل‌گری کنند. رئیس‌جمهور همچنین طرح ملی «زندگی با آیه‌ها» را با جدیت مورد تأکید قرار داد.

وی بیان کرد: با در کنار هم گذاشتن بُرش‌های مختلف از رفتارهای عملیاتی رئیس‌جمهور شهید در حوزه فعالیت‌های قرآنی متوجه خواهیم شد که آیت‌الله رئیسی در کنار برخورداری از اندیشه زیست قرآنی که محور رفتارها و تصمیماتش قرار داشت، در ساحت عملی نیز نسبت به قرآن هم دغدغه داشت و هم پایبند بود و این موضوع را در عرصه عمل اثبات کرد.

رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان در پایان گفت: در تاریخ حکومت‌های اسلامی نداریم رئیس‌جمهوری را که قاعدتاً بیشتر درگیر دغدغه‌های اقتصادی و عمرانی و معیشت مردم است، تا این حد برای موضوعات قرآنی وقت بگذارد که هم در اندیشه و نظر و هم در میدان عمل و اجرا و پیگیری، بسیار دغدغه قرآن را داشته باشد.

انتهای پیام
captcha