برگزاری مرحله استانی مسابقات قرآن دانش‌آموزان چهارمحال‌وبختیاری
کد خبر: 4215395
تاریخ انتشار : ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۵:۴۰

برگزاری مرحله استانی مسابقات قرآن دانش‌آموزان چهارمحال‌وبختیاری

رئیس اداره قرآن، عترت و نماز اداره‌کل آموزش‌وپرورش چهارمحال‌وبختیاری با اشاره به اینکه مرحله استانی چهل‌ودومین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان با حضور ۲۲۰ دانش‌آموز پسر برگزار شد، گفت: این مسابقات امروز با حضور ۳۴۰ دانش‌آموز دختر و ۸۸ نفر از فرهنگیان از سراسر استان ادامه می‌یابد.

یونس اروجی، رئیس اداره قرآن آموزش و پرورش

یونس اروجی، رئیس اداره قرآن، عترت و نماز اداره‌کل آموزش‌وپرورش چهارمحال‌وبختیاری در گفت‌وگو با ایکنا با اعلام اینکه مرحله استانی چهل‌ودومین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان چهارمحال‌وبختیاری روز گذشته، ۲۳ اردیبهشت‌ماه در بخش پسران آغاز شد، اظهار کرد: این مسابقات امروز در بخش دختران در مجتمع لاله شهرکرد ادامه دارد.

وی با ذکر اینکه امسال ۳۵ هزار دانش‌آموز در مرحله آموزشگاهی چهل‌ودومین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان نام‌نویسی کردند، ادامه داد: با احتساب رشته‌های مجازی، استقبال جمعیت ۴۲ هزار نفری از دانش‌آموزان را در این دوره از مسابقات شاهد بودیم. این دانش‌آموزان پس از طی مرحله آموزشگاهی به مرحله شهرستانی و سپس، منطقه‌ای رسیدند و نفرات برگزیده شهرستان‌ها، مناطق و نواحی در هر رشته به مرحله استانی راه یافتند که طی این ۲ روز شاهد رقابت یک‌هزار و ۱۰۰ دانش‌آموز برگزیده دختر و پسر هستیم.

اروجی بیان کرد: همچنین ۸۸ نفر از بانوان و آقایان فرهنگی آموزش‌وپرورش از سراسر استان پس از طی مراحل شهرستانی و منطقه‌ای به مرحله استانی این دوره از مسابقات قرآن راه یافتند. 

وی تصریح کرد: از مجموع یک‌هزار و ۱۰۰ دانش‌آموز برگزیده قرآنی، ۶۰۰ دختر و ۵۰۰ پسر در مرحله استانی حضور دارند که این مسابقات در ۲ بخش حضوری و مجازی در حال برگزاری است؛ بخش حضوری شامل رشته‌های حفظ ۱۰، ۲۰ و حفظ کل قرآن کریم، قرائت تحقیق، قرائت ترتیل و احکام و گفتمان مهدوی بوده و بخش مجازی و غیرحضوری نیز رشته‌های تفسیر، نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه، اذان، مداحی و دعاخوانی را شامل می‌شود.

رئیس اداره قرآن، عترت و نماز اداره‌کل آموزش‌وپرورش استان با اشاره به اینکه روز گذشته ۲۲۰ دانش‌آموز پسر در مرحله استانی مسابقات قرآن در رشته‌های حضوری شرکت داشتند، افزود: امروز نیز ۳۴۰ نفر از دانش‌آموزان دختر در رشته‌های حضوری به رقابت خواهند پرداخت. 

اروجی تصریح کرد: فرهنگیان نیز در رشته‌های قرائت تحقیق، حفظ ۱۰ جزء و حفظ کل، روش تدریس احکام و ارائه مقاله با موضوع نهج‌البلاغه به‌صورت حضوری امروز به رقابت می‌پردازند. 

وی با تأکید بر بهره‌گیری از بهترین ظرفیت داوری استان برای مرحله استانی مسابقات قرآن دانش‌آموزان و فرهنگیان، توضیح داد: تلاش شده از اساتید مجرب و بهترین داوران استان برای داوری این مرحله دعوت به عمل آید. این داوران اذعان داشتند که سطح این دوره از مسابقات قابل قبول است اما جا دارد که سطح بالاتری از توانمندی دانش‌آموزان را در این مرحله شاهد باشیم.

اروجی افزود: ارتقای سطح کیفی مسابقات قرآن دانش‌آموزی مستلزم برپایی دوره‌های منظم آموزشی در طول سال تحصیلی برای دانش‌آموزان مستعد است که این مهم طی هم‌افزایی با مؤسسات و مراکز قرآنی امکان‌پذیر خواهد بود تا بتوانیم استعدادهای درخشان قرآنی استان را بیش از پیش شکوفا کنیم.

رئیس اداره قرآن، عترت و نماز اداره‌کل آموزش‌وپرورش استان با اشاره به اینکه بر طبق سهمیه اعلامی از سوی وزارتخانه از چهارمحال‌وبختیاری ۳۰ دانش‌آموز به مرحله کشوری راه می‌یابند، اظهار کرد: بعد از مشخص شدن نفرات برتر بنا داریم که یک دوره توانمندسازی برای این دانش‌آموزان به‌صورت اردویی برگزار کنیم که در این اردوی آموزشی ۲ روزه از ظرفیت اساتید داخل و خارج از استان استفاده خواهد شد.

انتهای پیام
captcha