پروژه‌های نیمه‌تمام گردشگری در اولویت کار دولت قرار دارد
کد خبر: 4214697
تاریخ انتشار : ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۲۴
ضرغامی خبر داد؛

پروژه‌های نیمه‌تمام گردشگری در اولویت کار دولت قرار دارد

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به اینکه بانک مرکزی موظف شد که ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات به صورت ویژه و به سرعت در اختیار پروژه‌های گردشگری قرار دهد، گفت: این تسهیلات فرصت ویژه‌ای برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام گردشگری محسوب می‌شود.

عزت الله ضرغامی

به گزارش ایکنا از چهارمحال‌وبختیاری، عزت‌الله ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری امروز، ۲۰ اردیبهشت‌ماه در جمع خبرنگاران چهارمحال و بختیاری در شهرکرد اظهار کرد: در آخرین جلسه هیئت دولت، بعد از گزارش مشروح در مورد آخرین وضعیت پروژه‌های گردشگری که ارائه شد رئیس‌جمهور دستورات اکیدی صادر کرد و بانک مرکزی موظف شد که ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات به صورت ویژه و به سرعت در اختیار پروژه‌های گردشگری قرار دهد.

وی افزود: تعداد پروژه‌هایی که بالای ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته در حدی است که اگر این میزان تسهیلات در طول سال جاری اختصاص داده شود در حقیقت رکوردی برای کل تأسیسات گردشگری شامل بخش‌های اقامتی، هتل‌های چهار ستاره، پنج ستاره و مراکز مختلف گردشگری است که تا پایان سال بتوان افتتاح کرد، در واقع فرصت بسیار خوبی برای پروژه‌های نیمه‌تمام است.

ضرغامی ادامه داد: با نگاهی که دولت دارد و آخرین جلسه‌ای که در معاونت اجرایی رئیس‌جمهور تشکیل شد و روز شنبه آخرین جلسه اجرایی با حضور رؤسای بانک‌ها و نماینده وزارت گردشگری انجام خواهد شد مابقی پروژه‌ها که نیاز به تسهیلات بانکی دارند در آن جلسه حل و فصل خواهند شد که به نظر می‌رسد در آستانه یک تحول برای اعطای تسهیلات بانکی به متقاضیان مراکز گردشگری هستیم.

وی گفت: چهارمحال و بختیاری از استان‌هایی است که می‌تواند قطب گردشگری باشد، موقعیت آب و هوایی بسیار خوب، اکوتوریسم و گردشگری و طبیعت فوق‌العاده‌ای دارد، بخش‌های تاریخی استان بخش‌های مفصلی است، یک استان ویژه و تاریخی است که بسیاری از آثار تاریخی آن شاید به ۱٠ هزار سال قبل می‌رسد.

وی با بیان اینکه گردشگری سرمایه‌گذاری سودآوری است، تصریح کرد: به همه کسانی که قصد سرمایه‌گذاری دارند اعلام می‌کنم سرمایه گذاری در گردشگری بسیار سودآور است، درآمد پایدار دارد و یک سرمایه‌گذاری پاک به شمار می‌رود. 

ضرغامی در پایان گفت: امیدواریم بتوان برای چهارمحال و بختیاری که موقعیت بسیار ویژه‌ای دارد با همکاری همه نهادهای استانی سرمایه‌گذاری لازم را انجام دهیم تا در آینده نزدیک وضعیت گردشگری استان آن‌طور که شایسته است ارتقا یابد.

انتهای پیام
captcha