۱۰۰ پروژه مدرسه‌سازی در چهارمحال‌وبختیاری فعال است
کد خبر: 4214517
تاریخ انتشار : ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۴

۱۰۰ پروژه مدرسه‌سازی در چهارمحال‌وبختیاری فعال است

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه ۸۲ پروژه خیری نیمه‌تمام در چهارمحال و بختیاری وجود دارد، گفت: ۱۰۰ پروژه مدرسه‌سازی با ۳۶۰۰ کلاس درس در این استان در حال احداث است و همچنین ۱۱۰ پروژه با ۷۸۰ کلاس درس با اعتبار ۶۰ میلیارد تومان استانداردسازی می‌شود.

ایرج کریمی، مدیرکل نوسازی مدارس

به گزارش ایکنا از چهارمحال‌وبختیاری، ایرج کریمی، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان امروز، ۱۹ اردیبهشت‌ماه در بیست‌وششمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه ۱۸۰۰ فضای آموزشی در قالب ۱۰ هزار کلاس درس در این استان فعال است، اظهار کرد: برخی از این مدارس نیازمند مقاوم‌سازی، تعمیر، تجهیز و نوسازی است.

کریمی افزود: ۱۰۰۰ کلاس درس در این استان مورد نیاز است تا وضعیت دانش‌آموزان استان را سامان دهیم، همچنین استانداردسازی سیستم‌های گرمایشی را در دستور کار داریم.

وی با بیان اینکه در طرح شهید پناهی ۱۰ مدرسه‌ کانکسی در چهارمحال و بختیاری به مدارس ایمن تبدیل شد، اضافه کرد: همچنین در طرح شهید عجمیان، ۳۵۰ فضای آموزشی شاداب‌سازی و رنگ‌آمیزی شد.

کریمی با اشاره به اینکه در بیست و پنجمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز چهارمحال و بختیاری تعهد خیرین ۶۴۰ میلیارد ریال بود، یادآور شد: از این میزان تاکنون ۷۸ درصد تعهد محقق شده است و امیدواریم در جشنواره امسال بتوانیم هدیه خوبی برای دانش‌آموزان داشته باشیم.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس چهارمحال و بختیاری با تأکید بر اینکه در شهرک منظریه شهرکرد در محله‌های قدیمی نیاز به ۱۶ باب مدرسه داریم، تصریح کرد: در محله‌های جدید نیز به ازای ۲۰۰ واحد مسکونی نیاز به یک باب مدرسه داریم.

وی بیان کرد: در دولت سیزدهم ۶۹۰ میلیارد تومان اعتبار برای احداث مدارس، ۴۲ میلیارد تومان ایزوگام و قیر و ۶۶ میلیارد تومان برای احداث پروژه‌های آموزشی و ۹۵ میلیارد تومان برای خرید تجهیزات مورد نیاز اختصاص یافت.

کریمی در پایان با اشاره به اینکه ۸۲ پروژه خیری نیمه‌تمام در چهارمحال و بختیاری وجود دارد، گفت: ۱۰۰ پروژه مدرسه‌سازی با ۳۶۰۰ کلاس درس در این استان در حال احداث است و همچنین ۱۱۰ پروژه با ۷۸۰ کلاس درس با اعتبار ۶۰ میلیارد تومان استانداردسازی می‌شود.

انتهای پیام
captcha