برنامه‌های هفته دفاع مقدس در چهارمحال‌وبختیاری تشریح شد
کد خبر: 4169547
تاریخ انتشار : ۲۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۱

برنامه‌های هفته دفاع مقدس در چهارمحال‌وبختیاری تشریح شد

فرمانده سپاه حضرت قمر بنی‌هاشم(ع) با اشاره به اینکه در هفته دفاع مقدس امسال ۱۳۵۰ برنامه در استان برنامه‌ریزی شده و در سطح پایگاه‌ها، حوزه‌ها، نواحی مقاومت و مجموعه سپاه قمر بنی‌هاشم(ع) اجرایی می‌شود به تشریح اهم برنامه‌های این هفته در استان پرداخت.

علی محمد اکبری، فرمانده سپاه حضرت قمر بنی هاشم ع

به گزارش ایکنا از چهارمحال‌وبختیاری، سردار علی‌محمد اکبری، فرمانده سپاه حضرت قمر بنی‌هاشم(ع) امروز، ۲۷ شهریورماه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان به‌مناسبت چهل‌سومین سالروز دفاع مقدس با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و امام خمینی(ره) و با قدردانی از نقش خبرنگاران و اصحاب رسانه، اظهار کرد: تحریم خبرگزاری‌ها و اصحاب رسانه از سوی استکبار نشان از تأثیرگذاری این قشر است که این‌را باید به شما اهالی رسانه تبریک گفت که راه درست را انتخاب و طی کردید.

وی با ذکر اینکه در هفته دفاع مقدس امسال ۱۳۵۰ برنامه در استان برنامه‌ریزی شده و در سطح پایگاه‌ها، حوزه‌ها، نواحی مقاومت و مجموعه سپاه قمر بنی‌هاشم(ع) اجرایی می‌شود، ادامه داد: سرآغاز برنامه‌های امسال، ۲۹ شهریور با استماع بیانات مقام معظم رهبری خواهد بود که بیش از ۲۰ میلیون نفر در سراسر کشور به‌طور مستقیم به‌صورت حضوری و غیرحضوری به بیانات ایشان گوش فرا می‌دهند.

اکبری با تأکید بر اینکه اهمیت یاد و خاطره شهدا بر کسی پوشیده نیست، گفت: جمهوری اسلامی بر پایه رشادت‌ها و از خود گذشتگی‌های شهدا و رزمندگان و ایثارگران بود که در خانواده‌‌های این عزیزان و آحاد ملت امتداد این فداکاری‌ها را می‌بینیم و در طول ۴۵ سال انقلاب در جریان فتنه‌ها و جنگ‌هایی که بر انقلاب اسلامی تحمیل شده است، مقاومت و ایثار دارند.

وی با تأکید بر اینکه جنگ در دوران دفاع مقدس جنگ تن با تانک و امروز جنگ ترکیبی است، اضافه کرد: دشمنان امروز با ترکیبی از جنگ‌های سخت و نرم و شناختی نسل جوان را نشانه گرفته‌اند که در تمام این جنگ‌ها از دوران دفاع مقدس تا امروز هدفی جز براندازی و تجزیه کشور ندارند.

فرمانده سپاه استان با یادآوری فتنه‌ها و آشوب‌های سال گذشته در کشور و تلاش برای احیای اتفاقات سال گذشته در سالگرد آن، توضیح داد: جبهه دشمن تلاش داشت فتنه صهیونیستی آمریکایی را در سالگرد این فتنه از سر بگیرد اما شاهد بودیم که ملت دشمن را شناخته و قدر داشته‌ها را می‌داند لذا با جبهه دشمن همراهی نکرد و تلاش یک‌ساله دشمنان قسم خورده شکست خورد. 

اکبری با بیان اینکه هفته دفاع مقدس امسال با شعار ما متحد هستیم همزمان با سراسر کشور در استان برگزار می‌شود، گفت: مقام معظم رهبری در دیدار اخیر مردم سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی دو موضوع اساسی یعنی وحدت بین مردم و امنیت را مورد تأکید قرار دادند که هدف دشمن قرار گرفته‌اند لذا امسال این شعار در نظر گرفته شد و این اتحاد باعث شکستن هیمنه دشمن می‌شود. 

وی افزود: نمایش اقتدار نیروهای مسلح در روز ۳۱ شهریور در مراکز استان‌ها برگزار خواهد شد که قدرت‌های رزمی و دفاعی به نمایش در می‌آید که منبع امیدآفرینی برای دوستان و ناامیدی و یأس برای دشمنان است.

اکبری برپایی یادواره‌های شهدا در سراسر استان از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده در هفته دفاع مقدس دانست و گفت: اعزام به اردوهای جهادی، توزیع کمک‌های مؤمنانه در امتداد رزمایش‌های سپاه در حمایت از محرومان جامعه نیز در دستور کار قرار دارد؛ در همین راستا با دعوت از خیران و گروه‌های جهادی جهت جمع‌آوری کمک‌ها فردا برنامه‌ای در مجتمع لاله شهرکرد برگزار می‌شود. 

فرمانده سپاه استان بیان کرد: اجرای برنامه‌های تلویزیونی و رادیویی به‌صورت برنامه‌های تولیدی و پخش زنده با همکاری صدا و سیمای استان، افتتاحیه پروژه‌های متعدد، توزیع جهیزیه برای ۴۰۰ زوج به مناسبت ماه ربیع‌الاول، تهیه و توزیع نوشت‌افزار و وسایل کمک‌آموزشی در بین دانش‌آموزان نیازمند شناسایی شده، کمک به مساجد، تجهیز و راه‌اندازی کارگاه‌های اشتغال‌زایی زودبازده و... از دیگر عناوین برنامه‌های هفته دفاع مقدس در استان است.

اکبری با قدردانی از حضور همیشگی مردم در صحنه‌، اظهار کرد: مردم همیشه پای کار انقلاب‌ هستند و با توجه به در پیش بودن انتخابات و توصیه مقام معظم رهبری مبنی بر مشارکت همگانی در کنار امنیت و سلامت انتخابات، باید امیدآفرینی واقعی در بین آحاد مردم ایجاد شود که بخش مهمی از این نقش بر عهده اهالی رسانه است که بتوانند دستاوردها را معرفی و روشنگری کنند.

فرمانده سپاه حضرت قمر بنی‌هاشم با گرامیداشت یاد ۲ هزار و ۴۸۳ شهید گرانقدر استان، گفت: در ایام هفته دفاع مقدس بازدید و سرکشی از خانواده ۱۵۰۰ شهید سراسر استان برنامه‌ریزی شده و در دستور کار قرار دارد تا نسل جوان بسیجی در نواحی و پایگاه‌ها و کارکنان سپاه ضمن شناخت و ارتباط بهتر با این خانواده‌ها، درگیر کار باشند و از رشادت‌های شهدای گرانقدر و خانواده‌های آنان الگوگیری کنند. یاد و خاطره شهدا در طول سال در دستور کار سپاه و بسیج است اما در ایام خاص و مناسبت‌ها این یادواره‌ها، تجلیل‌ها و سرکشی‌ها پررنگ‌تر است.

اکبری بیان کرد: رزمندگان دفاع مقدس پایه‌گذار ایران قوی بودند و اقتدار و قدرت نظامی امروز مرهون مردم است که مؤلفه‌های ‌های قدرت هستند. امروز به تعبیر مقام معظم رهبری به قله نزدیکیم و فتح قله نزدیک است و در آینده خبرهای خوبی از توفیقات ایران خواهید شنید. 

وی با اشاره به اینکه امسال نیز به رسم هر سال در هفته دفاع مقدس بازروایی و روایت یک عملیات شاخص را در دستور کار داریم، گفت: امسال روایت‌گری عملیات بدر پیش‌بینی و برنامه‌ریزی شده که رزمندگان استان نیز در آن ایفای نقش داشتند. همچنین، همایش جوانان فعال در گام دوم انقلاب با حضور سخنران کشوری در این هفته برگزار می‌شود. 

انتهای پیام
captcha