کد خبر: 4088771
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۲

انتظار فرج به معنی چرخیدن حول محور ولایت است

امام‌جمعه شهرکرد گفت: انتظار فرج یکی از سخت‌ترین اعمال است، به این معنا که انتظار فرج تنها نشستن و دعا کردن نیست بلکه فکرسازی جهانی، زنده نگه داشتن شعائر اسلام و چرخیدن حول محور ولایت است.

محمدعلی نکونام نماینده ولی فقیه در چهامحال و بختیاری

به گزارش ایکنا از چهارمحال‌وبختیاری، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه شهرکرد امروز، هشتم مهرماه در خطبه‌های نماز جمعه شهرکرد با اشاره به آیه ۱۱۹ سوره مؤمنون، اظهار کرد: پروردگار متعال فرصت‌های بسیاری در اختیار ما قرار داده که برخی قدردان این فرصت‌ها نیستند، به طوری‌که قرآن کریم می‌فرماید برخی از بندگان غیر از سایر بندگان عمل می‌کنند و در مقابل عمل صالح بندگان، نماز و انفاق فتنه و اغتشاش ایجاد می‌کنند.

نکونام در ادامه با اشاره به در پیش بودن شهادت امام حسن عسکری(ع)، افزود: این امام بزرگوار شرایط خاصی را گذراندند، شاید بتوان گفت سخت‌ترین دوران مربوط به دوران امام حسن عسکری(ع) بود که باید شیعیان را برای دوران طولانی غیبت فرزند خود آماده می‌کردند.

وی با اشاره به اینکه یکی از مسائل جهاد تبیین در زمان امامت این امام بزرگوار شکل گرفت، تصریح کرد: این امام بزرگوار سازمان وکلایی را تنظیم و تقویت کردند تا شیعیان با وکلا ارتباط داشته باشند و در دوران غیبت احساس خلأ نکنند که امام با تمام قوت شیعه را به بهترین نحو آماده کردند.

نکونام ادامه داد: ۱۱۸۴ سال از زمان غیبت امام عصر(عج) می‌گذرد که شیعه از وجود این امام محروم است و حضور و ظهور امام به رفتار ما بستگی دارد، یعنی ما مؤمنان هستیم که باید زمینه ظهور امام زمان(عج) را فراهم کنیم و آماده دفاع از مهدویت، دفاع از امام و امامت باشیم، بنابراین لازم است امام‌محوری، ولی‌محوری و اطاعت تمام عیار از امام را تمرین کنیم.

امام‌جمعه شهرکرد با اشاره به فرموده پیامبر در خصوص انتظار فرج، گفت: انتظار فرج یکی از سخت‌ترین اعمال است، به این معنا که انتظار فرج تنها نشستن و دعا کردن نیست بلکه فکرسازی جهانی، زنده نگه داشتن شعائر اسلام و چرخیدن حول محور ولایت است.

درس‌های بزرگ فتنه اخیر

وی بیان کرد: فتنه‌ای که پشت سر گذاشتیم درس‌های بزرگ بسیاری برای ما داشت، این فتنه باید در منتظر امام عصر(عج) به این باور تبدیل شود که دشمن کمر بسته‌ای داریم که جز ریشه‌کنی جمهوری اسلامی و حاکم کردن نظام مطلوب خود هدفی ندارد، به همین دلیل برای رسیدن به این هدف از هر فرصتی استفاده می‌کند.

نکونام اضافه کرد: امروز جمهوری اسلامی می‌ماند و آنکه از بین خواهد رفت جبهه استکبار خواهد بود، همان‌گونه که شوروی سابق، صدام و ... از بین رفت غرب هم رفتنی است و آنچه می‌ماند حق است، امروز حق در نظام جمهوری اسلامی تبلور دارد البته شرط آن این است که، منتظر واقعی باشیم، بنابراین لازم است در ماندگاری حق از حوادث عبرت گرفته و مقاومت خود بیفزاییم.

وی تأکید کرد: وظیفه منتظر واقعی این است که وحدت و انسجام را هر چه بیش‌تر مستحکم‌ و مانع تضعیف جبهه انقلاب شویم، بنابراین لازم است در عرصه مقابله با دشمن کوتاه نیاییم، چه بسا سابقه برخی دولت‌ها و دولتمردان گویای این است که به دشمن امتیازاتی دادند و او را جری کردند اما این دوره امتیازاتی داده نشد و با قدرت پیش می‌رود و این دشمن است که ضعیف خواهد شد.

نماینده ولی‌فقیه در استان با بیان اینکه خداوند متعال قرآن کریم را با آیات روشن و دلایل محکم برای ما نازل کرد، گفت: متأسفانه برخی‌ها بیان کردند چرا پیامبر معجزه دیگری ندارد که خداوند می‌فرماید معجزات دیگر پیامبران مقطعی و این معجزه جاوید ابدی ثابت است تا مردم به آن عمل کنند و به اوج، سعادت و رستگاری برسند، از طرفی خداوند می‌فرماید در میان همه شاهدان، یک شاهد کافی بوده و آن ذات اقدس الهی است.

وی با اشاره به مناسبت‌های هفته پیش‌رو، گفت: ناشنوایان و سالمندان از جمع‌هایی هستند که به شدت نیازمند ادای وظیفه هستند، یعنی در جامعه هر جمعی که با آسیبی مواجه باشند باید از آن‌ها تقدیر کرد و مورد تکریم واقع شوند، نباید تحقیر شوند، البته نظام اسلامی نسبت به این مسئولیت توجه داشته و زمینه آسایش آن‌ها را فراهم کرده است.

امام‌جمعه شهرکرد به مناسبت‌های دیگر این هفته اشاره و بیان کرد: مجموعه دامپزشکی مجموعه‌ای است که با سلامت انسان و آنچه مورد استفاده بشریت بوده سر و کار دارد که تلاش و زحمات بسیاری می‌کشند، همچنین نیروی انتظامی نیروی خدومی که تلاشگر، ارزشمند، ایثارگر و امنیت‌آفرین هستند و در خدمت نظام اسلامی بالنده فعالیت می‌کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha