کد خبر: 4077684
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۰

آخرین تمهیدات برای رفع مشکل آب شُرب شهرکرد

مدیر روابط عمومی شرکت آبفای چهارمحال‌وبختیاری گفت: امروز ۲۲ مردادماه قرار است تانکر‌های دیگری برای آبرسانی سیار وارد و تعدادی چاه کشاورزی دیگر به مخازن آب شهرکرد اضافه شود تا مشکلات کمبود آب اندکی کاهش یابد.

آبرسانی با تانکر در شهرکرد

فرشاد متقی، مدیر روابط عمومی شرکت آبفای چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه در حال حاضر در بیش‌تر مناطق شهرکرد مشکل خاصی وجود ندارد، اظهار کرد: تنها مشکل آب در چند نقطه مرکزی شهر و طبقات بالایی ساختمان‌ها است که این مسئله به دلیل کاهش فشار شبکه به منظور در دسترس بودن آب برای همه افراد است، البته مناطقی که با مشکل آب مواجهند تانکرهایی مستقر شده تا مشکلات اندکی از این طریق برطرف شود.

متقی در خصوص وضعیت سرچشمه کوهرنگ افزود: همچنان میزان کدورت چشمه کوهرنگ بالا و گل‌آلود است که چند گروه از استان‌های مختلف در گردنه خلک مستقر هستند تا با تمهیدات لازم به محض کاهش کدورت آب وارد مدار شود، اما متأسفانه شدت کدورت به اندازه‌ای بالاست که هیچ تصفیه‌خانه و مواد منعقد کننده‌ای جوابگوی کاهش کدورت نیست.

وی ادامه داد: روز پنجشنبه تا حدی این کدورت کاهش یافت و حدود ۱۴ ساعت آب چشمه کوهرنگ در مدار قرار گرفت و وضعیت مخازن تا حدودی مطلوب و تقریباً اکثر نقاط شهر از آب شرب بهره‌مند شدند، اما متأسفانه از ساعت ۶ صبح روز گذشته میزان کدورت مجدداً افزایش یافت و سرچشمه کوهرنگ را از مدار خارج کردیم.

متقی توضیح داد: امروز قرار است تانکرهای دیگری برای آبرسانی سیار وارد و چندین چاه کشاورزی دیگر به مخازن آب شهرکرد اضافه شود تا اندکی کمبود آب کاهش یابد. آب شهرکرد از طریق ۳۲ چاه موجود، ۱۱ چاه کشاورزی جدید و آب تصفیه‌خانه سامان که ۱۰۰ لیتر بر ثانیه بوده، تأمین می‌شود.

مدیر روابط عمومی شرکت آبفای استان در خصوص قطعی چند روزه آب در بسیاری از مناطق شهرکرد، تصریح کرد: تمامی مخازن آب شهرکرد با هم مرتبط هستند، یعنی آب چشمه کوهرنگ و آب چاه‌ها در مخزن مادر جمع‌آوری و سپس به مخازن مختلف هدایت می‌شود، دلیل کم آب شدن برخی مناطق خالی شدن مخازن و هواگیری لوله‌ها بوده است.

وی گفت: تلاش می‌کنیم هر چه سریع‌تر و در ساعات آینده مشکل آب شرب مردم برطرف شود که نیاز است مردم همکاری لازم را داشته باشند و بیش‌ از گذشته صرفه‌جویی کنند.

متقی در پایان تأکید کرد: توزیع آب معدنی و آب بسته‌بندی در مناطق مختلف براساس گزارشات مردمی به سامانه ۱۲۲ صورت می‌گیرد، آب موجود در لوله‌های آب منازل هیچگونه مشکلی ندارند، بلکه تمهیدات اندیشیده شده و توزیع آب صرفاً برای ساکنان طبقات بالایی ساختمان‌ها و کسانی است که آب شرب در دسترس ندارند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha