کد خبر: 4067460
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۴

رقابت بیش از ۲۵ هزار نفر داوطلب کنکور در چهارمحال‌وبختیاری

۲۵ هزار و ۵۵۸ داوطلب در چهارمحال و بختیاری در رقابت علمی کنکور طی چهار روز و در گروه‌های آزمایشی علوم تجربی، ریاضی و فنی، علوم انسانی، هنر و زبان‌های خارجه شرکت می‌کنند.

کنکور سراسری

به گزارش ایکنا از چهارمحال‌وبختیاری، کنکور سراسری از صبح امروز، هشتم تیرماه همزمان با سراسر کشور آغاز شده است و تا روز شنبه 11 تیرماه در تمامی شهرستان‌های استان برگزار می‌شود.

حمدالله مشتاقی، معاون آموزشی دانشگاه شهرکرد در جریان برگزاری کنکور در این دانشگاه درخصوص تعداد داوطلبانی که در حوزه امتحانی دانشگاه شهرکرد به رقابت می‌پردازند، اظهار کرد: از امروز آزمون کنکور سراسری با گروه آزمایشی هنر آغاز شد و در روزهای آتی در دیگر گروه‌ها ادامه می‌یابد.

وی در خصوص آمار داوطلبان در استان تصریح کرد: ۲۵ هزار و ۵۵۸ نفر در چهارمحال و بختیاری در رقابت علمی کنکور طی چهار روز و در گروه‌های آزمایشی علوم تجربی، ریاضی و فنی، علوم انسانی، هنر و زبان‌های خارجه شرکت خواهند داشت.

مشتاقی افزود: در رشته علوم ریاضی و فنی در استان چهارمحال و بختیاری ۱۷۸۲ نفر داوطلب وجود دارد، همچنین در گروه‌های علوم تجربی ۹۹۶۷ نفر، علوم انسانی ۸۳۱۵ نفر، هنر ۲۳۸۵ نفر و در گروه زبان‌های خارجه ۲۹۰۹ نفر به رقابت می‌پردازند و همانگونه که در آمار مشخص است بیشترین تعداد داوطلب در رشته علوم تجربی وجود دارند.

وی ادامه داد: در مرکز استان، چهار حوزه امتحانی در دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام‌نور، اداره آموزش و پرورش و دانشگاه شهرکرد میزبان داوطلبان کنکور هستند. همچنین در اردل یک حوزه امتحانی در اداره آموزش و پرورش، بروجن دو حوزه در دانشگاه پیام‌نور و اداره آموزش و پرورش، فارسان یک حوزه امتحانی در دانشگاه پیام‌نور، کوهرنگ یک حوزه در اداره آموزش و پرورش، لردگان دو حوزه امتحانی در دانشگاه پیام‌نور و اداره آموزش و پرورش، کیار یک حوزه در اداره آموزش و پرورش، خانمیرزا در اداره آموزش و پرورش و در بن نیز یک حوزه امتحانی در اداره آموزش و پرورش پیش‌بینی شده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :