کد خبر: 4058685
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۶:۰۷

مؤسسه قرآنی «ناطق حق» شهر بن قرآن‌آموز می‌پذیرد

مؤسسه قرآن و عترت(ع) «ناطق حق» شهر بن که به تازگی با مجوز دارالقرآن سازمان تبلیغات اسلامی کار خود را آغاز کرده برای دوره‌های آموزشی در رشته‌های گوناگون قرآنی قرآن‌آموز می‌پذیرد.

خلیل حیدری، روحانی فعال قرآنی در چهارمحال و بختیاری

حجت‌الاسلام والمسلمین خلیل حیدری، مؤسس و مدیر مؤسسه قرآن و عترت(ع) ناطق حق شهر بن در گفت‌وگو با ایکنا از چهارمحال‌وبختیاری با اعلام این خبر که این مؤسسه همزمان با آغاز به‌کار اقدام به ثبت‌نام از علاقه‌مندان در دو گروه سنی خردسالان و بانوان در رشته‌های مختلف قرآنی کرده است، اظهار کرد: ثبت‌نام از قرآن‌آموزان تا ۱۵ خردادماه به‌صورت تلفنی و حضوری و برای رشته‌های متنوع شامل روخوانی و روانخوانی، حفظ ترتیبی و موضوعی، صوت و لحن، تجوید در سطوح مختلف، فصیح‌خوانی، مفاهیم و تدبر جزء ۳۰ ادامه دارد.

وی با ذکر اینکه فعالیت جامعة‌القرآن در شهر بن پایان یافته و مؤسسه ناطق حق جایگزین آن شده است، افزود: جامعة‌القرآن در سال ۹۴ در شهرستان و علاوه بر شهر بن در برخی بخش‌های تابعه مانند وردنجان دایر شد و تا پیش از کرونا این مراکز فعال بودند اما شیوع کرونا موجب تعطیلی فعالیت‌های حضوری شد و برنامه‌های حفظ قرآن کریم به‌صورت تلفنی و مجازی تداوم یافت؛ در ادامه مقرر شد که یک مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت(ع) جایگزین جامعة‌القرآن بن شود و بخشی از امر آموزش قرآن در این شهر را پوشش دهد.

حیدری تصریح کرد: محتوا و شیوه‌های آموزش قرآن کریم که در مؤسسه ناطق حق استفاده خواهد شد تلفیقی از منابع و کتاب‌ها و سبک تدریس در مؤسسات و مراکز موفق است و مربیان از چندین روش به‌ویژه روش‌های نوین برای آموزش قرآن‌آموزان بهره خواهند جست.

این روحانی فعال قرآنی در استان با بیان اینکه بر طبق اساس‌نامه، مؤسسه قرآنی ناطق حق علاوه بر آموزش قرآن ملزم به نشر معارف قرآنی‌ نیز هست، ادامه داد: همچنین در این اساس‌نامه متعهد شده‌ایم که مهد، پیش‌دبستانی و مدارس قرآنی را تأسیس و راه‌اندازی کنیم که البته تأسیس مدارس قرآنی به دلیل ساز و کار دشوار و بضاعت محدود ما ممکن است زمان‌بر باشد.

حیدری با تصریح اینکه مؤسسه ناطق حق مجوز فعالیت خود را از اداره تبلیغات اسلامی دریافت کرده است، گفت: یکی دیگر از تعهدات ما در اساس‌نامه، مسئله تربیت مربی است، درواقع شهر بن با وجود قابلیت‌های قرآنی و مذهبی خوب در زمینه تربیت مربی قرآنی نتوانسته قوی عمل کند و لذا برپایی دوره‌های مربی‌گری قرآنی باید در دستور کار قرار گیرد. در زمان فعالیت جامعة‌القرآن دو دوره تربیت مربی مفاهیم و انس کودک با قرآن برگزار شد و این دوره‌ها با همکاری دارالقرآن به‌صورت گسترده‌تر و متنوع‌تر در مؤسسه ناطق حق تداوم خواهد یافت.

مدیر مؤسسه قرآن و عترت ناطق حق شهر بن با اشاره به اینکه در حال حاضر ثبت‌نام از دو رده سنی خردسالان ۴ تا ۱۱ سال و بانوان ۱۲ سال به بالا انجام می‌شود‌، بیان کرد: پس از اتمام ثبت‌نام و ارزیابی تعداد افراد متقاضی در مورد بخش آقایان بالای ۱۲ سال نیز تصمیم‌گیری خواهد شد چرا که در حال حاضر تنها امکان اختصاص مکان برای کلاس‌های خردسالان و بانوان وجود دارد و بعد از تعیین تکلیف این دو گروه، در بخش آقایان نیز با اجاره یک مکان دیگر یا کلاس‌بندی به‌صورت شیفتی در فضای موجود فعالیت را آغاز خواهیم کرد.

این فعال قرآنی شهر بن گفت: از چند سال قبل درصدد اختصاص یک قطعه زمین برای احداث مرکز تخصصی و شبانه‌روزی قرآن کریم هستیم و بعد از پیگیری‌های فراوان و باوجود مشکلات بسیاری که بر سر راه وجود داشت این زمین به مرحله واگذاری رسیده اما با اینحال قیمت هنگفتی برای آن در نظر گرفته‌اند که در تلاشیم حتی‌الامکان با تخفیف بیشتری آن‌را دریافت کنیم و کار احداث ساختمان با کمک خیرانی که اعلام آمادگی کرده‌اند، آغاز شود‌.

حیدری بیان کرد: اکثر مراکز قرآنی از جمله مؤسسه ناطق حق با مشکل مکان مواجه هستند و با توجه به تجربه کار قرآنی در شهر بن، دو ساختمان خردسالان و بانوان پاسخگوی شمار بالای قرآن‌آموزان به‌ویژه در تابستان نیست. استقبال اهالی بن از کلاس‌های آموزشی قرآن بسیار خوب است و همین کمبود جا باعث شد که فعلاً ثبت‌نام آقایان انجام نشود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :