کد خبر: 4058352
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۱

امام‌جمعه شهرکرد با اشاره به اقدام اخیر دولت در حوزه هدفمندی یارانه‌ها، گفت: کسی معترض به اصل این اقدام نیست اما مردم بر نحوه اجرا و گرانی‌ها گله‌مندی دارند که بجاست، بنابراین انتظار می‌رود اجتماعاتی سالم شکل بگیرد و مطالبه‌گری صحیح صورت گیرد، اینها راه اصلاح نظام است و دولتمردان نیز باید استقبال کنند.

محمدعلی نکونام نماینده ولی فقیه در چهامحال و بختیاری

به گزارش ایکنا از چهارمحال‌وبختیاری، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه شهرکرد ۳۰ اردیبهشت‌ماه در خطبه‌های نماز جمعه شهرکرد با تسلیت فرارسیدن سالروز شهادت امام صادق(ع)، اظهار کرد: در حدیثی از ایشان بیان شده که نگرانی برخی‌ها در قیامت به دلیل معصیت و برخی دیگر به دلیل ناسپاسی برای نعمت‌هایی است که قابل شمارش و اندازه‌گیری نیست و باید در برابر آن‌ها پاسخ داده شود؛ در حقیقت امروز بالاترین نعمت برای ما نعمت نظام اسلامی است که خداوند متعال به ما عطا کرده و این نظام محور مقاومت برای جهان است، به طوری‌که امید دنیای مظلومان، نظام جمهوری اسلامی و تلاش دشمن، نابودی این نظام است.

وی با بیان اینکه چهارمحال و بختیاری استانی است که تعصب انقلابی بودن و انقلابی ماندن را دارد، تصریح کرد: انقلابی بودن را به معنای آشوبگری و تعرض نمی‌دانم بلکه انقلابی‌بودن به معنای راه تکامل و اجرای احکام الهی است.

نماینده ولی‌فقیه در استان ادامه داد: امام راحل(ره) سرآمد انقلابی‌ها و تمام وجودش برای اجرای احکام الهی بود، تعصب انقلابی در این استان نیز حاکم است و مردم اجازه نخواهند داد حیثیت انقلابی مردم زیر سوال برود.

نکونام بیان کرد: مشکلات معیشتی، چپاول و غارت بیت‌المال، انواع سوء‌تدبیری‌ برخی‌ها در کشور را به نظام اسلامی نسبت می‌دهند و این مسائل را در ذهن افکار عمومی می‌گنجانند و سوء عاقبت و ریزش را نصیب آن‌ها می‌کنند، این در حالیست که باید مراقبت صورت گیرد و تحلیل نادرست ما را گمراه نکند.

امام‌جمعه شهرکرد گفت: منکر مسائلی همچون سوءتدبیری‌ها، مشکلات اقتصادی، چپاول و غارت و تبعیض نمی‌شویم و تنها راه، مقابله صحیح با آنهاست، مگر زمان پیامبر اکرم(ص)، امام علی(ع) مشکلی وجود نداشت، مسائل دوران امام زمان(عج) غلبه بر عدل و پیش از مهدویت غلبه بر ظلم است که باید با غلبه بر ظلم جنگید.

وی با اشاره به جهاد فی‌سبیل‌الله، تصریح کرد: آیات فراوانی در قرآن کریم وجود دارد که دستور به جهاد می‌دهد، زیرا قرآن کتاب زندگی است و تمام آیات آن برای لحظه‌لحظه زندگی مردم درس دارد.

نکونام ادامه داد: امروز تمام شرارت‌های عالم زیر سر آمریکاست، به طوری که آمریکا در جنگ روسیه و اوکراین هم نقش دارد، در حقیقت آن‌ها منافع خود را می‌خواهند تا با استفاده از اسلحه‌سازی قدرتمند شوند، بنابراین نباید این واقعیت را نادیده گرفت که امروزه جهاد با شیطان بزرگ یعنی آمریکای جلاد، صهیونیست خبیث و هم‌پیمانش در برابر این شرارت‌هاست.

امام‌جمعه شهرکرد با بیان اینکه امروزه جهاد و ایستادگی در برابر آمریکا جزو وظایف مهم و مورد توجه است، بیان کرد: گاهی مستقیما خود وارد می‌شوند و گاهی افرادی را در داخل کشور تحریک می‌کنند، افراد فریب‌خورده داخلی را باید کمک کرد، اما برخی سازمان‌یافته، خودفروخته، پول گرفته، اسلحه دریافت کرده و آموزش دیده در جاهای مختلف از جمله این استان کار می‌کنند که خوشبختانه با این افراد هم مقابله صورت می‌گیرد. مقابله با این افراد تنها کار دستگاه‌های امنیتی و انتطامی نیست، بلکه کار مؤمنان است و جامعه به بصیرت ایمانی احتیاج دارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان با اشاره به اینکه قرآن کریم از ما انتظار دارد صف خود را از منافقان جدا کنیم، گفت: در آیه ۲۴ سوره توبه به این امر توجه داده شده است، بنابراین افرادی که در داخل کشور موجب تقویت دشمن می‌شوند باید از صف مردم جدا شوند.

وی با اشاره به اقدام اخیر دولت در حوزه هدفمندی یارانه‌ها، بیان کرد: دولت‌ توانست با این طرح میلیاردها ثروت را از حلقوم چپاولگران بیرون بکشد و در جیب مردم قرار دهد، کسی معترض به اصل این اقدام نیست اما مردم بر نحوه اجرا و گرانی‌ها گله‌مندی دارند که بجاست، بنابراین انتظار می‌رود اجتماعاتی سالم شکل بگیرد و مطالبه‌گری صحیح صورت گیرد، اینها راه اصلاح نظام است و دولتمردان نیز باید استقبال کنند؛ اما مطالبه‌گر کسی نیست که به مکان‌های ارزشی انقلاب اسلامی آسیب وارد کنند.

وی از تلاش و مقاومت نیروهای انتظامی، امنیتی، بسیجی و مردم که به موقع از این صف فاصله گرفتند قدردانی و تصریح کرد: تعداد معدودی توانستند با حیثیت انقلابی این استان بازی کنند، البته مردم در یک میدان خوب می‌توانند مطالبات خود را اعلام کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: