کد خبر: 4057574
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۵:۰۳

مدیر مؤسسه قرآن و عترت(ع) الرحمن شهرکرد از آغاز ثبت‌نام علاقه‌مندان برای دوره تخصصی تربیت مربی روخوانی و روانخوانی قرآن کریم خبر داد.

دوره تربیت مربی روخوانی و روانخوانی

روح‌انگیز بهرامی، مدیر مؤسسه قرآن و عترت(ع) الرحمن شهرکرد در گفت‌وگو با ایکنا از چهارمحال‌وبختیاری با اشاره به آغاز ثبت‌نام از علاقه‌مندان برای یک دوره تخصصی تربیت مربی روخوانی و روانخوانی قرآن کریم، اظهار کرد: همچنین مربیان قرآن آقا و بانو برای بازآموزی و ارتقای سطح خود می‌توانند در این دوره شرکت کنند.

وی با ذکر اینکه تدریس این دوره دو هفته‌ای را سیدحسن طالبی تربتی مدرس و مؤلف کتب آموزش قرآن نورالهدی بر عهده دارد، ادامه داد: مجموعه کتاب‌های آموزشی این استاد که از طراحی و تصاویر و رنگ‌آمیزی زیبا و جذاب برخوردارند، از سال‌ها قبل در مؤسسه قرآنی الرحمن و نیز بسیاری از مؤسسات و خانه‌های قرآن استان برای آموزش روخوانی و روانخوانی و تجوید به کودکان و نوجوانان مورد توجه و استفاده قرار گرفته است و لذا مقرر شد برای ارتقای سطح مربیان و نیز تربیت مربیان جدید، از حضور این استاد در استان جهت برپایی یک دوره تخصصی تربیت مربی استفاده شود.

بهرامی تأکید کرد: این دوره قرار بود در دوران پیش از کرونا برگزار شود اما با شیوع این بیماری و تعطیلی فعالیت‌‌ها و جلسات حضوری و همچنین تأکید بر برگزاری حضوری دوره، این امر محقق نشد که با توجه به بهبود وضعیت شیوع کرونا، مقرر شده است این دوره در تابستان برگزار شود.

مدیر مؤسسه قرآن و عترت(ع) الرحمن شهرکرد گفت: آموزش روش تدریس روخوانی و روانخوانی به‌صورت کارگاهی و جذاب، تمرین عملی تجوید با بیانی ساده و روان و قابل فهم‌، آموزش لحن، مهارت‌های کلاس‌داری و غیره و نیز ارائه راهکارهای لازم به مربیان جهت آموزش مباحث اخلاقی و تربیتی در کلاس‌های آموزش قرآن از ویژگی‌های این دوره آموزشی است.

بهرامی تصریح کرد: این دوره آموزشی به مدت ۱۳ روز و هر روز به مدت سه ساعت در دو کلاس ۳۵ تا ۴۰ نفره از آقایان و بانوان در دو نوبت صبح و عصر برگزار خواهد شد. هزینه ورود به دوره یک میلیون ریال بوده و تسلط به روخوانی و روانخوانی قرآن کریم شرط اصلی ورود به آن است.

علاقه‌مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانند به مؤسسه الرحمن شهرکرد واقع در خیابان شریعتی مراجعه و یا با شماره ۰۹۱۳۶۰۶۶۳۳۹ تماس بگیرند؛ زمان برگزاری دوره تخصصی تربیت مربی از سوی این مؤسسه، مردادماه اعلام شده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: