کد خبر: 4041848
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۳

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال‌وبختیاری با اشاره به برگزاری کنگره ملی ۱۰ هزار شهید جامعه عشایری کشور در شهرکرد در سال آینده، گفت: آماده‌سازی استان و افکار عمومی برای میزبانی از این رویداد از کارهای مهم است که با رسانه‌ای کردن و تبلیغات مطلوب باید در دستور کار قرار گیرد.

محمدعلی نکونام نماینده ولی فقیه در چهامحال و بختیاری

به گزارش ایکنا از چهارمحال‌وبختیاری، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه شهرکرد، روز گذشته، ۱۸ اسفندماه در سومین جلسه ستاد هماهنگی کنگره ۱۰ هزار شهید جامعه عشایری کشور با اشاره به برگزاری این رویداد مهم ملی در استان، اظهار کرد: این یک فرصت مغتنم است تا هر چه بیشتر نام این استان در کشور مطرح و شناخته شده شود، امید است که ظرفیت، جایگاه، استعدادها، فرهنگ و مردم استان هر چه بیشتر در کشور شناسانده شود.

وی با تأکید بر اینکه وجود شهدا سراسر نور و برکت است، افزود: ردپای شهید در همه ساحت‌ها مشهود و روشن است و از آنجا که شهید بهترین دارایی خود یعنی جانش را در راه خداوند ایثار کرده لذا خدا به او برکت می‌دهد و این برکت در همه جا ساری و جاری می‌شود. برگزاری کنگره ملی با نام و یاد شهدا نیز قطعاً آثار معنوی و برکات فراوانی در استان جاری خواهد ساخت و حس غرور و شخصیت و کرامت و هویت در این رویداد به جامعه چند ده هزاری عشایر چهارمحال‌وبختیاری دست می‌دهد تا بیش از پیش نقش‌آفرین در انقلاب باشند.

امام‌جمعه شهرکرد با تأکید بر اینکه فرصت بسیار اندکی تا برگزاری کنگره در پیش است، تصریح کرد: اگرچه کارهای زیرساختی و سازماندهی شده زیادی برای برپایی کنگره در استان انجام شده اما در دو ماه پیش رو که تعطیلات نوروز نیز در پیش است حتی یک روز را نیز نباید از دست داد که کارهای زیادی برای این امر مهم داریم، تمام امکانات باید پای کار آورده شود و هر چه کم کار شود، جفاست.

نکونام گفت: آماده‌سازی استان و افکار عمومی استان برای میزبانی از این رویداد مهم از کارهای مهم است که با رسانه‌ای کردن و تبلیغات مطلوب باید در دستور کار قرار گیرد و ۱۰ هزار خدمت نیز احصا و فهرست‌بندی قابل ارائه شود و به سمع و نظر مردم برسد.

تشریح تمهیدات اتخاذ شده برگزاری کنگره شهدای جامعه عشایری

در ادامه سردار علی‌محمد اکبری، فرمانده سپاه حضرت قمر بنی‌هاشم(ع) با گرامیداشت یاد شهدا و تبریک اعیاد شعبانیه و با اشاره به در پیش بودن رویداد مهم کنگره ۱۰ هزار شهید جامعه عشایری کشور در استان در سال آینده، اظهار کرد: سومین جلسه هماهنگی این کنگره امروز برگزار می‌شود و تا کنون برنامه‌ریزی‌هایی از جمله تشکیل کارگروه‌های مختلف کنگره انجام شده است که تا روز برگزاری کنگره این تلاش‌ها ادامه دارد.

وی با ذکر اینکه از دو سال قبل برگزاری کنگره شهدای جامعه عشایری کشور به چهارمحال‌وبختیاری محول شده است، افزود: به دلیل شیوع بیماری منحوس کرونا برگزاری کنگره تحت‌الشعاع بیماری قرار گرفت و به تعویق افتاد که با بهبود شرایط کرونایی مجدداً این موضوع احیا شده و در دستور کار قرار گرفته است.

اکبری با تصریح اینکه جمعیت عشایری چهارمحال‌وبختیاری در مقایسه با سایر استان‌ها قابل توجه است، تصریح کرد: زمینه‌های برگزاری این کنگره در استان فراهم شده و تمهیدات لازم در حال مهیا شدن است، ضمن اینکه با توجه به ولایت‌مداری مثال‌زدنی مردم استان، تعداد شهدایی که تقدیم نظام و انقلاب کرده است حق این استان بود که میزبان این رویداد مهم فرهنگی باشد.

فرمانده سپاه استان بیان کرد: طبق شناسایی انجام شده‌، بیش از ۵۰۰ شهید از ۱۰ هزار شهید جامعه عشایری کشور از عشایر غیور چهارمحال‌وبختیاری هستند که در تاریخ ۲۹ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ کنگره ۱۰ هزار شهید جامعه عشایری کشور با حضور ۲۶ استان در شهرکرد برگزار خواهد شد و برنامه‌های پیشواز از روز اصلی کنگره از یکی دو روز قبل آغاز می‌شود.

اکبری با اشاره به اینکه بر طبق برنامه‌ پیش‌بینی شده کنگره شهدای جامعه عشایری کشور در طی ۳ روز شامل یک روز اصلی و دو روز برنامه‌های جانبی برگزار خواهد شد، گفت: با توجه به گستره ملی این رویداد مهم ملی و میزبانی استان از خانواده معظم ۱۰ هزار شهید از آداب و فرهنگ‌های مختلف کشور، بهترین فرصت را برای معرفی ظرفیت‌های استان در اختیار داریم که می‌طلبد تمامی دستگاه‌ها و نهادهای استان در راستای برگزاری شایسته رویداد یاری‌گر ما باشند.

برگزاری کنگره با اعتبارات فرهنگی دستگاه‌ها

وی با پیش‌بینی حضور ۸ تا ۱۰ هزار مهمان از خانواده‌های شهدای عشایری کشور در این کنگره ملی‌، تأکید کرد: برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید بتوان تمهیدات لازم را برای مهیاسازی مکان برگزاری کنگره اتخاذ کرد، ضمن اینکه این فضا باید پاسخگوی برنامه‌های جانبی از جمله برپایی نمایشگاه تجهیزات نظامی و نیز چیدمان غرفه‌های استان‌های حاضر در کنگره نیز باشد که در این راستا چند مکان از جمله منطقه چغاخور، مصلای شهرکرد، دانشگاه شهرکرد و مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد مطرح هستند.

فرمانده سپاه حضرت قمر بنی هاشم(ع) با بیان اینکه تعدادی محدودی از اعضای ستاد ملی کنگره ۱۰ هزار شهید جامعه عشایری کشور با مقام معظم رهبری دیدار خواهند داشت، ادامه داد: در این دیدار از نصایح و بیانات رهبر معظم انقلاب بهره‌مند خواهیم شد که پیش از آن باید بتوانیم چارچوب کار را نهایی و خدمت ایشان ارائه دهیم.

اکبری در خصوص پشتیبانی مالی برگزاری کنگره شهدای جامعه عشایری کشور، گفت: بخشی از اعتبارات برگزاری این رویداد بر عهده بسیج مستضعفین به‌عنوان مسئول دائمی این کنگره است و بخش اعظم اعتبارات بر عهده استان است که با تدبیر استاندار و برنامه‌ریزی در جهت اختصاص بودجه قرآنی ادارات به این مهم این مبلغ تهیه می‌شود‌.

وی بیان کرد: در فاصله دو ماه تا روز برگزاری کنگره ملی شهدای جامعه عشایری کشور در استان، تمامی دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی و مجموعه سپاه و بسیج استان و نیروهای مردمی فرصت خوبی برای فضاسازی و آماده‌سازی استان برای میزبانی استان دارند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: