کد خبر: 4041483
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۱
استاندار تأكید کرد

استاندار چهارمحال‌وبختیاری گفت: کرونا آسیب‌های بسیاری را به دانش‌آموزان به سلامت روان، آموزش و غیره وارد کرد که کاهش این آسیب‌ها نیز باید در اولویت مسئولان متولی قرار بگیرد.

غلامعلی حیدری استاندار چهارمحال و بختیاری

به گزارش ایکنا از چهارمحال‌وبختیاری، غلامعلی حیدری، استاندار، ۱۷ اسفندماه در شورای آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری با تأکید بر اینکه اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش باید برای تربیت هرچه بهتر دانش‌آموزان در اولویت قرار بگیرد، اظهار کرد: این سند باید در سطح تمامی مدارس عملیاتی و اجرایی شود.

حیدری افزود: تعامل با اولیای دانش‌آموزان می‌تواند در ارتقای سطح آموزش و پرورش راهگشا باشد، در ایام شیوع کرونا و باتوجه به غیرحضوری شدن مدارس شاهد افت تحصیلی در بین دانش‌‍آموزان بودیم، باید تدابیری برای رفع نگرانی والدین و افزایش نظارت بر امورات تحصیلی دانش‌آموزان اندیشیده شود.

وی در ادامه با اشاره به وجود برخی نابرابری‌های آموزشی در مدارس مناطق محروم و صعب‌العبور چهارمحال و بختیاری، گفت: باید برنامه‌ریزی‌ها به‌گونه‌ای باشد که این نابرابری به حداقل برسد، همچنین عدالت آموزشی در استان محقق شود و تمامی دانش‌آموزان از امکانات و خدمات آموزشی شایسته برخوردار باشند.

حیدری آموزش‌های ضمن خدمت برای توانمندسازی معلمان را یک موضوع بسیار مهم برای ارتقای سطح علمی و معنوی این قشر عنوان کرد و افزود: سطح علمی معلمان باید بر اساس آخرین یافته‌های علمی افزایش پیدا کند.

استاندار با بیان اینکه بسیاری از دانش‌آموزان در معرض آسیب‌های اجتماعی قرار دارند، تأکید کرد: باید دانش‌آموزانی که در معرض آسیب‌های اجتماعی شدید قرار دارند، شناسایی و سپس برای کاهش آسیب‌ها در بین این قشر برنامه‌ریزی مدون صورت بگیرد.

وی بیان کرد: تزریق واکسن علیه کرونا در بین معلمان و دانش‌آموزان از نکات حائز اهمیت است، بنابراین این مسئله باید مورد تأکید اداره‌کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری قرار بگیرد، همچنین کرونا آسیب‌های بسیاری را به دانش‌آموزان در بحث سلامت روان، آموزش و غیره وارد کرد، کاهش این آسیب‌ها نیز باید در اولویت مسئولان متولی قرار بگیرد.

حیدری با تأکید بر اینکه مدارس کانکسی و غیرمقاوم در چهارمحال و بختیاری باید برچیده شود، عنوان کرد: می‌توان در این موضوع از ظرفیت خیرین مدرسه‌ساز و ستاد فرمان امام خمینی(ره) استفاده کرد، این ستاد برای حذف مدارس کانکسی و جایگزین کردن آن‌ها با مدارس مقاوم در استان اعلام آمادگی کرده است.

استاندار چهارمحال و بختیاری ادامه داد: باید هرچه  سریعتر نسبت به مقاوم‌سازی مدارس غیرمقاوم در مناطق مستعد زلزله و مناطق زلزله‌زده در استان اقدامات لازم صورت بگیرد.

وی با اشاره به اینکه مهارت‌آموزی دانش‌آموزان در طول ایام تحصیل باید مورد توجه متولیان آموزش و پرورش در چهارمحال و بختیاری قرار بگیرد، خاطرنشان کرد: می‌توان در این راستا از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان و مراکز فنی و حرفه‌ای استفاده کرد.

حیدری تصریح کرد: طرح شتاب‌بخشی به‌منظور ریشه‌کنی بی‌سوادی در چهارمحال و بختیاری تدوین شود و برای اجرای این طرح یک برنامه زمانبدی تعیین شود، برای حل مشکلات در حوزه آموزش و پرورش نیازمند پیگیری‌ها و سرکشی‌های میدانی به‌صورت مستمر هستیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: