کد خبر: 4030747
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۶

طی ۲۴ ساعت گذشته یک مورد جدید فوتی ناشی از ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در استان گزارش شد و مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلا به این بیماری در چهارمحال و بختیاری به ۱۷۶۵ نفر رسید.

وضعیت شیوع کرونا

به گزارش ایکنا از چهارمحال‌وبختیاری و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، سید راشد جزایری، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد و رئیس مرکز بهداشت استان آمار جدید شیوع کرونا در چهارمحال و بختیاری در سومین روز از بهمن ماه را تشریح و اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته، ۱۳۰ بیمار با علایم بالینی مشکوک به کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی و بیمارستانی استان مراجعه داشتند که از این تعداد ۱۵ بیمار با علایم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شدند.

جزایری افزود: طی همین مدت، نتیجه آزمایش ۳۹ نفر از مراجعه‌کنندگان در بخش سرپایی و ۳ نفر از بستری‌شدگان مشکوک به کووید-۱۹ در مراکز بیمارستانی استان، مثبت قطعی اعلام شد.

وی با ذکر اینکه هم اکنون ۳۹ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند، تصریح کرد: از این تعداد، ۳۷ نفر مثبت قطعی بوده و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تأیید بیماریشان هستند.

رئیس مرکز بهداشت استان بیان کرد: متأسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته یک مورد جدید فوتی ناشی از ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در استان گزارش شد و مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلا به این بیماری در چهارمحال و بختیاری به ۱۷۶۵ نفر رسید.

جزایری گفت: هم اکنون ۲ بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند. همچنین به لحاظ رنگ‌بندی شیوع کرونا، شهرستان بروجن در وضعیت زرد و شهرستان‌های اردل، بن، سامان، فارسان، شهرکرد، لردگان، کوهرنگ، کیار و خانمیرزا در وضعیت آبی هستند.

وی تأکید کرد: در حال حاضر انجام واکسیناسیون و رعایت پروتکل‌های بهداشتی مؤثرترین راه مقابله با بیماری کرونا است. کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی، شروع موج ششم بیماری کرونا، تهدید جدی سلامتی و جان خود و عزیزمان را در پی خواهد داشت؛ وضعیت شیوع ویروس کرونا بسیار شکننده است و هرگونه واکسن‌هراسی و عادی‌انگاری موجب افزایش موارد ابتلا و فوتی‌های ناشی از کرونا می‌شود.

جزایری گفت: با توجه به سردی هوا، داشتن تهویه مناسب در فضا‌ها و منازل از ضروریات است. باید با تزریق واکسن در مقابل ویروس منحوس کرونا از سلامت خود و اطرافیان محافظت کنیم و با پیوستن به جمعیت دریافت‌کننده واکسن و رسیدن به پوشش ۱۰۰ درصدی واکسیناسیون کرونا در کشور، کادر درمان را یاری‌گر باشیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: