کد خبر: 4024216
تاریخ انتشار: ۰۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۳
معاون استاندار خبر داد:

احداث مجتمع خدماتی در شلمچه برای خدمت‌رسانی به زائران حسینی چهارمحال‌وبختیاری

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال‌و‌بختیاری مردانی از اختصاص یک قطعه زمین در مرز شلمچه برای احداث یک مجتمع خدماتی و رفاهی توسط ستاد اربعین استان برای زائران حسینی این استان خبر داد.

زائران حسینی

به گزارش ایکنا از چهارمحال‌وبختیاری، جعفر مردانی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری ۷ دی‌ماه در جلسه ستاد اربعین استان با تأکید بر اینکه گردهمایی عظیم اربعین حسینی هویت مهمی را برای شیعیان ایجاد کرده است، اظهار کرد: باید از این فرصت معنوی به‌خوبی استفاده کنیم، همچنین باید خدمت‌رسانی به زائران حسینی که به سمت کشور عراق حرکت می‌کنند، مورد توجه مسئولان باشد.

مردانی افزود: باتوجه به نزدیکی این استان به مرز شلمچه باید روند توسعه زیرساخت‌ها برای ارائه خدمات رفاهی به زائران اربعین حسینی در مرز شلمچه مورد توجه مسئولان استان قرار بگیرد و این مسئله یک ضرورت محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه در سال آینده ایام اربعین حسینی مصادف ماه با ماه شهریور است، توضیح داد: باتوجه به گرمای هوا در استان خوزستان باید برنامه‌ریزی لازم برای ارائه خدمات مطلوب به زائران در مرز شلمچه از هم‌اکنون مورد توجه قرار بگیرد، قطعا احداث یک مجتمع خدماتی و رفاهی برای اسکان زائران حسینی که از چهارمحال و بختیاری به سمت مرز شلمچه حرکت می‌کنند از ضروریات است.

مردانی از اختصاص یک قطعه زمین در مرز شلمچه برای احداث یک مجتمع خدماتی و رفاهی توسط ستاد اربعین چهارمحال و بختیاری خبر داد و یادآور شد: در بحث توسعه زیرساخت‌ها برای ارائه خدمات  به زائران باید نگاه‌ها آینده‌نگرانه و کیفی باشد، طبق مکاتبه استاندار خوزستان باید در اسرع وقت یک برنامه زمانبندی برای احداث این مجتمع خدماتی و رفاهی در شلمچه اعلام شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار با اشاره به اینکه برای احداث مجتمع خدماتی و رفاهی در استان خوزستان بر اساس قوانین امکان اختصاص اعتبار دولتی در حال حاضر وجود ندارد، بیان کرد: باید در گام اول محل تامین اعتبار این پروژه مشخص شود، در حال حاضر می‌توان از محل کمک‌های مردمی، عملیات اجرایی این مجتمع را آغاز کرد.

وی محصور کردن زمین اختصاص یافته برای احداث مجتمع خدماتی و رفاهی ویژه زائرین اربعین حسینی در مرز شلمچه را از ضرویات عنوان کرد و توضیح داد: با چند مشاور و مهندس برای تهیه نقشه این مجتمع رایزنی صورت بگیرد و همچنین برآورد اولیه برای تهیه ۳۸۰۰ متر دیوار پیش‌ساخته مورد نیاز برای محصور کردن این زمین برآورد شود.

مردانی تأکید کرد: ظرفیت خیرین و کمک‌های مردمی برای احداث این مجتمع خدماتی و رفاهی ویژه زائرین حسینی چهارمحال و بختیاری در مرز شلمچه به‌کار گرفته شود، همچنین در اسرع وقت هیئت امنای این مجتمع با حضور خیرین شکل بگیرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha