کد خبر: 3930692
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۵
معاون کمیته امداد امام خمینی(ره):
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) با اشاره به اینکه یک‌سوم کل بیکاران کشور مخاطب کمیته امداد امام(ره) هستند زیرا کمیته امداد علاوه بر مددجویان باید حامی نیازمندان هم باشد، تصریح کرد: یک‌سوم اشتغال سال گذشته را نیز کمیته امداد محقق کرد و این در حالی است که فقط ۰.۵ درصد از کل منابع در اختیار این نهاد بود.

به گزارش ایکنا از چهارمحال‌وبختیاری‌، حجت‌الله عبدالملکی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور، ۳۰ مهرماه در آیین امضای تفاهم‌نامه همکاری میان بسیج سازندگی و کمیته امداد استان، با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها بعد از شکست در جبهه‌های مختلف اکنون خلأ کشور را بعد اقتصادی می‌دانند، گفت: ایران ظرفیت‌های بسیار اقتصادی دارد و اگر از این ظرفیت‌ها بهره ببرد بنا بر گفته کارشناسان جهانی، تا سال ‭۲۰۵۰‬ بعد از چین می‌تواند دومین اقتصاد بزرگ دنیا باشد.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور با بیان اینکه مردم ایران داشته‌های بسیاری دارند که قطعاً با چند تحریم دشمنان هرگز از انقلابشان نمی‌گذرند، افزود: پاتک تحریم‌های دشمنان اقتصاد مقاومتی است که حتی برای اقتصاد دیگر کشورها هم راهگشا است.

وی کارآفرینی را یکی از عناصر اصلی اقتصاد مقاومتی دانست و اظهار کرد: نیازمندان از دو جهت در مسئله کارآفرینی اهمیت دارند یکی مقوم اقتصاد ملی هستند و از طرف دیگر می‌توانند نیازهای خود را برآورده کنند و سربار نظام نباشند.

عبدالملکی با اشاره به اینکه یک‌سوم کل بیکاران کشور مخاطب کمیته امداد امام(ره) هستند زیرا کمیته امداد علاوه بر مددجویان باید حامی نیازمندان هم باشد، تصریح کرد: یک‌سوم اشتغال سال گذشته را نیز کمیته امداد محقق کرد و این در حالی است که فقط ۰.۵ درصد از کل منابع در اختیار این نهاد بود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور با اشاره به اینکه این تفاهم‌نامه به صورت پایلوت در ۶ استان میان سپاه استان‌ها و کمیته امداد منعقد شده است، خاطرنشان کرد: طرح الگوی اشتغال محرومان در صورت موفقیت در این استان‌ها در همه استان‌های کشور اجرایی می‌شود.

وی از ایجاد ۱۲ هزار فرصت شغلی طی انعقاد این تفاهم‌نامه‌ها در استان‌ها خبر داد و اظهار کرد: این طرح ابتدا در استان‌هایی برگزار می‌شود که سپاه استانی و کمیته امداد آن از نظر خدمات‌رسانی قوی باشند که در چهارمحال و بختیاری هر دو مجموعه فعال و کوشا بوده‌اند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: