کد خبر: 3929850
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۴
مدیر مؤسسه قرآنی نسیم وحی شهرکرد از ثبت‌نام برای کلاس‌های ترم جدید آموزشی این مؤسسه تا پایان مهرماه و در رشته‌های روخوانی، روان‌خوانی، فصیح‌خوانی، حفظ، طرح ملی استعدادهای قرآنی و دوره‌های تدبر خبر داد.

مسعود داوری، مدیر مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت نسیم وحی شهرکرد در گفت‌وگو با ایکنا از چهارمحال و بختیاری، با اشاره به اینکه ثبت‌نام ترم جدید آموزشی این مؤسسه آغاز شده و تا 30 مهرماه ادامه دارد، اظهار کرد: دوره‌های آموزشی اعلام شده از اواسط آبان‌ماه سال جاری آغاز می‌شود و تا اردیبهشت‌ماه سال آینده ادامه دارد.

وی در خصوص رشته‌های آموزشی ارائه شده به قرآن‌آموزان، تصریح کرد: آموزش‌های پیش‌بینی شده در ترم جدید شامل آموزش دوره‌های تدبر در 5 جزء آخر قرآن کریم، برگزاری دوره‌های تدبر سوره‌های مبارکه انعام، کهف، شعرا، عنکبوت، یس و غافر و نیز برگزاری دوره آموزش حفظ قرآن کریم است.

این مدرس پیشکسوت قرآن در استان ادامه داد: همچنین ارائه آموزش قرائت صحیح اذان و اقامه و نماز برای علاقه‌مندان و ادامه دوره آموزشی مربوط به «آموزش تخصصی استعدادهای نوجوان قرآنی»، از دیگر مواردی است که برگزار می‌شود.

داوری بیان کرد: مؤسسه نسیم وحی همچنین در نظر دارد در ترم آموزشی جدید، از علاقه‌مندان برای برگزاری دوره تثبیت محفوظات قرآن کریم به همراه رفع اشکالات تجوید و صوت و لحن و نیز برگزاری دوره‌های آموزشی روخوانی، روانخوانی و فصیح‌خوانی ویژه نوجوانان و بزرگسالان ثبت‌نام به عمل می‌آورد.

مدیر مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت نسیم وحی شهرکرد با یادآوری اینکه کلاس‌ها در فضای مجازی برگزار می‌شوند، توضیح داد: در صورت به حد نصاب رسیدن تعداد قرآن‌آموزان در هر یک از کلاس‌ها و دوره‌ها، آموزش‌ها به‌صورت مجازی ارائه خواهد شد البته در موارد خاص ممکن است کلاسی به‌صورت حضوری و با رعایت ضوابط بهداشتی برگزار شود.

این مدرس قرآن گفت: علاقه‌مندان به شرکت در هر یک از دوره‌های آموزشی یاد شده تا 30 مهرماه فرصت دارند با مراجعه به دفتر مؤسسه قرآنی نسیم وحی واقع در میدان ابوریحان، نبش خیابان ابوریحان و پژمان، اداره ارشاد شهرستان شهرکرد، تماشاخانه مهر، طبقه همکف مراجعه و یا از طریق فضای مجازی به شماره 09381017453 اقدام به ثبت‌نام کنند.

داوری با اشاره به اینکه پالایش آماری نتایج ترم تابستانی مؤسسه نسیم وحی در حال انجام است، بیان کرد: آزمون شامل چهار مرحله تجوید شفاهی، فرازخوانی، تحقیق و تدویر بود که از عمق و وسعت بالایی برخوردار بود و خروجی خوبی را شاهد بودیم.

این مدرس با سابقه قرآن در استان تأکید کرد: یکی از ابتکارات مهم و قابل تأمل در ارزیابی نمرات قرآن‌آموزان که برای نخستین بار اجرایی شد این بود که داوری و قضاوت دو سوم نمرات به قرآن‌آموزان خود مؤسسه سپرده شد که در این راستا از 11 داور جوان و نوجوان برای ارزیابی نمرات نهایی قرآن‌آموزان کمک گرفته شد.

وی ادامه داد: اجرایی کردن این ابتکار برای چند ترم آینده نیز در دستور کار قرار دارد تا قرآن‌آموزان به‌ویژه در رده سنی نوجوانان که رتبه‌های کشوری خوبی نیز دارند در بخش قضاوت و داوری مسابقات نیز استعداد خود را شکوفا کنند و زمینه‌ای جدید برای دیده شدن توانمندی‌های آنان ایجاد شود. در همین راستا، برگزاری دوره‌های آموزش قضاوت و داوری مسابقات قرآنی نیز در صورت مهیا بودن شرایط در ترم جدید در دستور قرار می‌گیرد.

داوری در خصوص اختتامیه دوره‌های ترم تابستانی مؤسسه نسیم وحی شهرکرد، تصریح کرد: در حال حاضر به دلیل شرایط حاد کرونایی امکان برگزاری مراسم اختتامیه وجود ندارد و امیدواریم با بهبود اوضاع بتوانیم از قرآن‌آموزان برگزیده که اسامی آنان اعلام شده است، تقدیر کنیم که در این راستا تجلیل از حدود 30 قرآن‌آموز که نمرات بالا یا پیشرفت قابل ملاحظه در فراگیری داشته‌اند، پیش‌بینی شده است.

وی با بیان اینکه با شرایط موجود اکثر کلاس‌ها به‌صورت غیرحضوری برپا می‌شوند، ادامه داد: بسیاری از خانواده‌ها تمایل دارند که فرزندانشان به‌صورت حضوری به فراگیری قرآن بپردازند تا در کنار یادگیری مباحث قرآنی، مؤلفه‌های رشد نظیر عاطفی، اخلاقی، اجتماعی و روحی و روانی نیز محقق شوند. پیش‌بینی می‌شود در صورت مهیا شدن شرایط، برخی کلاس‌ها نظیر آموزش تحقیق، تدویر و قضاوت مسابقات به شیوه حضوری برگزار شوند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: