کد خبر: 4225601
تاریخ انتشار : ۱۸ تير ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۸
حجت‌الاسلام والمسلمین ابوالفضل احمدی مطرح کرد

فاصله گرفتن از ولایت؛ زمینه‌ساز قیام عاشورا

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر چهارمحال‌وبختیاری با تصریح اینکه فاصله گرفتن از غدیر و ولایت زمینه‌ساز شروع انحراف و قیام عاشورا شد، گفت: همچنین ترسیدن یک عده از خواص دنیاطلب و سکوت آنها عامل سرکار آمدن بنی‌امیه بود که هیچ سنخیتی با اسلام و ارزش‌ها نداشتند و امت اسلامی را به دوران جاهلیت برگرداندند.

ابوالفضل احمدی، دبیر ستاد امر به معروف ونهی از منکر

به گزارش ایکنا از چهارمحال‌وبختیاری، حجت‌الاسلام والمسلمین ابوالفضل احمدی، دبیر ستاد امر به معروف ونهی از منکر استان امروز، 18 تیرماه در آیین سوگواری ایام شهادت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران باوفایش که به همت هیئت ثارالله سپاه حضرت قمر بنی هاشم(ع) و هیئت رزمندگان اسلام در مصلی امام خمینی(ره) شهرکرد برگزار شد با تسلیت فرارسیدن ایام سوگواری حسینی، اظهار کرد: امام حسین(ع) هدف از قیام خود را اصلاح امت جدشان پیغمبر اکرم(ص) مطرح فرمودند.

وی فساد موجود در جامعه اسلامی که باعث قیام امام حسین(ع) شد را در زمینه انحراف حاکمان از مسیر نهضت نبوی دانست و ادامه داد: ظلم و فساد مسئولان، حرام الهی را حلال شمردن، غارت بیت‌المال و ... از جمله مصادیق فساد شکل گرفته در جامعه آن روز بود که موجب قیام حسینی(ع) شد.

احمدی با اشاره به مضامین نورانی آیه 59 از سوره مبارکه مریم، تصریح کرد: در آن دوران، دو آفت «أضاعوا ألصَّلوةَ» و «إتَّبَعوا ألشَّهَواتَ» در بین مسئولان و حاکمان نفوذ کرده و باعث سقوط جامعه شده بود بنابراین امام حسین(ع) قیام خود را شروع کردند.

این مدرس حوزه علمیه استان با تصریح اینکه فاصله گرفتن از غدیر و ولایت زمینه‌ساز شروع انحراف و قیام عاشورا شد، افزود: واقعه کربلا و قیام عاشورا ریشه در همین انحراف دارد؛ همچنین ترسیدن یک عده از خواص دنیاطلب و سکوت آنها باعث سرکار آمدن بنی‌امیه بود که هیچ سنخیتی با اسلام و ارزش‌ها نداشتند و امت اسلامی را به دوران جاهلیت برگرداندند.

وی در پایان تأکید کرد: امروز نیز باید در جامعه اسلامی هوشیار باشیم که نهضت امام خمینی(ره) دچار انحراف نشود و خواص تفکر غیرانقلابی نداشته باشند، زیرا به تعبیر مقام معظم رهبری مهم‌ترین حوزه امر به معروف و نهی از منکر مربوط به مسئولان است و زیرا با مسئولان سالم، جامعه سالم خواهیم داشت.

یادآور می‌شود، مراسم سوگواری دهه محرم هر صبح رأس ساعت 6:00 و نیز همزمان با نماز مغرب و عشاء در مصلی امام خمینی(ره) شهرکرد برگزار می‌شود.

انتهای پیام
captcha