کد خبر: 4225042
تاریخ انتشار : ۱۵ تير ۱۴۰۳ - ۱۶:۰۰

رفتن پای صندوق رأی؛ عامل تقویت ارزش‌های دینی

امام جمعه شهرکرد با بیان اینکه انتخابات یکی از مصادیق حق است، تصریح کرد: رفتن پای صندوق رأی موجب تقویت نظام جمهوری اسلامی و ارزش‌های دینی خواهد شد.

محمدعلی نکونام نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری

به گزارش ایکنا از چهارمحال‌وبختیاری، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام، نماینده ولی‌فقیه در استان امروز، ۱۵ تیرماه در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهرکرد با اشاره به اینکه انتخابات علاوه بر یک عمل سیاسی و اجتماعی یک عمل عبادی نیز است، اظهار کرد: رفتن پای صندوق‌های رأی حسنه است که پروردگار پاداش آن را عطا می‌کند.

امام جمعه شهرکرد افزود: کار امروز یک مصداق عبادی است که برخی در پای صندوق رأی حاضر و برخی بعد از نماز جمعه می‌روند و این عبادت بزرگ را انجام خواهند داد، البته لازم است دیگران را هر چه می‌توانید به این عبادت مهم دعوت کنید.

نکونام با بیان اینکه انتخابات یکی از مصادیق حق است، تصریح کرد: رفتن پای صندوق رأی موجب تقویت نظام جمهوری اسلامی و ارزش‌های دینی خواهد شد، البته باید کمبودی که هفته گذشته شاهد آن بودیم برطرف شود.

وی ادامه داد: هفته گذشته مشارکت آن‌گونه که انتظار می‌رفت نبود که باید این امر جبران شود، مقام معظم رهبری نیز به این مهم اشاره و توجه دادند، امیدواریم انتخابات امروز که تقوای عبادی و سیاسی است، با درصد بالای مشارکت و با انتخاب اصلح صورت گیرد.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری در ادامه با اشاره به روز عفاف و حجاب و شهادت جمعی از مردم مشهد در مسجد گوهرشاد به دنبال اعتراض مردم به کشف حجاب توسط رضاخان خونریز و جلاد، گفت: حجاب امر مهم دینی و اسلامی است که پای آن خون‌ها ریخته شده و نباید اجازه دهیم این امر امروزه کمرنگ شود.

امام جمعه شهرکرد در ادامه با اشاره به هفته امر به معروف و نهی از منکر، گفت: از برنامه‌ها و دستاوردهای محرم امام حسین(ع) مسئله امر به معروف و نهی از منکر بود، با اشاره به ضرورت توجه و اهمیت این امر، نباید اجازه دهیم این امر مهم کمرنگ شود.

نکونام با اشاره به در پیش بودن ماه محرم، افزود: برای ما پیروان مکتب سیدالشهدا برنامه بسیار مهم است، به طوری‌که همه قله‌های شهادت، ایثار، شجاعت، عبودیت، صبر، محبت، جهاد معرفت و بصیرت در کربلاست، توفیق داریم که در اردوگاه حسینی هستیم، همان اردوگاهی که تداوم یافته و تداوم آن را در انقلاب شاهدیم.

وی با اشاره به فراز ۱۳۱ نهج‌البلاغه، گفت: در این فراز معیارهای لازم برای انتخاب یک والی سیاسی را بیان می‌کند که یکی از آن‌ها بخیل نبودن است، فاصله طبقاتی که برخی دولت‌ها در کشور ایجاد کردند، مسئله‌ای که در این فراز بر عالم‌بودن، فسادستیز بودن، اهل رشوه نبودن و حفظ دارایی مسلمانان تاکید شده است.

نکونام بیان کرد: این مسائل تداوم‌بخش نهضت سیدالشهدا و انقلاب در کشور است که باید مردم به وظایف خود عمل کنند و مسئولان بسیار بیش‌تر، کما اینکه در جلسات مختلف این مسائل بیان می‌شود، بنابراین عملی شدن آن‌ها باید اتفاق بیفتد.

انتهای پیام
captcha