کد خبر: 4222352
تاریخ انتشار : ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۰۶

حمایت وزارت فرهنگ از مؤسسات قرآنی طرح‌محور است

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی آموزش و توسعه مشارکت‌های معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تصریح اینکه تمامی حمایت‌های وزارتخانه از قرآنیان طرح‌محور است، افزود: فعالان قرآنی باید طرح‌های خود را در سامانه حمد بارگذاری کنند تا ما در مرکز رصد کنیم، ضمن اینکه مؤسسه‌ای که خواهان دریافت حمایت است باید مجوز معتبر داشته باشد.

ابراهیم کرمانی نژاد، مدیرکل آموزش و برنامه ریزی وزارت فرهنگ

نشست هم‌اندیشی مدیران و مربیان مؤسسات قرآنی چهارمحال و بختیاری به همت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و با حضور ابراهیم کرمانی‌نژاد، مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی آموزش و توسعه مشارکت‌های معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

کرمانی‌نژاد در پایان این نشست سه ساعته در خصوص اهم موارد مطرح شده در نشست به خبرنگار ایکنا گفت: بخش مهمی از موضوعات و موارد مطرح شده ناظر به دغدغه‌های حوزه آموزش بود که برخی اساتید و مربیان حاضر روش‌هایی تدریس خود را عرضه کردند. همچنین بحث و تبادل نظر در خصوص شیوه‌های نوین تدریس انجام شد و به توضیح رویکرد آموزشی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ به حاضران ارائه کردم.

وی ادامه داد: برخی مربیان و نیز معلمان آموزش‌وپرورش دغدغه‌های تربیتی و آموزشی خود را مطرح کردند و این دغدغه را نیز بین فعالان قرآنی مشاهده کردم که چرا نخبگان و فرهیختگان قرآنی کمتر مجال حضور در آموزش‌وپرورش را دارند که مباحثی نیز با این موضوع به حاضران ارائه شد.

کرمانی‌نژاد با ابراز امیدواری از هم‌اندیشی و هم‌افزایی آموزش‌وپرورش و مربیان توانمند قرآنی، تصریح کرد: از فردا طرح قرآنی بُشری ناظر بر آموزش نوین قرآن کریم در استان آغاز می‌شود که در این دوره ۲ روزه همه مباحث به علاقه‌مندان ارائه خواهد شد.

جزییات طرح آموزش نوین قرآن کریم 

مدرس طرح بشری با تأکید بر اینکه این طرح هیچ محدودیتی ندارد و همه علاقه‌مندان می‌توانند در آن شرکت و پس از طی ارزیابی‌ها گواهی‌نامه معتبر دریافت کنند، توضیح داد: ضعف‌ها در این دوره به شرکت‌کنندگان ارائه می‌شود و افرادی که سطح قرائت پایین‌تری دارند گروه‌بندی شده و ضعف‌های آنها حتی‌الامکان رفع می‌شود.

کرمانی‌نژاد افزود: همه شرکت‌کنندگان در طرح بشری تا زمان رسیدن به سطح مورد نظر رها نمی‌شوند و مدام تحت آموزش قرار می‌گیرند تا کاملاً بر مباحث مسلط شوند و بتوانند به جامعه مخاطب خود آموزشی کارآمد را ارائه دهند.

وی بیان کرد: حمایت و پشتیبانی از مؤسسات موضوع مهم دیگری بود که از سوی مدیران و مربیان مؤسسات قرآنی چهارمحال و بختیاری مطرح شد، همچنین توانمندسازی نیروهای قرآنی موضوع دیگری بود که مطرح شد. 

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی آموزش و توسعه مشارکت‌های معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تصریح اینکه تمامی حمایت‌های وزارتخانه از قرآنیان طرح‌محور است، افزود: فعالان قرآنی باید طرح‌های خود را در سامانه حمد بارگذاری کنند تا ما در مرکز رصد کنیم، ضمن اینکه مؤسسه‌ای که خواهان دریافت حمایت است باید مجوز معتبر داشته باشد یعنی مؤسسه غیرفعال حمایتی دریافت نمی‌کند.

انتهای پیام
captcha