کد خبر: 4221233
تاریخ انتشار : ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۴۷

شهید رئیسی ایران را در عرصه روابط خارجی در موضع عزت قرار داد

استاندار چهارمحال‌وبختیاری با اشاره به اینکه رئیس‌جمهور شهید ایران را در عرصه روابط خارجی در موضع عزت قرار داد، بیان کرد: سفرهای خارجی، تعاملات سیاسی با کشورهای مختلف و بسط روابط با بسیاری از کشورها از جمله تدابیر ایشان در حوزه سیاست خارجی بود که به تأسی از منویات مقام معظم رهبری عملیاتی شد.

نشست جهاد تبیین

به گزارش ایکنا از چهارمحال‌وبختیاری، غلامعلی حیدری، استاندار چهارمحال و بختیاری امروز، ۲۳ خردادماه در نشست تبیینی «انتخاب اصلح» ویژه طلاب و روحانیون استان که با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان در دفتر امام‌جمعه شهرکرد برگزار شد با اشاره به اینکه از دست دادن رئیس‌ قوه مجریه و رئیس‌جمهور شهید آیت‌الله رئیسی به‌ویژه در زمانی که مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی جدید هنوز کار خود را آغاز نکرده بودند شرایط خاص و حساسی را ایجاد کرده بود، اظهار کرد: با مدیریت مدبرانه مقام معظم رهبری و با ظرفیت عظیم ولایت فقیه اما این تهدید تبدیل به فرصت و حقیقتاً این شرایط تهدیدآمیز سپری شد حال آنکه این شرایط در هر کشوری اگر ایجاد شود، تبدیل به بحران خواهد شد.

وی با ذکر اینکه هیچ نیرویی غیر از ولایت فقیه نمی‌توانست این شرایط حساس را با تدبیر مدیریت کند، ادامه داد: خداوند متعال را برای داشتن این نعمت عظیم و نایب امام زمان(عج) شکرگزار هستیم.

حیدری با تأکید بر اینکه شهید آیت‌الله رئیسی منشأ تحولات بزرگی در مدت کوتاه کار خود بود، بیان کرد: او که زمان مسئولیتش کمتر از امیرکبیر بود اما به مانند این مرد بزرگ، خدمات ماندگاری را برای ایران از خود به یادگار گذاشت که قطعاً در حافظه تاریخی ملت باقی خواهد ماند.

استاندار چهارمحال‌وبختیاری با اشاره به اینکه خدمات این شهید عزیز باید برای همگان تبیین شود، گفت: علما و روحانیون نقش بسیار مهمی در تبیین دارند و پرچمدار این امر مهم هستند لذا از این ظرفیت باید برای جهاد تبیین هم در خصوص خدمات شهید جمهور و هم دستاوردهای انقلاب اسلامی استفاده شود.

تبیین دستاوردهای دولت شهید رئیسی 

حیدری با اشاره به برخی دستاوردهای دولت سیزدهم و با تأکید بر اینکه رئیس‌جمهور شهید ایران را در عرصه روابط خارجی در موضع عزت قرار داد، بیان کرد: سفرهای خارجی، تعاملات سیاسی با کشورهای مختلف و بسط روابط با بسیاری از کشورها از جمله تدابیر ایشان در حوزه سیاست خارجی بود که به تأسی از منویات مقام معظم رهبری عملیاتی شد. 

وی عضویت ایران در دو مجمع مهم جهانی یعنی بریکس و شانگهای را متذکر شد و توضیح داد: دولت‌های قبلی هم تلاش‌هایی در این راستا داشتند اما محقق نشد تا اینکه رئیس دولت سیزدهم توانست این مهم را تحقق بخشد؛ تقویت معاونت اقتصادی وزارت خارجه ذیل تعبیر دیپلماسی اقتصادی برای شهید رئیسی موضوعیت داشت و توانست در این مدت کوتاه این بخش را نیز تقویت کند.

استاندار چهارمحال‌وبختیاری با اشاره به افزایش صادرات غیرنفتی کشور، اظهار کرد: در استان ما نیز این افزایش را شاهد بودیم که ۲۰۰ درصد افزایش داشته است. همچنین فروش نفت و دریافت پول حاصل از فروش آن اقدام مهم دیگری بود که دولت سیزدهم توانست به سرانجام مطلوبی برساند.

وی با اشاره به دیدارش با رئیس‌جمهور یک هفته پیش از شهادت ایشان، بیان کرد: در آن جلسه از شهید رئیسی به علت جلوگیری از اجرایی شدن برخی مصوبات نظیر سند ننگین ۲۰۳۰ قدردانی کردم چرا که این سند حقیقتاً به مدارس ما ضربه وارد کرد و نوجوانان ما آسیب دیدند. در آن جلسه به ایشان عرض کردم که شما به جای مصوبات شاه‌ سلطان‌حسینی، مصوبه عزتمندانه عملیات وعده صادق را در شورای امنیت ملی مصوب کردید که قدردان هستیم و این مصوبه در تراز ملت ایران بود.

ارتقای امنیت ملی با عملیات وعده صادق 

حیدری اضافه کرد: رژیم صهیونسیتی با اینکه از سوی چندین کشور اروپایی و آمریکا حمایت می‌شد اما نتوانست پاسخی به عملیات وعده صادق بدهد و این مهم باعث تقویت عزتمندانه سیاست خارجی ایران اسلامی و ارتقای امنیت ملی ما شد که به مدد تدابیر رئیس‌جمهور شهید اتفاق افتاد.

وی با اشاره به اینکه سران و مقامات بیش از ۱۱۰ کشور شهادت رئیس‌جمهور محبوب آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی را تسلیت گفتند و با ایرانیان ابراز همدردی کردند، افزود: پیداست که تعاملات سیاسی مطلوب با کشورها محقق شده است که جا دارد قدردان شهید جمهور و شهید امیرعبداللهیان باشیم که این تحول را در حوزه سیاست خارجی شکل دادند.

حیدری با تأکید بر اینکه شهید آیت‌الله رئیسی سبک صحیحی از حاکمیت اخلاق‌مدارانه را ارائه داد، افزود: مناظرات انتخاباتی ایشان را به یاد داریم که در برابر توهین‌ها سعه صدر به خرج می‌داد زیرا قائل به وحدت و همدلی بود. این شهید بزرگوار مدیری در تراز انقلاب اسلامی بود، در این مدت کوتاه به حاشیه نپرداخت و همواره به مدیران توصیه داشت که از پرداختن به حاشیه بپرهیزند.

استاندار چهارمحال‌وبختیاری با تأکید بر اینکه رئیس‌جمهور شهید غمخوار مردم بود و ۴۷ سفر استانی از جمله ۲ سفر به این استان داشت، گفت: ایشان در بحران‌هایی نظیر سیل یا قطعی آب و ... تماس می‌گرفت و بر لزوم خدمت‌رسانی به مردم تأکید می‌کرد. احیای قریب به هشت هزار کارخانه و بنگاه راکد از جمله ۹۰ کارخانه در چهارمحال و بختیاری و بازگشت کارگران به کار، از دیگر خدمات ایشان است.

وی با تصریح اینکه پروژه‌های نیمه‌تمام در کشور مایه یأس و ناامیدی و آسیب شده بودند، بیان کرد: شهید رئیسی تمرکز بر پروژه‌های پیشران و تعداد قابل توجهی پروژه‌های نیمه‌تمام داشت و قائل بود تا زمان اطمینان از حل مشکلات مردم به استان‌ها سفر می‌کنم. 

استاندار چهارمحال‌وبختیاری با یادآوری اینکه نهضت ملی مسکن از یادگارهای رئیس‌جمهور شهید است، توضیح داد: فعال‌سازی صنعت مسکن منجر به فعال شدن حداقل ۱۰۰ صنعت اشتغال‌زای دیگر می‌شود و ایشان این کار مهم را انجام داد و حضور در جلسه ماهانه شورای عالی مسکن را در دستور کار قرار داده بود. 

حیدری در پایان گفت: کاهش رقم بیکاری با فعال‌سازی حوزه اشتغال، کاهش تورم، افزایش مشارکت اقتصادی، حل مشکلات آبی ۱۰ هزار روستای کشور، بسیج ظرفیت کشور برای حل مشکلات مردم و ایجاد وحدت و همدلی از مصادیق خدمت رئیس‌جمهور شهید بود. 

انتهای پیام
captcha