جزئیات «میهمانی خانوادگی غدیر» در شهرکرد اعلام شد
کد خبر: 4220685
تاریخ انتشار : ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۷:۱۷

جزئیات «میهمانی خانوادگی غدیر» در شهرکرد اعلام شد

دبیر اجرایی ستاد برگزاری «میهمانی خانوادگی غدیر» در شهرکرد با اشاره به اینکه این رویداد فرهنگی در شب عید غدیر در بلوار آیت‌الله کاشانی با برپایی ۲۰۰ موکب برگزار می‌شود، به تشریح جزئیات بیشتر آن پرداخت.

میهمانی خانوادگی غدیر در شهرکرد

هوشنگ گنجی، دبیر اجرایی ستاد برگزاری «میهمانی خانوادگی غدیر» در شهرکرد در گفت‌وگو با ایکنا از چهارمحال‌وبختیاری با اشاره به تمهیدات برپایی این میهمانی در مرکز استان، اظهار کرد: در راستای برنامه‌ریزی و برگزاری این رویداد بزرگ فرهنگی، شورای راهبردی عملیات میهمانی خانوادگی غدیر در شب عید غدیر، حدود ۷۰ روز قبل شکل گرفت که متشکل از مؤثران فرهنگی استان است.

وی با ذکر اینکه شورای راهبردی عملیات میهمانی خانوادگی غدیر تا کنون قریب به ۲۰ جلسه را برگزار کرده است، ادامه داد: برخی از این جلسات ذیل ستاد استانی غدیر به ریاست نماینده ولی‌ فقیه در استان تشکیل شده که استاندار و مدیران چند نهاد و نیز فرماندهان سپاه و نیروی انتظامی در عضویت این ستاد هستند؛ جلساتی نیز با شورای اسلامی شهر شهرکرد  برگزار شد و نهادهایی دارای ظرفیت می‌توانند برنامه‌های این میهمانی بزرگ خانوادگی را پشتیبانی کنند.

گنجی تصریح کرد: ۱۰ کارگروه در شورای راهبردی عملیات میهمانی غدیر تشکیل شده است که کارگروه برنامه‌ریزی مسئول انجام جلسات بالادستی بوده و در این راستا دبیرخانه نیز تشکیل شده که پاسخگوی مردم است. همچنین کارگروه محتوا در راستای برنامه‌ریزی برای تهیه محتوای معارفی جشن پیش‌بینی شده و برگزاری مسابقات، ویژه‌برنامه‌های کودکان و نوجوانان، جوانان و بانوان و نیز برنامه‌ریزی برای برپایی جایگاه‌های اجرای برنامه، نورافشانی آسمان و دیگر برنامه‌های شاد و مفرح بر عهده کارگروه محتوا است.

دبیر اجرایی میهمانی خانوادگی غدیر در شهرکرد با اشاره به وظایف کارکرده مواکب و غرفه‌ها، گفت: هم‌اکنون مشغول نام‌نویسی از علاقه‌مندان برای برپایی موکب در مسیرهای میهمانی غدیر واقع در بلوار آیت‌الله کاشانی از میدان آیت‌الله دهکردی تا چهارراه نیروی انتظامی هستیم که تمهیدات استقرار ۲۰۰ موکب پیش‌بینی شده است تا کار خدمت‌رسانی به مردم را در این میهمانی انجام دهند.

وی افزود: فضاسازی محیطی و شبکه‌سازی مردمی برای برگزاری هر چه بهتر میهمانی غدیر شهرکرد از دیگر وظایف کارگروه مواکب است؛ کارگروه امنیت، پشتیبانی و انتظامات عهده‌دار پیگیری مباحث نظم و امنیت، پارکینگ، پدافند غیرعامل، امداد و نجات و ... در این میهمانی است که هماهنگی‌های لازم را با نهادهای مربوط انجام می‌دهد.

گنجی بیان کرد: کارگروه اطعام علوی و پذیرایی بخش دیگری است که مقرر شده به همت مردم و خیران نیک‌اندیش، طبخ و توزیع ۳۵ هزار پُرس غذا را به‌صورت متمرکز داشته باشیم. کار ساماندهی آشپزها، تهیه اقلام خوراکی و فراخوان کمک مردمی و مشارکت در اطعام میهمانان غدیر از وظایف این کارگروه است. 

وی تصریح کرد: کارگروه دعوت و اقناع‌سازی نیز وظیفه دعوت از اقشار مختلف مردم و گروه‌های مختلف مردمی و سمن‌ها، اصناف و ... را بر عهده دارد تا با حضور پرشور خود یک دورهمی باشکوه را در عید بزرگ شیعیان شاهد باشیم. همچنین دعوت به مشارکت ساکنان و اصناف بلوار کاشانی شهرکرد برای همکاری در فضاسازی محیطی از دیگر وظایف کارگروه است.

گنجی وظیفه کارگروه رسانه و تبلیغات را نیز تبلیغات شهری، تبلیغات فضای مجازی و همکاری با رسانه‌ها دانست و اظهار کرد: تشکیل استودیوی خیابانی، مستندسازی از میهمانی خانوادگی غذیر، طراحی پوستر و تیزر، تعیین شعار و ساخت موشن‌ها و کلیپ‌ها از دیگر اقدامات این کارگروه خواهد بود.

دبیر اجرایی میهمانی خانوادگی غدیر در شهرکرد بیان کرد: کارگروه نظارت و ارزشیابی عهده‌دار ارزشیابی از خدمت‌رسانی به مردم در طول میهمانی است، جمع‌آوری نظرات، شکایات و دیدگاه‌های مردمی و پاسخگویی به مردم از دیگر وظایف این کارگروه تعیین شده است.

گنجی تصریح کرد: کارگروه بانوان با مشارکت بانوان فعال فرهنگی و اجتماعی تلاش دارد تا نظرات و نیز مشارکت مؤثر آحاد بانوان را جلب کند، برنامه‌ریزی برای برپایی مواکب ویژه بانوان و کودکان از دیگر اقدامات آن خواهد بود. همچنین کارگروه امور مالی و تأمین هزینه‌ها وظیفه دارد از خیران و مؤمنان پای کار امیرالمؤمنین(ع) دعوت و نذورات و کمک‌های نقدی و غیرنقدی این افراد را جمع‌آوری می‌کند.

وی در پایان گفت: در همین راستا پویش «مشارکت در اطعام علوی» راه‌اندازی شده که عاشقان امیرالمؤمنین(ع) در استان چهارمحال‌وبختیاری می‌توانند نذورات خود را به شماره کارت 5859837005187535 به نام بنیاد غدیر استان واریز کنند. علاقه‌مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر از میهمانی خانوادگی غدیر در شهرکرد با شماره 09131812391 تماس بگیرند.

انتهای پیام
captcha