تشریح دوره‌های قرآنی تابستانه جامعة‌القرآن شهرکرد
کد خبر: 4220278
تاریخ انتشار : ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۶:۴۱

تشریح دوره‌های قرآنی تابستانه جامعة‌القرآن شهرکرد

مدیر جامعة‌القرآن بانوان و خردسالان شهرکرد با اشاره به تمهیدات این مرکز برای اوقات فراغت کودکان و نوجوانان به تشریح کلاس‌های آموزش قرآن کریم ویژه تابستان پرداخت.

اعظم صابری، فعال قرآنی

اعظم صابری، مدیر جامعة‌القرآن بانوان و خردسالان شهرکرد در گفت‌وگو با ایکنا از چهارمحال‌وبختیاری با اشاره به تدارک برای ایام اوقات فراغت تابستان به تشریح کلاس‌های آموزش قرآن این مرکز پرداخت و اظهار کرد: کلاس‌های حفظ موضوعی ویژه خردسالان با عنوان «آیه‌ها و حدیث‌های قشنگ» در تابستان برگزار می‌شود که کودکان آداب اجتماعی را در قالب آیات کوتاه و با زبان شعر، نقاشی و داستان یاد می‌گیرند. 

وی با ذکر اینکه آموزش روخوانی و روانخوانی و نیز لحن قرآنی برای کودکان پنج سال برگزار می‌شود، ادامه داد: همچنین حفظ جزء ۳۰ و حفظ ترتیبی نیز برای خردسالان علاقه‌مند مشخص شده است. کلاس‌های آموزش روخوانی و روانخوانی و تجوید از دیگر کلاس‌های پیش‌بینی شده از سوی جامعة‌القرآن است که ویژه کودکان دوره ابتدایی برگزار می‌شود.

صابری بیان کرد: کلاس‌های صوت و لحن، مداحی و خطابه‌خوانی ویژه کودکان و کلاس‌های روخوانی و حفظ قرآن کریم ویژه بزرگسالان از دیگر آموزش‌های مؤسسه جامعة‌القرآن است که در تابستان نیز با قوت بیشتری ادامه دارد.

مدیر جامعة‌القرآن بانوان و خردسالان شهرکرد با تصریح اینکه از ماه‌ها قبل یک جلسه معرفتی به‌صورت هفتگی برای خانواده‌ها برگزار می‌شود، توضیح داد: هدف از برپایی این برنامه که شامگاه شنبه هر هفته در محل جامعة‌القرآن برگزار می‌شود، ترویج آموزه‌های نورانی قرآن در متن زندگی خانواده‌ها است که با حضور استاد مدعو در فضایی معنوی و آموزشی برگزار می‌شود.

صابری افزود: در این جلسات مباحث اعتقادی برای حاضران تبیین می‌‌شود و تلاشمان این است که با تداوم این برنامه یک حلقه معرفتی بزرگ را تشکیل دهیم؛ امیدواریم بازتاب این کار را به‌صورت ملموس مشاهده کنیم و سبک زندگی قرآنی در کانون خانواده‌ها ساری و جاری شود. از خانواده‌های علاقه‌مند دعوت می‌شود در این جلسه هفتگی شرکت کنند.

وی با تأکید بر اینکه در حال برنامه‌ریزی برای برگزاری کارگاه هفتگی «نردبان موفقیت» هستیم، گفت: این کارگاه ویژه نوجوانان است که به‌صورت هفتگی برگزار خواهد شد و فرصتی است تا نوجوانان در یک دورهمی صمیمی بتوانند مسائل خود را مطرح کنند و راهکار بگیرند. به موازات این کارگاه‌ها، جلساتی نیز برای خانواده‌های نوجوانان شرکت‌کننده برگزار می‌شود که با روش‌های فرزندپروری، روانشناسی دوران بلوغ و شیوه‌های تربیتی ویژه نوجوان بیشتر آشنا شوند.

صابری بیان کرد: ثبت‌نام‌ها همچنان ادامه دارد و کلاس‌هایی که جمعیت آنها به حد نصاب می‌رسد بلافاصله دایر می‌شوند که در حال حاضر برای بالغ بر ۳۰۰ نفر کلاس برگزار می‌شود و دیگر کلاس‌ها نیز به‌تدریج تا اوایل تابستان دایر می‌شوند. تا زمانی که متقاضی داشته باشیم هیچ محدودیتی برای تشکیل کلاس وجود نخواهد داشت. 

مدیر جامعة‌القرآن بانوان و خردسالان شهرکرد در خصوص اساتید و مربیان همکار، توضیح داد: مربیان ثابت مرکز همکاری مستمر با ما دارند که دوره‌های به‌روزرسانی و توانمندسازی نیز برای آنها در طول سال برگزار می‌شود؛ همچنین تعدادی مربی جدید به جامعة‌القرآن کشور معرفی شده‌اند که دوره‌های آموزشی تخصصی را در شهر مقدس قم می‌گذرانند.

صابری تصریح کرد: مربیان همکار با این مرکز الزاماً باید حافظ قرآن و نیز دارای مدرک تحصیلی مرتبط باشند، ضمن اینکه تلاشمان این بوده است که از مربیان جوان برای این مرکز استفاده کنیم. 

یادآور می‌شود، علاقه‌مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام در کلاس‌های متنوع قرآنی می‌توانند به مرکز جامعة‌القرآن شهرکرد واقع در خیابان مولوی، روبروی کوچه ۶۵، جنب کمیته امداد امام خمینی(ره) مراجعه و یا با شماره 03832243726 تماس حاصل کنند.

انتهای پیام
captcha