ثبت‌نام مسابقات سراسری قرآن در چهارمحال‌وبختیاری تمدید شد
کد خبر: 4220098
تاریخ انتشار : ۱۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۶:۲۸

ثبت‌نام مسابقات سراسری قرآن در چهارمحال‌وبختیاری تمدید شد

رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه چهارمحال‌وبختیاری از تمدید مهلت نام‌نویسی در چهل‌وهفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم تا ۲۹ خردادماه خبر داد.

محسن مولوی، رئیس اداره امور قرآنی اوقاف چهارمحال و بختیاری

محسن مولوی، رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه چهارمحال‌وبختیاری در گفت‌وگو با ایکنا با اشاره به اینکه مهلت نام‌نویسی در چهل‌وهفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم تا ۲۹ خردادماه تمدید شده است، اظهار کرد: ثبت‌نام این دوره از مسابقات قرآن که با یادبود و بزرگداشت شهدای خدمت در دو گروه بالای ۱۸ سال و ۱۲ تا ۱۸ سال برگزار می‌شود، از یکم خرداد آغاز شده و تا ۲۹ خرداد ادامه دارد. 

وی با ذکر اینکه ثبت‌نام در مسابقات سراسری قرآن به‌صورت اینترنتی از طریق تارنمای میز خدمت سازمان اوقاف و امور خیریه به نشانی my.oghaf.ir امکان‌پذیر است، ادامه داد: اطلاعات شرکت‌کنندگان در زمان ثبت‌نام به‌صورت برخط از طریق ثبت احوال استعلام می‌شود که لازم است شماره تلفن همراه حتماً متعلق به فرد ثبت‌نام کننده بوده و با شماره ملی مطابقت داشته باشد.

رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان افزود: البته این موضوع که سیم‌کارت شرکت‌کننده حتماً باید به نام خود وی باشد باعث بروز مشکلاتی شده به‌ویژه اینکه بسیاری از نوجوانان ۱۲ تا ۱۸ سال قاعدتاً سیم‌کارت تلفن همراه به نام خود ندارند که جا داشت تمهیدی برای این موضوع اندیشیده شود.

وی در خصوص تمهیدات افزایش مشارکت در مسابقات قرآن امسال، توضیح داد: مدیران اوقاف شهرستان‌ها جلساتی را برای دعوت از خانواده‌ها برای ثبت‌نام در این رویداد قرآنی برگزار می‌کنند. همچنین نامه‌هایی به فرمانداران چهار شهرستان شهرکرد، لردگان، بروجن و فارسان ارسال شده است که ادارات را برای مشارکت در این مسابقات دعوت کنند. 

مولوی در پاسخ به این پرسش که بازگشت شکوفه‌ها به مسابقات سراسری قرآن اوقاف چه تأثیری در افزایش آمار ثبت‌نام خواهد داشت، بیان کرد: باتوجه به اینکه این مسابقات برای ۱۲ تا ۱۸ سال تنها در ۲ رشته قرائت تحقیق و حفظ کل قرآن کریم برگزار می‌شود، این افزایش قابل توجه نخواهد بود. بنابراین اگر رشته‌هایی همچون حفظ ۱۰ جزء، پنج جزء و کمتر یا قرائت ترتیل و قرائت تقلیدی نیز به لیست رشته‌ها اضافه می‌شد، تعداد بسیار بیشتری از نوجوانان امکان حضور می‌یافتند. 

رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان بیان کرد: مسابقات مرحله شهرستانی در رشته‌های آوایی و نغماتی پس از پایان ثبت‌نام در تیرماه در ۲ حوزه بروجن و شهرکرد برگزار خواهد شد که حوزه بروجن شامل شهرستان‌های بروجن، لردگان، فلارد، خانمیرزا و اردل است و متسابقان شهرستان‌های شهرکرد، کوهرنگ، فارسان، بن، سامان، کیار و فرخشهر نیز در شهرکرد به رقابت می‌پردازند. مسابقات رشته‌های بخش معارفی نیز به‌صورت حضوری و کتبی در تاریخ ۱۱ مردادماه هم‌زمان با سراسر کشور برگزار خواهد شد.

مولوی در پایان با دعوت از همه قرآنیان استان برای ثبت‌نام و حضور پرشور در این دوره از مسابقات سراسری قرآن، تصریح کرد: این مسابقات در بخش آوایی انفرادی شامل حفظ پنج، ۱۰، ۲۰ و ۳۰ جزء قرآن کریم، قرائت، ترتیل، دعاخوانی و اذان، بخش معارف عمومی شامل ترجمه سوره‌های یاسین و الرحمن، بخش گروهی شامل مدیحه‌سرایی و همخوانی قرآن کریم و بخش معارفی تخصصی شامل معارف قرآن کریم، معارف نهج‌البلاغه و معارف صحیفه سجادیه است.

انتهای پیام
captcha