کد خبر: 4218004
تاریخ انتشار : ۰۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۶:۳۵

قرآنیان تداوم‌بخش اندیشه جهادی و مؤمنانه آیت‌الله رئیسی باشند

دبیر جامعه قرآنی عصر چهارمحال‌وبختیاری با تأکید بر اینکه فعالان قرآنی باید تداوم‌بخش اندیشه جهادی و مؤمنانه شهید آیت‌الله رئیسی باشند، گفت: ما همسنگران اگر بخواهیم این مسیر جهادی را که مورد تأکید و تأیید مقام معظم رهبری است، در حوزه فعالیت‌های قرآنی طی کنیم نباید ایستایی داشته باشیم.

نشست مجازی جوامع قرآنی عصر چهارمحال و بختیاری

به گزارش ایکنا از چهارمحال‌وبختیاری، سیدعبدالله میراحمدی، دبیر جامعه قرآنی عصر استان شامگاه گذشته سوم خرداد در نشست مجازی جوامع قرآنی عصر استان چهارمحال و بختیاری که به یاد شهدای خدمت به‌ویژه شهید جمهور آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی برگزار شد با تسلیت این ضایعه بزرگ و با اشاره به اینکه این شخصیت انقلابی تجربه‌های متعدد و متنوع مدیریتی را در جمهوری اسلامی داشت، اظهار کرد: وی از ویژگی‌های منحصر بفردی همچون مؤمن و جهادی بودن و اخلاص برخوردار بود و توانست از بسیاری موانع در مسیر اعتلا و پیشرفت انقلاب اسلامی گذر کند. 

وی با ذکر اینکه ولایت‌مداری و ولایت‌پذیری از شاخص‌های درس‌آموز شخصیت شهید رئیسی است، ادامه داد: این شهید والامقام در هر شرایط و موقعیتی در مجامع داخلی و خارجی خود را جز سرباز رهبر معظم انقلاب معرفی نمی‌کرد و این، اوج اطاعت از ولی امر را نشان می‌دهد. 

میراحمدی بیان کرد: مردمی بودن از دیگر ویژگی‌های شهید رئیسی است که همه ما بر آن واقف هستیم و مشاهده می‌کردیم که همواره در میان مردم بود، وی هیچ آخر هفته‌ای را در منزل کنار خانواده سپری نکرد و استراحتش را در مسیرها انجام می‌داد. ساده‌زیستی و دست‌پاکی در همه عرصه‌های مدیریتی چه در دستگاه اجرایی و چه قضایی از مهم‌ترین صفات رئیس‌جمهور شهید است.

این چهره قرآنی چهارمحال و بختیاری با ابراز تأسف از اینکه ما یک رئیس‌جمهور قرآنی را از دست دادیم، توضیح داد: ایشان نه فقط در مقام ریاست جمهوری بلکه در طول عمر با برکتش همواره دغدغه قرآن و عترت(ع) را داشت و تا پایان عمر، خادم‌‌الرضا(ع) بود و در آستان قدس رضوی خدمات بزرگی را برای مردم به‌ویژه فقرا و نیازمندان انجام داد. 

میراحمدی ادامه داد: بنده فراموش نمی‌کنم در یک برهه حتی مسئولان نیز آرزو داشتند فرصتی پیدا کنند تا برای خدمت به شیفت حرم مطهر بروند و این برایشان امکان‌پذیر نبود اما آیت‌الله رئیسی این حصار را شکستند و شرایطی فراهم ساختند تا همه اقشار مردم و شیفتگان ساحت نورانی امام هشتم حضرت علی بن موسی‌الرضا(ع) از جای‌جای کشور، توفیق خادمیاری را پیدا کنند. 

وی تأکید کرد: احیای کارخانه‌ها، اجرای طرح‌های متعدد برای تحقق عدالت در جامعه، احیای روابط با بسیاری از کشورها و دفاع از حق ایران در مجامع بین‌المللی و دفاع از مسئله فلسطین برخی دیگر از اقدامات ارزشمند آیت‌الله رئیسی بوده است. همچنین به اذعان کارشناسان، اقدامات ایشان در حیطه مدیریت اقتصادی باوجود تحریم‌های شدید، در سال‌ و سال‌های آینده آثار خود را در سفره‌های مردم نشان خواهد داد. 

دبیر جامعه قرآنی عصر چهارمحال‌وبختیاری در پایان با تأکید بر اینکه فعالان قرآنی باید تداوم‌بخش اندیشه جهادی و مؤمنانه شهید آیت‌الله رئیسی باشند، گفت: ما در جوامع قرآنی عصر اگر بخواهیم این مسیر جهادی را که مورد تأکید و تأیید مقام معظم رهبری است، در حوزه فعالیت‌های قرآنی طی کنیم نباید ایستایی داشته باشیم بلکه دائماً هدف مطلوب را در ذهن مرور و برای رسیدن به آن مسیرهای درست را طراحی و طی کنیم. 

یادآور می‌شود، قرائت سوره مبارکه یس و هدیه ثواب تلاوت به شهدای خدمت و تشریح برنامه توسعه جلسات خانگی در شهرستان‌ها از دیگر بخش‌های این نشست مجازی بود. 

انتهای پیام
captcha