اعلام برنامه‌های ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در هفته جوانی جمعیت
کد خبر: 4215805
تاریخ انتشار : ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۷:۰۷
در چهارمحال‌وبختیاری

اعلام برنامه‌های ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در هفته جوانی جمعیت

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) چهارمحال‌وبختیاری ضمن اعلام اقدامات این ستاد در راستای حمایت از جوانی جمعیت، به تشریح اهم ویژه‌برنامه‌های هفته جوانی جمعیت پرداخت.

محمود ابراهیمی، مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام

به گزارش ایکنا از چهارمحال‌وبختیاری، محمود ابراهیمی، مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) استان امروز، ۲۵ اردیبهشت‌ماه در جلسه هماهنگی برنامه‌های هفته جوانی جمعیت و جایزه ملی جمعیت در مرکز بهداشت استان اظهار کرد: طی رصد و احصای مسائل مرکز ناباروری حضرت زهرا(س) استان، این مرکز از حیث سخت‌افزاری و امکانات دچار مشکلاتی بود که کمک یک میلیارد تومانی اختصاص یافت.

وی ادامه داد: در حیطه حمایت از جوانی جمعیت چند طرح از سوی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) اجرایی شده است از جمله حمایت از چندقلوها، شامل خانواده‌های صاحب سه‌قلو و بیشتر در دستور کار قرار گرفت و در این راستا، به هر خانواده قریب به ۴۰ میلیون تومان کمک و هدیه اختصاص یافت.

ابراهیمی تصریح کرد: همچنین طرح «لبخند مادری» به موضوع حمایت از خانواده‌های با دهک حداکثر چهار اختصاص دارد با این توضیح که به هر خانواده یک بسته به ارزش حداقل هفت میلیون تومان اهدا می‌شود و تا کنون توزیع ۲۹۰ بسته انجام شده است.

وی به برنامه‌های اختصاصی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در هفته جوانی جمعیت اشاره کرد و توضیح داد: بر طبق پیش‌بینی‌ ما این برنامه‌ها در چند زمینه اجرایی خواهد شد که از جمله در مرحله جدید طرح لبخند مادری، توزیع ۱۰۰ بسته را با محوریت شهرستان خانمیرزا در دستور کار داریم.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) ادامه داد: طرح «خیمه ایران جوان» از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده برای هفته جمعیت است و بر این اساس، ۱۰ گروه جهادی به برپایی این خیمه‌ها می‌پردازند که این برنامه از فردا ۲۶ اردیبهشت‌ماه آغاز می‌شود و تا ۲۹ این ماه ادامه دارد. 

ابراهیمی با اشاره برنامه‌های بخش هنر و رسانه، تصریح کرد: در این بخش، تولیدات رسانه‌ای مانند سرود با حمایت ستاد اجرایی، اینفوگرافی و ... با موضوع جوانی جمعیت در دستور کار قرار گرفته است که در این هفته منتشر می‌شوند. 

وی تأکید کرد: طرح‌های بومی محلی نیز از دیگر تمهیدات ستاد برای هفته جوانی جمعیت است که در برخی محلات در شهرهای لردگان، بروجن و ... کارگاه‌هایی پیش‌بینی شده است.

انتهای پیام
captcha