بانوان یک ظرفیت جدی در شهرستان فلارد هستند
کد خبر: 4215765
تاریخ انتشار : ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۴۵
مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال‌وبختیاری:

بانوان یک ظرفیت جدی در شهرستان فلارد هستند

مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال‌وبختیاری با تصریح اینکه فلارد منطقه‌ای سرشار از ظرفیت‌های فرهنگی و قرآنی است، گفت: به‌ویژه بانوان یک ظرفیت جدی در این منطقه هستند، ظرفیت زن مسلمان ایرانی را در هیچ جای دنیا نداریم زیرا بانوی ایرانی تنها بانوی تاریخ تمدن است که ۲۰۰ هزار فرزند را تقدیم باورها و اعتقادات خود کرده است.

مهدی طاهری، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان

به گزارش ایکنا از چهارمحال‌وبختیاری، حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی طاهری، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان امروز ۲۵ اردیبهشت‌ماه در آیین معارفه مدیر اداره تبلیغات اسلامی شهرستان فلارد با اشاره به اینکه آیات قرآن در یک تقسیم‌بندی به ۲ قسم آیات مکی و مدنی تقسیم می‌شوند، اظهار کرد: ادبیات و سیاق و ریتم این ۲ دسته آیات با یکدیگر متفاوت است، ضمن اینکه در خطاب‌ها هم متفاوتند با این توضیح که آیات مکی بیشتر با فراز «یا ایها الناس» و آیات مدنی با فراز «یا ایها الذین آمنو» آغاز می‌شوند یعنی آیات مکی عمومی‌تر هستند.

وی با ذکر اینکه آیات مدنی در مدینه یعنی در قسم دوم رسالت نبوی بر پیامبر اسلام(ص) نازل شدند، ادامه داد: هر چقدر وسعت دین خدا گسترده‌تر می‌شود، رسالت ما هم عمیق‌تر و هم دقیق‌تر خواهد شد؛ خداوند متعال در برهه‌ای که اسلام در مکه بود از انسان‌ها فقط انتظار دین را داشت یعنی اینکه انسان‌ها دین را بدانند و درک کنند. اما وقتی دین بسط یافت و مسلمانان به مرتبه ایمان رسیدند، خداوند عمق دینداری یا تدین را از انسان‌ها انتظار داشت.

طاهری با تصریح اینکه دین دروازه ورود انسان به حرکت کمالی اوست، بیان کرد: همه ما مبلغان و روحانیون رسالتمان این است که برای تدین تلاش کنیم زیرا برای آیه شدن نیاز به تدین داریم و نه دین. مسلمانی کردن همان معنای دین است و با این معنا همه ما مسلمان هستیم اما تدین به معنی مسلمان زیستن است که در سایه فهم اسلام و عمل به دستورات دین محقق می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان با تصریح اینکه فلارد منطقه‌ای سرشار از ظرفیت‌های فرهنگی و قرآنی است، توضیح داد: به‌ویژه بانوان یک ظرفیت جدی در این منطقه هستند همچنان که بسیاری از حرکت‌های جهانی نیز از سنگر بانوان شکل گرفته است. بانوان و دختران قرارگاهی را با عنوان مقر حاج قاسم طراحی و عملیاتی کردند که در این مقر از هویت دختر ایرانی مسلمان دفاع می‌کنند. 

طاهری ادامه داد: ظرفیت زن مسلمان ایرانی را در هیچ جای دنیا نداریم زیرا بانوی ایرانی تنها بانوی تاریخ تمدن است که ۲۰۰ هزار فرزند را تقدیم باورها و اعتقادات خود کرده است. چنین زنی با دستان خود فرزندش را از زیر قرآن رد کرده و پیشانی‌بند شهادت بر سرش بسته و او را با رضایت راهی جبهه حق علیه باطل کرده است تا پشتیبان امام و ولایت باشد، این همان معنای تدین، اقامه دین و رساندن پیام دین به تمام دنیا است. 

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان با اشاره به اعتبارات سازمان تبلیغات اسلامی، بیان کرد: این اعتبارات به چند شکل است که یک بخش مربوط به اعتبارات خانه عالم می‌باشد که در حیطه اختیار فرماندار هر شهرستان قرار دارد، بخش دیگر مربوط به سرانه فرهنگی است و بیشترین سرانه فرهنگی این اداره مربوط به شهرستان‌های لردگان، خانمیرزا و فلارد بود زیرا حجم مشارکت مردم این مناطق در برنامه‌های ما بیش از سایر مناطق استان بود. 

طاهری در پایان گفت: هویت مردمی سازمان تبلیغات اسلامی نباید فراموش شود اگرچه اگر پیگیری‌های فرمانداران و مجموعه‌های دولتی نباشد کارها به سرانجام نمی‌رسد.

یادآور می‌شود در این آیین که با حضور امام‌جمعه و فرماندار فلارد، مدیر حوزه علمیه چهارمحال‌وبختیاری و برخی مسئولان شهرستان همراه بود، ساختمان اداره تبلیغات اسلامی شهرستان فلارد افتتاح و حجت‌الاسلام «محمود خداوردی» به‌عنوان نخستین رئیس اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان معرفی شد.

انتهای پیام
captcha